ps5

چرا سونی PS5 را بدون دیسک درایور عرضه می کند؟

سونی، مثل مایکروسافت ، کنسول پلی استیشن کاملا دیجیتال به بازار می ده و الان می دونیم دلیلش چیه…

سونی امسال دوتا PS5 عرضه میکنه که یکی از اونها دیسک درایور داره ولی اون یکی نه. در یک مصاحبه جدیدی که رئیس پلی استیشن، جیم رایان داشته، توضیح داد که چرا سونی کنسول بدون دیسک به بازار میده؟

به گفته ی جیم رایان، کنسول تمام دیجیتال در واقع بازتابی از خواسته گیمر های امروزی هست. اصولا مردم روز به روز به استفاده از محتوای دیجیتال روی می آورند و سونی کنسول پلی استیشن  جدید خودش رو برای اون عده ای بیرون داد که دید آینده نگرانه دارن. جیم رایان گفت: نکته ای که باید اشاره کنم اینه که با گذشت زمان، جامعه ما رفته رفته دیجیتالی میشه.

آقای رئیس گفتن که توی سه ماه اول 2020، تعداد زیادی از بازی های پلی استیشنی که به فروش رفتن(66 درصد)دیجیتال بودن. این زیاد شدن فروش بازی های دیجیتال بی شک به خاطر خونه موندن مردم به خاطر کرونا بوده ولی در هر صورت، درصد فروش بازی های دیجیتال در سونی و شرکت های بازی دیگه، داره زیاد میشه.

رایان گفت که: مردم رفته رفته همونطور که در موسیقی گوش کردن یا فیلم نگاه کردنشون دنیای دیجیتال رو ترجیح میدن، در دنیای بازی هم همینطورن و ما این رو تشخیص دادیم.

PS5 اولین پلتفرم بازی شرکت سونی نیست که بدون مدیا درایور فیزیکی عرضه میشه. این شرکت PSP رو قبلا در سال 2004 منتشر کرده بود ولی PS5 اولین کنسول خانگی هستش که مدیا درایور فیزیکی نداره.

وقتی به صنعت بازی نگاه می کنیم، مایکرو سافت نسخه تمام دیجیتال Xbox one s رو در سال 2019 منتشر کرد و گفته میشه این شرکت قصد داره نسل بعدی Xbox رو هم بدون دیسک درایور عرضه کنه.

برگردیم به رویکرد پلی استیشن، رایان گفت که PS5 نسخه دیسک درایور و نسخه بدون دیسک درایور اون به غیر از چند تفاوت ظاهری کوچک، محصولات مشابهی هستند. هر دو سیستم به هنگام انتشار اونها در تطیلات سال نوی میلادی2020 در دسترس خواهند بود. قیمتی برای هیچ کدوم از این دو سیستم اعلان نشده.


بخوانید:

FIFA 21 چه ویژگی های جدیدی در بازی های PlayStation 5 و Xbox Series X وجود خواهد داشت؟

از نسخه پی اس 5 بازی Spider-Man: Miles Morales در تعطیلات گذشته، پرده‌برداری شد

احتمالا بازسازی بازی Red Dead Redemption Remake برای PS5 و Xbox Series X در حال انجام است

قیمت کنسول بازی پلی استیشن 5 بر اساس کیفیت آن سنجیده می شود

جیم رایان از شرکت سونی معتقد است که توسعه بازی‌های AAA برای کنسول PS5 فشرده‌تر خواهد بود.