gotham-knights-logo

5 چیزی که میخواهیم در بازی Gotham Knights ببینیم

همونطور که میدونید در مراسم DC Fandome که به صورت آنلاین برگزار شد بازی شوالیه‌های گاتهام معرفی شد و با استقبال خوبی از طرف گیمرها و طرفدارهای دیسی رو به رو شد. البته از همون ابتدا هم افرادی با این بازی مخالفت کردن و بخاطر حضور نداشتن بتمن در این بازی اعلام نارضایتی کردن. Gotham Knights میتونه با پتناسیل بالایی که داره تبدیل بشه به یکی از بهترین بازی های کمیک بوکی و برای این کار باید به چیزهایی که گیمرها بخصوص طرفداران دی‌سی دوست دارن در بازی ببینن توجه کنه. طبق اطلاعاتی که تا اینجا از شوالیه‌های گاتهام منتشر شده ویژگی های خوب زیادی در بازی وجود داره مثل توانایی تغیر شخصیت در حالت افلاین و قابلیت چند نفره بازی کردن و تموم کردن داستان با شخصیت دلخواه. در ادامه این مطلب قصد داریم به مواردی اشاره کنیم که دوست داریم در بازی Gotham Knights وجود داشته باشن.

5. اِشارات به بروس وین

طبق انتظاری که همه از Gotham Knights داشتیم این بازی باید در دنیای بتمن آرکام جریان میداشت و ادامه داستان اون سری رو روایت میکرد، البته الان هم همینطور به نظر میرسه، در هر دو این بازی ها بتمن مرده اما طبق حرف های سازندگان بازی، شوالیه‌های گاتهام در دنیای بتمن آرکام جریان نداره. با اینحال وقتی صحبت بت فمیلی در میون باشه مگه میشه بروس وین که اونها رو تعلیم داده و تبدیلشون کرده به قهرمان رو نبینیم. انتظار میره که در طول داستان Gotham Knights اشارات مختلفی به بتمن ببینیم و از شروع کار بت گرل، نایتوینگ، رابین و رد هود هم اطلاعاتی به دست بیاریم. هر کدوم از این شخصیت‌ها ارتباط خاصی با بتمن داشتن و حتی مشکلاتی باهاش پیدا کردن و همه ما دوست داریم اشاراتی به این موضوع بشه تا به شخصیت پردازی کارکترهای بازی هم کمک کنه.

4. مخفی‌ کاری

سیستم مخفی کاری در خیلی از بازی‌ها وجود داره و از بخش‌های مورد علاقه اکثر گیمرها به حساب میاد، قطعا وجود همچین بخشی در بازی شوالیه های گاتهام میتونه کمک زیادی به بازی کنه البته اگه به صورت هوشمندانه استفاده بشه.  میدونیم که هرکدوم از شخصیت های بازی گیم پلی خاص خودشون رو دارن و میشه مخفی کاری رو به عنوان توانایی بعضی شخصیت ها استفاده کرد به عنوان مثال ردهود کاملا شخصیت خشنی داره و بهش نمیاد به صورت مخفیانه بخواد کاری رو انجام بده و میتونه این توانایی رو نداشته باشه اما برای بقیه شخصیت‌ها میشه شیوه‌ای رو در نظر گرفت تا بدون سروصدا ماموریتی رو انجام داد. این کار تنوع خوبی به بازی میده و چالش بیشتری هم برای بازیکن ایجاد میکنه. Gotham Knights به عنوان یک بازی که مخصوص شخصیت‌های نقابداری که در شب کار میکنن ساخته شده قطعا به مخفی کاری نیاز داره.

