Titanfall

چرا دوست داریم تایتان فال 3 اتفاق بیوفته؟

حال که شایعاتی مبنی بر احتمال معرفی Titanfall 3 به گوش میرسه بد نیست چندتا از دلایلی که دوست داریم این اتفاق بیوفته رو با هم مرور کنیم.

وقتی Respawn تمرکز خودش رو از دنباله بازی Titanfall 2 برداشت و به سراغ یک بازی بتل رویال رایگان یعنی Apex Legends  رفت طرفدارها این نگرانی رو داشتن که دیگه هیچوقت قسمت سوم این سری رو نبینیم. البته تایتان فال شروع متوسطی داشت و زیاد سروصدا نکرد اما دنباله اون خیلی مورد استقبال گیمرها قرار گرفت بخصوص کسایی که به بازی های اول شخص علاقه دارن. مولتی پلیر بازی خیلی خوب بود اما بخش تک نفره اون تجربه‌ای بسیار عالی رو در اختیار گیمر قرار میداد که تا مدت‌ها فراموش نمیکرد. دلایل مختلفی وجود داره که دلمون میخواد تایتان فال ادامه پیدا کنه قطعا این اتفاق جنبه های مثبت و منفی داره، و ما اینجا به سراغ جنبه‌های مثبت اون میریم.

ادامه داستان

داستان بازی تایتان‌فال2، 5 سال بعد از اولین قسمت جریان داره و بازیکن نقش یم شبه نظامی رو به عده میگیره و لحظاتی بسیار جالب با شخصیت های شگفت انگیز روپشت سر میزاره. داستان بازی واقعا عالی پیش میره و مخاطب رو به خودش جذب میکنه، در آخر بازی هم با فداکاری تایتان کوپر یعنی BT تموم میشه اما در صحنه پس از تیتراژ بازی چیزی رو به ما نشون میده که باعث میشه همه باری قسمت بعدی این بازی هیاپ بشیم و بخوایم بفهمیم چه اتفاقی قراره بیوفته. به همین دلیل فهمیدن ادامه داستان بازی بخصوص بازگشت BT از دلایلیه که دوست داریم تایتان فال 3 اتفاق بیوفته.

تایتان‌ها

سخته که Apex Legends رو به عنوان یه جایگزین خوب برای Titanfall در نظر بگیریم اونم وقتی که اصلی‌ترین چیز این مجموعه رو نداره: تایتان‌ها. گیمرها مدت زیادیه که از Respawn  درخواست میکنن تا تایتان هارو به این بازی اضاف کنه اما فعلا به نظر نمیرسه این اتفاق بیوفته. گیم‌پلی تایتان ها Titanfall رو بسیار منحصر به فرد میکنه و کمبود اونها در ایپکس لجندز همون چیزیه که باعث میشه از سری تایتان فال دور بشه و و نتونه جای اون رو برای ما پر کنه. به طور کلی تایتان‌ها جذابیت خیلی زیادی داشتن و گیم پلی بازی هم عالی طراحی شده بود و حتی پتناسیل این وجود داره که مکانیک‌های بازی خیلی بیشتر پیشرفت کنن.

به بازی های اول شخص تک‌نفره بیشتری نیاز داریم

سبک بازی‌های single-player FPS (تک نفره اول شخص) با اینکه محبوبینت زیادی دارن اما هنوزم کمبود بازی در این سبک احساس میشه. کال اف دیوتی و Doom به خوبی بازی های اول شخصی رو ارائه دادن که روی بخش داستانی و تک نفره تمرکز داره اما هر کدوم در جهت خاص خودش عمل میکنه. Call of Duty سعی میکنه بخش تک نفره بازی رو با گیم پلی خودش ارائه بده و تقریبا همیشه از همون استفاده کنه، بازی Doom هم شبیه بازی هایی به نظر میرسه که تمرکز خودش رو روی گان پلی لحظه به لحظه گزاشته، اما تایتان فال یک اول شخص سینگل پلیر کامل و عالی رو به گیمرها ارائه داد که به نوعی ترکیب هر دوی این بازی ها بود با دنیایی جدید و حتی اگه تایتان فال 3 ساخته بشه قطعا این مورد بیشتر هم پیشرفت میکنه و بهتر میشه.

Apex Legends دوباره علاقه به این مجموعه رو زیاد کرد

با اینکه بازی تایتان فال دو زمان انتشار تبدیل شد به یکی از بازی های مورد علاقه گیمر ها و خیلی ها اون رو دوست داشتن اما هیچوقت موفق نشد به فروش بالایی دست پیدا کنه و به اهدافی که EA تایین کرده بود برسه. از مهم ترین دلایل اینکه هنوز خبری از نسخه بعدی بازی نیست همین شکست در بخش تجاریه و باعث شده توسعه دهنده سراغ بازی جدیدی بره. اما با این حال به نظر میرسه با انتشار بازی Apex Legends طرفدارها به تایتان فال هم علاقه‌مند شدن و ممکنه اگه نسخه سوم این بازی ساخته بشه گیمرهای خیلی بیشتری رو جذب کنه وبه فروش موفقی هم دست پیدا کنه..

پتانسیل سخت افزارهای جدید

با عرضه کنسول‌های نسل بعد در این تعطیلات پتانسیل یک بازی نسل بعدی در اختیار Respawn قرار میگیره و این فرصت رو در اختیارش میزاره تا تایتان فال رو به شکلی به تصویر بکشه که همه رو به خودش جذب کنه. جهانی بزرگ با جزئیات بالا به همراه شخصیت ها و تایتان‌ای جذاب که از مکانیک های پیشرفته استفاده میکنن و با استفاده از معماری SSD سرعت بازی هم بسیار بالاتر رفته. فناوری جدید میتونه به معنی نقشه‌های بزرگتر، هندسه پیچیده تر و سرعت لود کمتر باشه، چیزهایی که همه ما دوست داریم در یک بازی از سری تایتان فال ببینیم. تصور تجربه Titanfall 3 روی کنسول‌های نسل بعد برای همه کسایی که قسمت دوم این بازی رو انجام دادن رویای زیباییه که امیدواریم اتفاق بیوفته.


بخوانید:

5 دلیل که برای COD Black Ops: Cold War هیجان داشته باشیم
تغییرات مثبت بازی‌های جدید سری اساسینز کرید
5 دلیل که اسپایدرمن بهترین انحصاری جهان باز سونی است
5 بازی که اگه به اسکایریم علاقه دارید باید بازی کنید
5 چیزی که میخواهیم در بازی Gotham Knights ببینیم