Arthur Morgan Death

7 مرگ غیر منتظره در بازی ها

بعضی از شخصیت ها در فیلم ها، کتاب ها و بازی ها مخاطبین رو بشدت تحت تاثیر قرار میدند و باعث میشند تا مخاطب خودشون رو به اون شخصیت ها نزدیک بدونند و احساساتی رو درمورد اونها داشته باشند. چه این شخصیت ها شخصیت بده داستان باشند و بی دلیل و با دلیل دنیا رو به سمت نابودی ببرند و چه شخصیت اصلی داستان باشند تا سعی داره جلوی آنتاگونیست رو بگیره و دنیا رو نجات بده. این شخصیت ها گاهی اونقدر برای ما محبوب و دوستداشتنی میشند که اگه بلایی سرشون بیاد، به احساسات ما ضربه میخوره و ناراحت میشیم. امروز در وی گیمر قراره تا به چند شخصیت دوستداشتنی که شرکت سازنده بازی با کشتن اونها قلب ما رو شکسته نگاهی بندازیم. پس با ما در ادامه مقاله همراه باشید و همچنین مواظب اسپویلر ها در ادامه باشید.

مراقب اسپویل ها در ادامه باشید.

7. The Joker (Batman: Arkham City)

The Joker

جوکر همیشه در تاریخ سینما، کمیک بوک ها و بازی ها جزو یکی از محبوب ترین شخصیت ها بوده. با اینکه جوکر شخصیت منفی داره و تنها هدفش تماشای سوختن کل دنیاست، اما این شخصیت جذبه های خودشو داره، انگار که سازنده ها قصد خلق کردن یک شخصیت کامل با عنصر دیوانگی و زکاوت بیش از حد رو داشتند. جوکر در خیلی از مواقع در مقابل بتمن دیده شده و در بازی Batman: Arkham City هم جزو ویلن های اصلی بازی محسوب میشه. در این بازی، جوکر بخاطر فرمول تایتان دچار یک بیماری شده که خیلی آروم داره اون رو میکشه. اون نقشه میکشه و میخواد تا از بتمن استفاده کنه تا پادزهری رو برای بیماریش بدست بیاره و زنده بمونه و برای اینکار بتمن رو بیهوش میکنه و خون خودش رو وارد بدن اون میکنه تا بتمن مجبور بشه به دنبال پادزهر بره. بعد از حواشی و یک ماجراجویی طولانی، بتمن با پادزهر به پیش جوکر میره، اما جوکر از اینکه بتمن قصد نجات دادنش رو داره شک میکنه و سعی میکنه تا پادزهر رو به زور از بتمن بگیره که این کار باعث شکسته شدن شیشه و هدر رفتن پادزهر میشه. جوکر به روی زمین میوفته و زمانی که داره آخرین نفس هاش رو میکشه بتمن به اون میگه که قصد نجات دادنش رو داشته و جوکر با تجربه آخرین شکستش میمیره. فکر نکنم هیچکس انتظار این این اتفاق رو داشت.

6. Roach/Ghost (Call of Duty: Modern Warfare 2)

Ghost CoD: MW2

سری بازی Call of Duty همیشه جزو برترین شوتر ها در همه زمان بوده، ولی هیچوقت نتونسته به دوران اوج خودش برگرده. سه گانه Modern Warfare این فرنچایز رو به بهترین شکل ممکن خودش رسوند چون این سه گانه هم از لحاظ داستان و بخش کمپین و هم از لحاظ گیم پلی و بخش آنلاین بی نظیر بود. در بازی CoD: MW2 شخصیت اصلی داستان که بازیکن در اکثر ماموریت ها در نقش اون دشمنانش رو به گلوله میبنده Roach نام داره. گرچه ما هیچوقت صدا و یا قیافه روچ رو ندیدیم ولی باز هم موفق شدیم تا با اون ارتباط برقرار کنیم. همچنین یکی از خفن ترین و محبوب ترین شخصیت های فرنچایز CoD، یعنی Ghost هم در این بازی حضور داره و در ماموریت ها همراه ماست. در آواخر بازی ژنرال شپرد (Shepherd) مارو به ماموریتی خطرناک برای دزدیدن اطلاعات دشمن میفرسته، روچ زخمی میشه و گوست اون رو به پایین تپه با خودش میکشه تا از اونجا فرار کنند. ولی درست لحظه ای که شپرد از بدست آوردن اطلاعات مطمئن میشه، اول به قلب روچ شلیک میکنه و قبل از اینکه گوست سلاحش رو بدست بگیره اون رو هم با گلوله از پا درمیاره. و آخرین باری که ما گوست رو میبینیم زمانیه ک جسدش کنار جسد روچ توسط سرباز های شپرد افتاده و قراره تا سوزاده بشیم. خیلی از گیمر ها بعد از این صحنه حتی گریه کردند و خیلی ها دوست نداشتند تا مرگ گوست رو باور کنند، ولی خب حقیقت گاهی وقت ها دردناکه.

