sekiro-shadows-die-twice

بررسی بازی Sekiro: Shadows Die Twice

در این بازی من از ارتفاع بر روی دشمنم فرود میام و با شمشیر ضربه های سنگینی رو بهش وارد میکنم و به سرعت به عقب برمیگردم و دوباره حمله میکنم، جوری که اون هیچ شانسی نداشته باشه. بعد از اینکه کارش رو تموم کردم برمیگردم و به دوست ترسیدش نگاه میکنم و زمانی که با شمشیر به اون حمله میکنم اون ضربه من رو با سلاحش بلاک میکنه. اما زمانی که ضربه دوم رو وارد میکنم اون دیگه توان مقاومت رو نداره و هنگامی که داره برای زندگیش التماس میکنه من ضربه اخرم رو وارد میکنم. ضربه ای که گردن اون رو قطع میکنه و باعث میشه تا خون به خشن ترین حالت ممکن بر روی زمین بریزه. در این هنگام اون بدون سر زانو میزنه و من هم که احساس میکنم یک خدا هستم بعد از برداشتن غنیمت به راه خودم ادامه میدم.

بعد از اینکه از یک در بزرگ رد شدم هدف بعدیمو دیدم و بعد از اینکه هیجانه کشتن اون رو تصور کردم آدرنالینم به شدت بالا رفت. من به صورت مخفی رفتم پشت سر اون و با یک ضربه اون رو به خواب ابدی فرستادم و باید بگم که خیلی احساس خوبی داشت.

بعد از اون من در فاصله 20 یاردی میتونستم دوتا دشمن دیگه رو ببینم درحالی که اونها من رو نمیدیدند. این بازی به نظر خیلی ساده میرسید. وقتی که داشتم میرفتم سمتشون تا کارشون رو بسازم به صورت خیلی ناگهانی یک گاو که اندازه یک اتوبوس مدرسه بود از پشت ساختمون بیرون اومد و هر چیزی که در اطرافش میدید رو از بین میبرد. بعد از یک نمایش فوقالعاده از خشم اون گاو به سمت من چرخید. من درحالی که از ترس داشتم میلرزیدم به سرعت فرار کردم و به جایی که فکر میکردم امنه فرار کردم

متاسفانه 10 ثانیه بعد مردم

بازی Sekiro: Shadows Die Twice همزمان میتونه براتون لحظاتی پر از لذت گیم پلی و همچنین درد و بی اعصابی رو بوجود بیاره. این بازی ساخته شرکت FromSoftware و این کمپانی به ساخت بازی های سرسختی مثل سری DarkSouls و Bloodborne معروفه و در بازی Sekiro هم نباید انتظار یک گیم پلی ساده رو داشت. این بازی چالش های زیادی رو داره اما مثل سری DarkSouls نیست و در این بازی ما شاهد عناصر کاملا خاص و متفاوتی هستیم.—-

 

در این بازی شما در نقش Wolf هستید، یک شینوبی که وظیفش محافظت از یک بچه سلطنتیه. Wolf دارای مهارت بالا و همچنین دارای گذشته و جایگاه در این دنیاست.

این سبک طراحی شخصیت اصلی از کمپانی FromSoftware بعید بود و اونها معمولا داستان شخصیت ها رو برای ما مشخص نمیکنند و برای درک و فهمیدن شخصیت های بازی معمولا باید وارد لر بازی ها بشید و خودتون خارج از بازی پیگیری کنید تا متوجه اونها بشید. اما در بازی Sekiro ما با جزییات زیادی مواجه میشیم که به ما اطلاعات زیادی میدند. مثل جمله ای که ما در اول بازی میشنویم : من میخوام تا یکی از اشتباهاتم در گذشته رو درست کنم و به عنوان یک محافظ سلطنتی از وظیفه و قسمی که خوردم محافظت کنم.

تمرکز گوینده باعث میشه تا من بتونم با شخصیت بازی ارتباط برقرار کنم و بتونم به یک چیزی یا کسی در این بازی اهمیت بدم.

همچنین در این بازی آدم های بد، هیولا ها و دیگر شخصیت های متفاوت زیادی هستند که با کلمات و یا کار هایی که انجام میدند برای شما موجودیت و داستانشون رو بازگو میکنند. میشه گفت این یک تغییر خیلی خوب در روند کار کمپانی FromSoftware محسوب میشه و من از اینکه دیگه مجبور نیستم بخاطر درک کوچکترین اتفاقات توی بازی به اینترنت سر بزنم خوشحالم.

درسته که Sekiro به سختی دیگر بازی های FromSoftware نیست اما نمیشه گفت که این بازی یک بازی سادست. در این بازی هم دشمن ها و باس هاس زیادی وجود داره که میتونند فقط با یک ضربه شما رو از پا در بیارن. اونها فقط طوری این بازی رو طراحی کردند تا افراد بیشتری که گیمر های خیلی خوبی نیستند بتونن با لذت به انجام این بازی بپردازند.

