batman-arkham-asylum-10th-anniversary-rocksteady-studios

5 بازی برتر بتمن

بتمن یکی از محبوب ترین شخصیت های جهانه که در دنیای کمیک، سینما و بازی تبدیل به یک ستاره شده. این شخصیت از ابتدای خلقتش به شکل های مختلفی در فیلم‌ها، کمیک‌ها و سریال‌ها ظاهر شده و علاوه بر اونها تونسته بازی های ویدئویی اختصاصی خودش رو هم دریافت کنه. بازی هایی که بر اساس شوالیه تاریکی ساخته شدن کم نیستن، و در بین اونها هم آثار خیلی خوب پیدا میشه و هم موارد بدی که طرفدارهای بتمن و منتقدای دنیای گیم اصلا ازشون راضی نبودن. در این لیست ما 5 بازی برتر بتمن رو بر اساس نمره متا کریتیک نوشتیم که اگه تا به حال سراغ بازی های بتمن نرفتید و حالا دنبال بهترینشون میگردید یک راهنما داشته باشید.

5. LEGO Batman: The Videogame – امتیاز: 77

این بازی برمیگرده به وقتی که بازی های لگو تو اوج بودن و خیلی طرفدار داشتن اما در حال تکراری شدن بودن و خب این بازی بتمن اومد و با ویژگی های جدیدی که داشت یک آینده جدید به این سبک بخشید. از ویژگی های جدید این بازی که بازی های لگو قبلی مثلش رو نداشتن میشه به گرفتن لباس های جدید توسط بتمن و رابین اشاره کرد که هرکدوم به اونها توانایی های جدیدی میدادن. با اینکه خیلی از منقدین از این بازی تعریف کردن و گفتن و که اون برای همه سنین هم مناسبه اما به گفتی بعضی ها داستان بازی زیاد واضح و خیلی منحصر به فرد نیست. مشکلات دیگه ای هم در بازی وجود داشت که برای بازی های لگویی طبیعی بود مثل مشکلات جابه جایی دوربین بازی. اما با همه اینها لگو بتمن یکی از بهترین بازی های این شخصیت بود.

 

4. Batman: The Enemy Within – امتیاز: 79

خیلی از قسمت های بازی Batman: The Enemy Within نمره بالایی رو در متاکریتیک دریافت کردن و مورد قبول منتقدین بودن همچنین این بازی به شدت با استقبال طرفدار های بتمن و دیسی رو به رو شدن. یکی از دلایل مهم استقبال گیمر ها از این بازی حضور شخصیت بسیار معروف دنیای کمیک یعنی جوکر بود. در آخرین قسمت این بازی شما حق انتخاب داشتید که جوکر کاملا ویلن باشه یا یک مبازر پاریتازن که خیلی ویژگی خوبی بود. یکی از نقد هایی که به این بازی وارد شده بود این بود که خیلی به جهات مختلف در داستان پرداخته نشده و با اینکه به جوکر اهمیت زیادی داده شد اما بقیه شخصیت ها نتونستن به خوبی بدرخشن.

3. Batman: Arkham Knight – امتیاز 87

اخرین قسمت از سری Batman: Arkham که توسط اکثر منتقدین به عنوان پایان بزرگ این مجموعه شناخته میشه، و سالهاست بازی موردعلاقه عاشقان بتمن و خیلی از گیمرهاست. این بازی در عین حال که شخصیت های قدیمی که مردم از دیدنشون لذت میبردن رو داشت یک ویلن جدید هم به داستان اضافه کرد. همچنین یک ویژگی مهم دیگه که Batman: Arkham Knight  داشت این بود که به شما اجازه میداد بتموبیل رو هدایت کنید که کار خلاقانه، جدید و سرگرم کننده ای به نظر میرسه اما در مورد اون نظر افراد به دو دسته تقسیم میشه. به عقیده بعضی ها این کار جالب و خوبه و به عقیده عده دیگه زیادی از اون استفاده شده و کنترلش هم به اندازه کافی خوب نیست.

2. Batman: Arkham Asylum – امتیاز: 91

آرکهام اسایلم اولین کار Rocksteady در مجموعه بتمن: آرکهام بود و موفق شد هم طرفداران کمیک و هم طرفداران گیم رو شگفت زده کنه و در لیست بهترین بازی های ابرقهرمانی تمام دوران قرار بگیره. از ویژگی‌های خوب این بازی میشه به استفاده از صدا-بازیگران معروفی که قبلا هم نقش شخصیت های دنیای بتمن رو ایفا کردن اشاره کرد. این کار باعث شد با شخصیت ها خیلی منحصر به فردتر و خاص‌تر بشن. شاید قسمت های بعدی این بازی به گفته خیلی از گیمر ها بهتر باشه اما پایه این سری  Batman: Arkham Asylum بود و کل سری روی اون بنا شد پس میشه گفت که این مجموعه مدیون این بازی هستن.

1. Batman: Arkham City – امتیاز: 94

دومین بازی راک‌استدی برای مجموعه بتمن: آرکهام نه تنها خاطره خوش قسمت قبلی رو خراب نکرد بلکه اون رو گسترش داد و باعث بهبود این مجموه هم شد. این بازی تمام نکاتی که بازیکن ها در مورد قسمت قبلی دوست داشتن رو حفظ کرد و اونارو ارتقاع داد همچنین با افزودن ویژگی های جدید تبدیل شد به یک بازی لذت بخش برای گیمرها. با اینکه دنیای بازی آرکهام اسایلم از قبل هم خیلی بزرگ به نظر میرسید اما راک استدی تصمیمی گرفت اون رو هم پشت سر بزاره و به بازیکن ها این اجازه رو بده که با استفاده از توانایی های بتمن بیشتر در شهر دور بزنن و ماموریت های فرعی انجام بدن. حضور شخصیت های کلاسیک تر هم در این بازی در کنار بقیه ویژگی های خوب باعث تکمیل شدن این بازی جذاب شد.


به نظر شما بهترین بازی بتمن کدوم مورده؟


بخوانید :

5 نکته در Ghost of Tsushima که دوست داریم
5بازی برتر شوتر اول شخص PS4
5 بازی برتر سگا بر اساس نمره متا
5 بازی برتر بتسدا
5 باس فایت برتر دارک سولز