snowrunner

بررسی بازی SnowRunner

لحظه‌هایی تو SnowRunner هست که من وسط‌ های کوه گیر کرده‌ام، چرخ‌ها الکی روی شیب لیز می‌خورن، طوری‌‌که (با خودم می‌گم) این همه مبارزه جنون آمیز ارزشش رو داره؟ هرچه بیشتر می‌جنگم، به نظر میاد بدتر می‌شه، و حتی نمی‌تونم خودم رو بیرون بکشم چون نزدیک‌ترین درخت دور از دسترسه.اما، من همیشه یه جوری موفق می‌شم ماشین آفرودم رو از گِل بیرون بکشم. چه شانسَکی و چه با کله‌ شقّی محض، من خودم را آزاد می‌کنم، و حس پیروزیم خیلی زیاده. حداقل تا زمانی‌که دوباره در جاده گیر نکنم، که تو این امتداد وحشی و غیرقابل پیش بینی گِل، برف و رنج؛ نشدنیه.این تجربه اسنو رانِر است. احساس می‌کنی ناامیدی، آزار دیدی و همیشه در آستانه‌ی خشمی تا جا بزنی، با خراب شدن کامیونی که داره یدک کِِشِت می‌کنه اونم به‌خاطر گیر کردن جلوی یه سنگ بد و بیراه می‌گی، یا شورولت پیک‌آپ نامجهّزت رو یه مسیر یخی سر می خور و خودش رو تو یه کانال پر از گِل گیر میندازه.

اما سرخوشی، و تسکین، حاصل از تسخیر این چالش‌ها همان چیزی است که باعث می‌شه من در تمام این سختی‌های شبیه سازی شده بازی کنم. اسنو رانِر یه باز شبیه‌سازِ رانندگی بی رحمانه و غیر قابل انعطاف آفروده که واقعاً میخواد تو ببازی – که این باعث می‌شه رضایت لذّت‌ بازی حتی شیرین‌تر هم بشه.

تعدادی صحنه آموزشی شما رو با سیستم بازی آشنا می‌کنه، صحنه‌هایی مثل معکوس کشیدن یا فعال کردن رانندگی چهارچرخه که خیلی هم بنزین خوره، تا توی گِل گیر نکنید. اما بعدِ این یه زمین ماسه‌ای تمام عیاره. مپ‌ها خیلی بزرگن و پرِ مأموریت‌هایی هستند که می توانید به هر ترتیب که بخواید باهاشون سروکله بزنید، برای کمک به ساخت یه پل بهتون چوب و فولاد می‌رسونن، برای پیدا کردن لوکیشن یه تیم علمی گمشده توی طبیعت وحشی برفی و یا کشیدن یک تانکر نفت گمشده و تو باتلاق رفته بهتون کمک می‌رسونن.

مپ‌ها خیلی بزرگن و پر مأموریت‌هایی هستن که می تونید به هر ترتیب انجامشون بدید؛ تکمیل کردن مأموریت‌ها براتون پول به همراه میاره که می تونین برای خرید ماشین‌های بهتر خرجش کنید، بهتون‌اجازه بازی تو زمین‌های سخت‌تر رو می‌ده، می‌تونید باهاش بیشتر تو قسمت‌های طبیعت وحشی برید و شغل‌های پرسود‌تری کسب کنید. به اندازه کافی طولانی بازی کنید و یک ناوگان کامل از کامیون‌ها رو در گاراژ خودتون پر می‌کنید، آماده مقابله با هر چیزی که مادرِ طبیعت سر راهتون می‌ذاره می‌شید.

سه لوکیشن برای شیب‌گذاری وجود داره که هر کدام جاده، آب و هوا و جو منحصر به فرد خودش رو داره. شما در میشیگان شروع می کنید، به سمت جنگل‌های پاییزی می‌رید، پیچ‌های کوهستانی رو می‌پیچید و ارتفاعات سنگی رو می رونید. منطقه اخیراً  در معرض سیل شدید قرارداشته، و شما بخشی از تیم نجات، تعمیر زیرساخت‌های حیاتی و تأمین منابع لازم برای بریده شده شهروندان بی سرپناه هستید.