در این بازی شخصیتی به نام Hanbei وجود داره، یک نامرده که شما رو راهنمایی میکنه و به شما حرکات جدید یاد میده. من هروقت که در این بازی گیج میشم و گیر میکنم و نمیدونم باید چیکار کنم، برمیگردم پیش Hanbei تا هم به یک مبارز بهتر تبدیل بشم و هم مسیرم مشخص بشه. هرچند گاهی پیدا کردن راهم به این شخصیت میتونه یکم گیج کننده باشه.

در این بازی هیچ نقشه یا قطب نمایی وجود نداره. شما در این بازی با هیچ نقطه یا راهنمایی سروکار ندارید و باید خودتون راهتون رو پیدا کنید. Sekiro به شما اجازه میده تا مرتکب اشتباه بشید و من هم در اشتباه کردن استادم و بار ها شده که بخاطر این اشتباهات مردم و یا راهم رو گم کردم. بار ها شده که با سرعت از جایی که باید مخفیانه حرکن کنم رد شدم و یا بدون اینکه آماده بشم وارد یک باس فایت شدم. در این بازی شما باید از اشتباهاتتون درس بگیرید.

در این بازی برای رسیدن به یک مکان مشخص شما بیشتر از یک راه دارید. برای مثال میتونید از سمت راست وارد مسیر اصلی بشید و بار ها توسط نگهبان ها قیمه قیمه بشید و یا میتونید از سمت چپ برید و با یک سگ نگهبان رو به رو بشید که نگهبان های دیگه رو خبر میکنه و اتفاقی که میوفته اینه که اول توسط سگ گاز گرفته میشید و بعد هم توسط نگهبان های دیگه قیمه قیمه میشید !

بعد متوجه میشید که میتونید از قلابتون استفاده کنید و از روی سقف برید و یکی یکی نگهبان ها رو بکشید. بعد از اینکه وارد یک منطقه جدید میشید قصد دارید تا دوباره از این کلک استفاده کنید اما دشمنان جدیدتون فکر اینجا رو کردند و درست زمانی که قصد دارید تا با یک حرکت اون ها رو از پا دربیارید اونها ضربه شمارو دفع میکنند و قیمه قیمتون میکنند. میشه گفت که بازی Sekiro همیشه شما رو وادار میکنه تا به دنبال یک راه جدید باشید.—–

 

سیستم مبارزه در این بازی یکم پیچیدست اما قابل فهمه و میشه خیلی زود بهش عادت کرد. سیستم مبارزه در این بازی ترکیبی از دفاع، جاخالی دادن و ضربه های محتاطانه ایه که برای پیروزی در مبارزاتتون باید همه اونها رو بسته به الگوریتم حرکات دشمنانتون استفاده کنید. برای ضربه زدن در این بازی همیشه نیازی به یک الگوریتم خاص نیست اما اگر جزو گیمر هایی باشید که به سرعت دکمه ضربه رو بی درنگ فشار میدن مطمعنا تاوان سنگینی رو میپردازید.

با اینکه در این بازی مثل نسخه اول DarkSouls به شما با جمله Prepare to Die مرگ گارانتی نشده، اما سیستم این بازی هم سیستم : مردن، یاد گرفتن و تکرار هست.

در این بازی مثل دیگر بازی های مدرن شما راهنمای همیشگی ندارید و با انجام دادن اشتباهات شما مجبور میشید تا دوباره اون بخش رو تکرار کنید. مهمترین نکته در این بازی صبر هستش، یعنی مثل دیگر بازی های کمپانی FromSoftware باید با صبر و تحمل جلو برید، از الگوریتم هایی که قبلا باعث مردنتون شدن استفاده کنید تا بهتر بشید و دوباره اشتباهات قبلیتون رو تکرار نکنید.

در بازی Sekiro شما مجبور هستید تا مهارت کسب کنید یعنی اگر شما در ابتدای شروع بازی یک گیمر معمولی هستید در پایان شما تبدیل به یک گیمر بهتر با مهارت محاسبه بالاتر میشید و میشه گفت که اگر هیچوقت شما سری DarkSouls رو امتحان نکردید، بهتره که از Sekiro شروع کنید.

همونطور که در ابتدای مقاله گفته شد، Sekiro یک بازی آسون نیست، اما یک بازی خیلی سخت هم نیست و فقط نیاز به کمی مهارت، خلاقیت و صبر داره. من زمانی که بازی رو شروع کردم برای دفعات زیادی مردم چون با عجله راه رو پیش بردم و قصدم سریع تر کشتن دشمنان و تموم کردن بازی بود. برای یکی دو روزی طول کشید تا سیستم و مکانیزم این بازی دستم بیاد و زمانی که فکر میکردم من بازی رو به خوبی یاد گرفتم و مثل یک خدا هستم،

بازم کشته شدم !


نظر شما راجب بازی Sekiro: Shadows Die Twice review چیه؟

بخوانید :

5 بازی انلاین برای دوران قرنطینه
14 بازی آموزنده و سرگرم کننده برای بچه‌ها در قرنطینه
معرفی بازی Brawlhalla
چطور وارد دنیای گیم بشیم ؟

رفتن به نوار ابزار