ps5

جیم رایان از شرکت سونی معتقد است که توسعه بازی‌های AAA برای کنسول PS5 فشرده‌تر خواهد بود.

به گفته جیم رایان، مدیرعامل بخش سرگرمی‌های شرکت سونی، هزینه ساخت بازی‌های AAA برای کنسول PS5 کاهش پیدا میکند و توسعه بازی‌ها به صورت فشرده‌تر ممکن می‌شود.

احتمالا نسخه آزمایش فنی موتور قدرتمند Unreal Engine 5 را که با عنوان Luman in the Land of Nanite منتشر شد دیده‌اید و همه ما دیدیم که این موتور قدرتمند چقد می‌تواند به جاه‌طلبی‌های توسعه دهندگان کمک کند.

تکنیک Luman یکی از تکنیک‌های جدیدی‌ست که به کمک آن ما شاهد یک روش نورپردازی، در جهانی کاملا پویا هستیم که در آن به سرعت نسبت به تغییرات مناظر و نور واکنش نشان می‌دهد. ولی این باعث نمیشود Nanite را فراموش کنیم.

Nanite در اصل یک حالت مجازی از چندضلعی‌های هندسی در مقیاس میکرو هستند که به هنرمندان این قدرت را می‌دهد تا بتوانند هر جزییاتی را که چشم ما می‌تواند تشخیص دهد، در بازی خود شبیه‌سازی کنند، سپس داده‌ها بر اساس خروجی کیفیت فیلم توسط موتور بازی‌سازی دسته‌بندی می‌شوند تا بازی‌ها بتواند با توجه به قدرت پردازشی هر وسیله‌ای که بازی بر روی آن پلی می‌شود، کاملا روان اجرا شود.

اگر از این همه قدرت سرگیجه گرفتید، باید بگم که  تنها نیستین. امکاناتی که این فناوری جدید ارائه میکند حیرت انگیز است و به نظر می‌رسه این سرگیجگی، به هزینه توسعه بازی‌های ps5 هم سرایت کرده باشه. جیم رایان توضیح می‌دهد که این فناوری کمک میکنه که بازی‌ها  از لحاظ گرافیکی خیلی بیشتر به واقعیت نزدیک بشه و همچنین توسعه آن‌ها هم از لحاظ هزینه و هم به لحاظ نیروی انسانی راحت‌تر می‌شود.

به گفته مدیر عامل سونی، ما شاهد افزایش قیمت توسعه بازی‌ها خواهیم بود ولی به کمک فناوری‌های جدید این افزایش زیاد از حد نخواهد بود. سونی قصد دارد تا سرعت گذر نسل و ورود به نسل جدید کنسول‌ها را سریع‌تر از گذشته طی کند و بدین منظور این شرکت بستر بسیار مناسبی را برای توسعه دهندگان بازی‌ها به صورت انحصاری برای کنسول جدید خود به وجود آورده است.

در نتیجه رایان انتظار دارد که ضرری که شرکت برای توسعه بازی‌ها به صورت گسترده متحمل می‌شود، با استقبال گرمی که هواداران با تغییر نسل و خرید کنسول ps5 نشان می‌دهند جبران شود.

“رایان: اگر ما بتوانیم با افزایش احتمالی هزینه‌های توسعه بازی‌ها گام برداریم، صنعت بازی‌سازی می‌تواند به پیشرفت خود ادامه دهد.”

در ادامه لازم به ذکر است که کنسول نسل نهمی سونی یعنی PlayStation 5 در تعطیلات 2020 منتشر میشود.


بهترین بازی هایی که براساس فیلم ها ساخته شدن

unreal engine 5 : سطح جدیدی در واقع گرایانه بودن

شورش در شهر ۴ : ۵ نکته خوب بازی

دارک سولز :‌ ۵ مبارزه برتر با باس ها

۵ بازی برتر ساخته شده بر اساس کتاب ها