gta v

تایید GTA 5 برای PS5 و Xbox Series X در سال 2021

سونی هفته جاری و در جریان رویداد بزرگ Future of Gaming، PlayStation 5 را برای نخستین بار معرفی کرد

یکی از نخستین اطلاعات در این زمینه این بود که Grand Theft Auto V در سال 2021 به نسل بعدی کنسول می‌آید. Rockstar طی پستی در وبلاگ پلی استیشن گفت: این اتفاق در نیمه دوم سال 2021 راه‌اندازی می‌شود. مطلبی در وبلاگ Rockstar Newswire تأیید می‌کند که GTA 5 به جمع «کنسول های نسل جدید» می‌پیوندد، بنابراین می‌توانید انتظار آن را همچنان در Xbox Series X  داشته باشید. پیش از راه‌اندازی پلی استیشن 4، GTA 5 ابتدا در پلی استیشن 3 منتشر شد، بنابراین PS5 سومین نسل کنسولی خواهد بود که این بازی اکشن open-world  در آن منتشر می‌شود.

سونی هیچ جزئیاتی دربارۀ امکانات محتوی یا ویژگی‌های جدید نسخه‌های PS5 و Xbox Series X از GTA 5 ارائه نکرد. با این وجود، یک تریلر نشان داد که این بازی در چارچوب PS5 و Xbox Series X توسعه و ارتقا خواهد یافت.

به گفته Rockstar : «ورژن‌های نسل جدید GTAV دامنه‌ای از اصلاحات فنی، بهبود بصری و پیشرفت‌های بازی را با اتخاذ بهره کامل از سخت‌افزار به طور چشمگیر نشان خواهد داد و این بازی را از هر زمان دیگری زیباتر و جذاب‌تر می‌سازد.»

کسب انحصارات پلی استیشن از سوی GTA 5

Rockstar همچنین تأیید کرد که ورژن نسل جدید GTA Online محتوای «اختصاصی» خواهد داشت و در نسخه‌های دیگر قابل دسترس نیست. همچنین ورژن مستقل جدیدی از GTA Online خواهد بود که بازیکنان PS5 می‌توانند آن را بدون پرداخت هزینه‌ای، سه ماه اول پس از انتشار دریافت کنند.

جالب اینکه، اعضای PS Plus در PS4 تا زمانی که GTA Online از سوی PS5 منتشر شود، هر ماه از بازی GTA Online یک میلیون دلار به دست می‌آورند.


بخوانید:

FIFA 21 چه ویژگی های جدیدی در بازی های PlayStation 5 و Xbox Series X وجود خواهد داشت؟

از نسخه پی اس 5 بازی Spider-Man: Miles Morales در تعطیلات گذشته، پرده‌برداری شد

احتمالا بازسازی بازی Red Dead Redemption Remake برای PS5 و Xbox Series X در حال انجام است

چرا سونی PS5 را بدون دیسک درایور عرضه می کند؟

بازی‌های انحصاری و زمان‌دار PS5