cyberpunk-2077

نمرات بازی Cyberpunk 2077

پس از حدود 8 سال انتظار حالا تنها یک قدم با انتشار بازی سایبرپانک 2077 فاصله داریم. پس گذشت این مدت طولانی و تاخیرهای فراوان بالاخره فقط 2 روز تا انتشار بازی فاصله داریم و خبری هم از تاخیر مجدد نیست. و خب مثل همیشه انتظار داریم قبل از عرضه بازی شاهد انتشار نمرات و نظر منتقدان سایت‌های معتبر جهانی راجب این بازی باشیم تا ببینیم عملکرد بازی چطور بوده و حدس ما از نمرات بازی تا چه حد درسته. خوشبختانه بدون هیچ شکی میتونیم بگیم عملکر Cyberpunk 2077 بسیار عالی بود و در حد انتظارات و هایپ‌ قبل انتشار تونست خوب ظاهر بشه. البته از CD Projekt RED که بازی شاهکاری مثل The Witcher 3: Wild Hunt رو در کارنامه خودش داره انتظاری جز این هم نمیرفت.

با توجه به نقدهای منتشر شده میدونیک که بازی چیزی بوده که لیاقت صبر رو داره و نقاط قوت بسیار زیادی هم در اون دیده میشه از جمله داستان بازی و مکانیک‌ها بعلاوه دنیای سایبرپانکی بسیار جدید و متنوعی که در اختیار ما گزاشته شده. اما همچنین این رو هم میدونیم که Cyberpunk 2077 بی نقص نیست و تعدادی از منتقدان هم به انتقاد از بازی پرداختن به عنوان مثال وجود باگ‌های نسبتا زیاد در بازی یا جذاب و غوطه‌ور نبودن داستان اصلی به اندازه ماموریت‌های فرعی. اما میشه این رو گفت منتقدی نبوده که از نقاط قوت بازی ‌یاد نکنه و فقط از این بازی ایراد بگیره. با وجود این نظرات نامتعادل و متفاوت میتونیم بگیم که سایبرپانک 2077 اثری بسیار بزرگ و عالی هست  اما یک شاهکار نیست. اما این بر اساس نظر منتقداست و تا چند روز دیگه همه میتونیم بازی رو تجربه کنیم و نظر گیمرهای سراسر دنیا رو هم راجب بازی بدونیم.

سایبرپانک موفق شد در ابتدا نمره 91 و بعد از اینه تعداد نقدها بیشتر شد نمره 90 رو از metacritic کنه که میانگین بسیار خوبیه. در ادامه هم میتونید نمرات سایت‌های مختلف رو ببینید.

  • آی‌جی‌ان: ۹۰ از ۱۰۰
  • گیم اینفورمر: ۹۰ از ۱۰۰
  • گیمزرادار: ۱۰۰ از ۱۰۰
  • گیم‌اسپات: ۷۰ از ۱۰۰
  • پی سی گیمر: ۷۸ از ۱۰۰

بخوانید: