ps5

قیمت کنسول بازی پلی استیشن 5 بر اساس کیفیت آن سنجیده می شود

قیمت کنسول بازی پلی استیشن 5 بر اساس کیفیت آن انتخاب می­شود، که روشی غیر مستقیم برای این است که بگویند قرار است حسابی گران باشد.

سونی درباره­ قیمت کنسول پلی استیشن 5 هنوز چیزی نگفته اما بقیه گزارش­ها می­گویند که قیمت این محصول بالا خواهد بود. در ماه مارچ، مدیر کل مالی و معاون ارشد مدیر گفتند: “ما قطعا باید هزینه ­های نیروی کار و هزینه­ های پرسنل و افزایش تولید اولیه، اینکه چقدر می­توانیم در ابتدا تولید کنیم، را نیز در نظر بگیریم، روی محصول و فروش آن کار می­کنیم و مجبوریم در ابتدا به اندازه قابل قبولی تولید کنیم.”

تخمین­ ها در حال حاضر حدود 499 تا 549 دلار هستند، اما حالا، مدیر کل و رئیس سرگرمی تعاملی سونی، جیم رایان، درباره­ برنامه قیمت­‌گذاری کمی شفاف سازی کردند. وقتی با GamesIndustry.biz صحبت کردیم گفت: با توجه به تاثیر بیماری فراگیر بر اقتصاد جهانی، سونی می­خواهد ” قیمت را بر اساس کیفیت آن” پیشنهاد دهد. و توضیح داد که “چه کسی می­داند که این بحران اقتصادی چگونه است و چقدر عمیق خواهد بود و تا چه زمانی ادامه دارد.”

او گفت: “به نظر من بهترین راه برای تعیین قیمت این است که بهترین پیشنهاد ممکن را بر اساس کیفیت محصول در نظر بگیریم، منظور من صرفا پایین­‌ترین قیمت نیست. کیفیت، ترکیبی از چیزهای زیادی است. در شغل ما یعنی بازی­‌ها، تعداد بازی‌­ها، عمق بازی‌ها، وسعت بازی­‌ها، مرغوبیت بازی­‌ها، قیمت بازی‌­ها… همه این مسائل و اینکه چگونه خودشان را با جنبه­ دستگاهی پلتفرم سازگار می­کنند.”

همانطور که گفتم، شفاف سازی کمی درباره این موضوع انجام شده. در واقع پاسخ رایان قیمتی سر راست یا حتی یک قیمت تقریبی هم به ما نمی­دهد. هرچند، به نظر می­رسد سونی استراتژی ­هایش را قبل از تعیین قیمت و تولید گسترده کنسول بازی، به دقت بررسی می­کند.

پلی­ استیشن 3 هنگام تولید 399 دلار قیمت داشت، و رئیس سرگرمی تعاملی سونی، شوهی یوشیدا گفت: با نگاهی به گذشته باید بگویم قیمتش “وحشتناک” بود. شک دارم که کمپانی بخواهد اشتباه گذشته را دوباره تکرار کند، با این وجود، با توجه به وضع موجود و قسمت‌­های گران قیمت ممکن است سونی در چند ماه اول فروش نسل بعدی کنسول بازی با شکست مواجه شود.

به محض اینکه اطلاعات بیشتری کسب کردیم شما را هم در جریان می­گذاریم. در 4 ژوئن، برنامه­ای تحت عنوان “آینده­ بازی‌­ها”  درباره­ی آینده­ پلی ­استیشن 5 ساعت 21 در BST پخش می­شود. بعید است چیزی درباره­ قیمت آن بگویند ولی بازی­‌های آن به نظر جذاب می­ آیند.


بخوانید:

بهترین بازی هایی که براساس فیلم ها ساخته شدن

unreal engine 5 : سطح جدیدی در واقع گرایانه بودن

شورش در شهر ۴ : ۵ نکته خوب بازی

دارک سولز :‌ ۵ مبارزه برتر با باس ها

۵ بازی برتر ساخته شده بر اساس کتاب ها