Red Dead Redemption

احتمالا بازسازی بازی Red Dead Redemption Remake برای PS5 و Xbox Series X در حال انجام است

پروژه بعدی راک استار قبل از انتشار GTA VI

طبق یک لیک آنلاین، بازسازی Red Dead Redemption برای PS5 و Xbox Series X در حال انجامه. این بازی تقریباً با تحسین تموم دنیا مواجه شد و در حال حاضر در رتبه پنجم بهترین بازی‌های PS3 و رتبه هفتم بهترین بازی‌های Xbox 360 قرار داره. با اینکه دومین بازی از مجموعه بازی Red Dead بود، اما نسبت به بازی قبل از خودش یعنی Red Dead Revolver به موفقیت خیلی بیشتری دست پیدا کرد و در واقع شروع اصلی این مجموعه بازی به حساب میاد. بعضیا اعتقاد دارن که حتی از Red Dead Redemption 2 هم که پیش‌نمایش نسل فعلی بازیه و در سال 2018 منتشر شد نیز بهتره. بازی‌های Red Dead Redemption از نظر محیط بازی جز محبوب‌ترین بازیا هستن. گیم‌پلی اکشن و مستحکم، واقع‌گرایی، و داستان‌های عمیق و فکری باعث شدن که این مجموعه بازی جز اون دسته از بازیایی قرار بگیره که حتما باید تجربشون کنی. به خصوص Red Dead Redemption 2 که وقتی دو سال پیش منتشر شد یه شک به دنیا وارد کرد و جز پرفروش‌ترین بازی‌های تاریخ قرار گرفت و از اون دست بازی‌های ویدیوئیه که میشه ازش به عنوان اثر هنری یاد کرد. اما همون اندازه که Red Dead Redemption 2 تو کل دنیا هوادار پیدا کرد و مورد تحسین قرار گرفت، بازی قبل از اون به کناره رفت و محبوبیت آنچنانی پیدا نکرد. علیرغم محبوبیت بی‌نظیرش هنگام منتشرشدن تو نسل گذشته، اما تقریبا تموم کنسول‌هایی که این بازی رو می‌خوندن الان دیگه منسوخ شدن و بدتر از اون اینکه شایعاتی که میگفتن بعد از موفقیت Red Dead Redemption رو کنسول، نسخه کامپیوترش هم ساخته میشه هیچگاه به واقعیت تبدیل نشدن، که این اتفاق باعث شد که دوره اوج محبوبیت بازی، بیشتر به چشم بیاد. با این حال شایعات جدیدی وجود دارن که میگن Red Dead Redemption قراره باز کانون توجهات بشه. همونطور که CCN گزارش داده، یک 4چن ناشناس ادعا داره که Rockstar داره بازی رو کاملا بازسازی میکنه تا برای PS5 و Xbox Series X که قراره به زودی وارد بازار بشن منتشر بشه.

طبق ادعای این منبع، شرکت سازنده بازی برای بهبود عملکرد بازی روی کنسول‌های جدید، موتور بازی رو به طور اساسی تغییر میده و ماموریت‌های جانبی و ویژگی‌های گیم‌پلی جدیدی به Red Dead Redemption 2 اضافه می‌کنه. قراره این پروژه به زودی اعلام بشه و اوایل سال بعد نیز خود بازی منتشر میشه.

اگه این خبر صحت داشته باشه، زمان مناسبیه برای انتشار مجدد این بازی. هواداران به شدت منتظر یه بازی با محیط واقعی غربی و سبک اکشنی که مخصوص این مجموعه بازیه هستند، مخصوصا از اونجایی که Red Dead Redemption 2 از نظر DLC تک نفره خیلی کمبود داشت و جدای از Red Dead آنلاین، نتوست دوام زیادی داشته باشه. از اونجایی که Red Dead Redemption 2  یه پیش‌نمایشه، هواداران می‌تونن با انتخاب نسخه جدید و ادامه دادن از جایی که RDR2 تموم شد، این مجوعه بازی رو به صورت متوالی تجربه کنن. همچنین در حالی که پیشرفت Grand Theft Auto 6 ادامه داره، انتشار نسخه جدید RDR2 می‌تونه یه راه خوب برای راضی نگه داشتن هواداری Rockstar باشه، زیرا منتشر کننده Take Two Interactive هم گفته که فعلا این بازی راه زیادی داره تا به اون بازی خفن پیش‌بینی شده تبدیل بشه. مثل تمام لیک‌های دیگه ( مخصوصاً لیک‌های منابعی مانند 4چن)، این شایعه رو نباید زیاد جدی گرفت. تا زمان نوشته شدن این مطلب هیچ خبری از سوی Rockstar منتشر نشده و موردی هم نبوده که بر صحت خبر بازسازی RDR2 دلالت داشته باشه. اما با این حال یک دورنمای هیجان‌انگیزه و اگه صحت داشته باشه یه حرکت خوب خواهد بود از سوی کمپانی سازنده. تنها زمان می‌تونه مشخص کنه که برنامه‌های Rockstar برای آینده چیه، اما به نظر می‌رسه که حداقل یه احتمال کوچیک وجود داره که این برنامه‌ها شامل یک سورپرایز فوق‌العاده در مورد Red Dead Redemption برای نسل جدید کنسول‌ها یعنی PS5 و Xbox Series X باشن.

خوانید:

بهترین بازی هایی که براساس فیلم ها ساخته شدن

unreal engine 5 : سطح جدیدی در واقع گرایانه بودن

معرفی بازی Minecraft Story Mode

دارک سولز :‌ ۵ مبارزه برتر با باس ها

5 بازی برتر سینمایی