3. جهان کامل

گاتهام شهری پر از فساد و خلافکار و ماجراجویی برای قهرمان‌های تازه کار مثل بت فمیل، این شهر تاریخ خیلی طولانی ای در کمیک‌های دیسی داره و خب دنیای بازی‌ها از مهم‌ترین بخش های هر بازی هستش برای همین اهمیت گاتهام در این بازی خیلی بیشتر میشه. همه ما دوست داریم وقتی به شخصیت های بازی به خوبی پرداخته شده به محیطی هم که اونا درش قرار دارن اهمیت داده بشه. جهان بازی باید از جزئیات بالایی برخوردار باشه و قابل کاوش کردن باشه. خوشبختانه گاتهام پتانسیل زیادی داره تا تبدیل به محیطی بشه که گیمر رو در خودش غرق میکنه. اگه محل هایی در بازی وجود داشته باشه که به صورت اختصاصی برای هر کدوم از شخصیت‌های بازی طراحی شده باشن میتونن دنیای خوبی رو برای شوالیه‌های گاتهام خلق کنن. امیدواریم این اتفاق بیوفته تا هم شخصیت‌های خوب و هم دنیای خوبی رو در این بازی ببینیم.

2. انتخاب هوشمندانه ویلن‌ها

دنیای کمیک بوکی بدون ویلن چه معنی ای میتونه بده؟ در تریلر رسمی Gotham Knights یکی از ویلن های بازی رو دیدیم اما انتظار میره که ویلن‌های دیگه ای هم در طول داستان دیده بشن و یکی از مهم‌ترین خواسته‌های طرفدار ها قطعا حضور ویلن های مناسب برای بازیه. DC دنیایی بسیار غنی داره و کسانی که قصد ساخت اقتباس از این دنیای رو دارن دستشون در انتخاب قهرمان، شرور و داستان بازه. سازندگان شوالیه‌های گاتهام باید ویلن‌های بازی رو به صورت هوشمندانه ای انتخاب کنن که هم به روایت بازی کمک کنه و هم با شخصیت‌های اصلی مرتبط باشه. همچنین ویلن‌های بازی باید به دنیای کمیک وفادار باشن و از افراد شروری انتخاب شده باشن که مردم با اونها آشنایی داشته باشن تا بتونن به خوبی باهاشون ارتباط برقرار کنن، از طرفی هم ویلن‌های معروف و بزرگی مثل دارکساید در دنیای کمیک وجود دارن که خب مناسب این بازی نیستن برای همین باید در انتخاب شخصیت‌های منفی بازی دقت زیادی شده باشه تا گیمرها و کمیک‌بازها از این اثر راضی باشن.

1. بتمن

کسی هست که دوست نداشته باشه بتمن رو در این بازی ببینه؟ طبق چیزهایی که از بازی میدونیم شوالیه‌های گاتهام قراره اقتباسی از داستان محفل جغدها باشه اما بدون شک تغییرات زیادی هم در اون ماجرا ایجاد میشه تا بازی حرف‌هایی برای گفتن داشته باشه. بتمن کسیه که باعث به وجود اومدن این گروه شده و تمام چهار شخصیت اصلی بازی بدون بتمن به چیزی که هستن تبدیل نمیشدن اما حالا گفته میشه بتمن مرده ولی کی این رو باور میکنه؟ حتما شما هم با خودتون حدس زدید که آخر بازی مشخص میشه بتمن زنده بوده و همه رو غافلگیر میکنه. خیلی‌ها انتظار همچین اتفاقی رو دارن و میخوان قهرمان محبوبشون رو در طول بازی واقعا ببینن نه به عنوان فلش بک و خاطرات بقیه شصخیت ها و خب بازگشت بتمن در طول داستان دور از ذهن هم نیست اما باید با یک داستان منطقی و درست این اتفاق بیوفته.


شما دوست دارید در بازی Gotham Knights چی ببینید؟


بخوانید:

نکته در Ghost of Tsushima که دوست داریم
5بازی برتر شوتر اول شخص PS4
5 بازی اول شخص برتر سال 2019
5 پروتاگونیست برتر انحصاری‌های PS4
برترین بازی‌ها با محوریت دزدان دریایی