بعدش آلاسکاست، که برف رو میاره توی اسنو رانِر و همه نوع آشفتگی زمستونی از جمله دریاچه های عمیق، پودر برفی و یخ زده رو میذاره جلوی شما. این زمین تنبیه کننده و اعصاب خرد کنه که خوشبختانه ب بسم اله بازی هشدار رو بهتون می‌ده. از دست دادن کنترل روی یخ خیلی وحشتناکه چون حداقل تو گِل یه چیزی هست که بتونی بهش چنگ بزنی.

آخر سر، تایمیر(Taymyr)، شبه جزیره‌ای ناهموار در شمال دور روسیه. در این‌جا شما جنگل‌های متراکم، زمین‌های پست باتلاقی، جاده های خاکی شیب‌دار و یک آسمان پوشیده از ابر تار رو خواهید دید. در هر کجای دنیا باشید، اسنو رانِر زیباست — و من چگونگی تضاد این زیبایی طبیعی با گاراژ وسایل نقلیه زنگ زده، چرب، دود زده‌ی شما رو دوست دارم.

همه چیزهایی که باهاشون روبرو می‌شی، حتی اگر فقط یک گودال عمیق باشه، معمایی است که باید حل بشه

 

11نقشه توی بازی وجود داره که با صدها موانع طبیعی و انسانی ساخته شده، مثل پل‌های فروریخته، ریزش سنگ و برج‌های راهنمای فروریخته. و همه چیزهایی که با آن روبرو می شید، حتی اگر فقط یک گودال عمیق باشه، معمایی است که باید حل بشه. چیزی به سادگی کشیدن یک تریلر به سمت شیب گِل آلود می تواند یه دردسر ۲۵ دقیقه ای باشد که به چندین وسیله نقلیه نیاز داره.

تعویض وسایل نقلیه یکی از باحال‌ترین ویژگی‌های اسنو رانِر است. اگر کامیون شما گیر کرد، می تونید توی ناوگان خودتون روی وسیله نقلیه دیگه‌ای سوئیچ کنید، سوار بشید و از یدک کش برای بیرون کشیدن اون ماشین گیر کردتون استفاده کنید. این بازی همچنین از تعاونی های آنلاین پشتیبانی می کنه، پس اگه دوستی دارید که بازی می کنه، می تونن بیان و نجات‌تون بدن. اگر وسیله نقلیه نجات تو همون قسمت گِلی گیر افتاد تعجب نکنید.

اگر واقعاً کارتون دیگه از کمک و این حرف‌ها گذشته، می تونید دوباره در گاراژ خودتون ظاهر بشید، کامل تعمیر بشید و سوخت‌گیری کنید. اما وقتی فقط ۴۵ دقیقه از وقت خودتون رو صرف بالا رفتن از کوه کردید، این آخرین کاریه که می‌خواید انجام بدید. تمام پیشرفت‌ها از بین می رن و باید از صفر شروع کنید. اسنو رانِر کلاً هیچ ترحمی به شما نمی‌کنه، که صادقانه گاهی اوقات می‌تونه کمی ناراحت کننده باشه.

این چیزیه که هنگام بازی ثبت نام می کنید. شما در حالی که با بسیاری از تست‌های وحشیانه‌ی اون در آفرود می‌جنگید ناامید و تضعیف روحیه می‌‌شید. اما وقتی‌که آخرسر به اون طرف رودخونه خروشان، مسیر آب گرفته یا جنگل برفی رسیدید، واقعاً احساس باورنکردنی خواهی داشت. فقط باید تصمیم بگیری که تعقیب این پیروزی‌های کوچیک ارزش تمام استرس و دندون قروچه‌ها را داره یا نه.

 

نظر شما راجب بازی SnowRunner چیه ؟


بخوانید :

5 بازی انلاین برای دوران قرنطینه
14 بازی آموزنده و سرگرم کننده برای بچه‌ها در قرنطینه
معرفی بازی Brawlhalla
چطور وارد دنیای گیم بشیم ؟
بررسی بازی Sekiro: Shadows Die Twice