5.John Marston (Read Dead Redemption)

John Marston

جان مارستون مردی بود که قصد داشت تا گذشته رو پاک کنه و مرد خوبی بشه تا بتونه یک زندگی آروم و خوب رو برای خانوادش درست کنه. نسخه اول بازی Red Dead Redemption در هنگام عرضه توجه خیلی از گیمر هارو جلب کرد و طرفدارهای زیادی رو به سمت خودش کشوند. ما در دومین نسخه این بازی با گذشته شخصیت ها آشنا شدیم و با اینکه جان مارستون شخصیت اول نسخه دوم بازی نبود، بازهم تا حد زیادی با داستان اون آشنا شدیم. در نسخه اول بازی، جان مارستون بعد از کشتن تمام اعضای باقی مونده گروه سابقش فکر میکنه که دیگه همه چیز تموم شده و گذشته اون پاک شده و درست در همین زمانه که به اون توسط کسانی که براشون کار میکرد خیانت میشه. جان خانوادش رو فراری میده اما خودش باقی میمونه و با تعداد زیادی تفنگدار رو به رو میشه که آماده تیر باران کردنه اونند. به محض اینکه جان پاش رو از اسطبل خونش به بیرون میره به گلوله بسته میشه و باعث رقم خوردن یکی از تراژیک ترین و غم انگیز ترین پایان ها در دنیای بازی ها میشه.

4. Lee (The Walking Dead)

The Walking Dead Game

زمانی که حرف از یک پدر فداکار در دنیای بازی میشه، لی رو میشه مثال زد. سریال واکینگ دد قبلا بارها و بارها نشون داده که ترسی رو از از دست دادن یکی از شخصیت های مهمش نداره و زمانی که لازم باشه اون رو قربانی میکنه. پس چرا این اتفاق در بازی های این سری نیوفته ؟ سری بازی واکینگ دد که از روی کمیک ها توسط The Telltale Games ساخته شده، خیلی از شخصیت های مهمش رو به کشتن داده. در این دنیای آخرالزمانی، لی این رو وظیفه خودش میدونه تا از یک دختر کوچولو مراقبت کنه و زندگیش رو پای اون بذاره، ولی تنها کمی پیچیدگی در داستان و یک گاز از زامبی ها کافی بود تا اون از انجام دادن وظیفش و دیدن بزرگ شدن Clem متوقف بشه. ولی حداقل اون موفق شد تا Clem رو زنده نگه داره. به هرحال مرگ شخصیت اصلی فصل اول این بازی باعث شد تا قلب عده ای از گیمر ها بشکنه.

3. John “Soap” MacTavish (CoD: MW3)

Soap and Captain Price

اکتیویژن انگار که تصمیم گرفته بود نه تنها قلب گیمر ها، بلکه روحشون رو هم شکنجه کنه. شخصیت جان مکتاویش و یا سوپ از اولین بازی در سه گانه Modern Warfare حضور داشت، کارش رو به عنوان یک تازه کار شروع کرد و پا جای استادش یعنی کاپیتان پرایس گذاشت. خیلی از گیمر ها با شخصیت سوپ ارتباطی شبیه به ارتباط با گوست برقرار کردند و در یکی از ماموریت ها درست زمانی که شخصیت اول بازی یعنی Yuri در کنار سوپ آماده هدف قرار دادن ماکارو که شخصیت اصلی منفی این بازیه هستند، سقف با انفجار بمب فرو میریزه، یوری زنده میمونه ولی سوپ جونش رو از دست میده. در آخرین لحظات زندگیش، سوپ با کاپیتان پرایس میگه که ماکارو یوری رو میشناسه و باعث میشه تا پرایس به شدت عصبانی بشه و اسلحش رو به سمت یوری هدف بگیره. میدونستم که قراره داستان MW2 تکرار بشه و انتقام بگیریم ولی به شخصه بعد از مرگ سوپ دیگه هیجانی برای ادامه بازی نداشتم.

2. Arthur Morgan (Red Dead Redemption 2)

Arthur Morgan

همه ما فکر میکردیم که نسخه اول بازی RDR پایان تلخی رو داشته ولی این طرز فکر رو فقط تا قبل از انتشار نسخه دوم این بازی داشتیم و بعد از بازی کردن متوجه شدیم که دنیای وسترن RDR2 خیلی بی رحم تر و سنگدل تر این چیزی که انتظارش رو داشتیم میتونه باشه. طی این بازی شخصیت های خوب و بد زیادی کشته میشن. شخصیت هایی که دوستشون داشتیم و شخصیت هایی که ازشون متنفر بودیم. آرتور مرگان که پارتاگونیست این بازیه و در کنترل گیمر هاست مسیر طولانی رو پشت سر میذاره. در پایان بازی شما دو راه دارید و 3 پایان مختلف، یا همراه جان مارستون برید و یا برید دنبال طلا. مشکلی که اینجاست اینه که شما در هر دو صورت میمیرید ولی با این تفاوت که اگه به دنبال طلا برید بعد از درگیری با Micah Bell اون پیروز میشه و بعد از بحث با Dutch، مایکا با چاقو به پشت شما میزنه و میمیرید. اگه به جان کمک کنید خودتون رو فدای اون میکنید تا فرار کنه و با مایکا دوباره درگیر میشید، اون باز هم پیروز میشه ولی در اینجا اگه میزان Honor کمی داشته باشید داچ میاد و میگه که جفتتون انسان های بدی هستید و مایکا با گلوله جمجمتون رو میشکافه. اگه Honor بالایی داشته باشید به داچ میگید که قصد بهتر شدن رو داشتید و مایکا جاسوس پینکرتون هاست، جفتشون شما رو تنها میذارند و زمانی که به طلوع خورشید نگاه میکنید میمیرید. در پایان آخر بازی با جان مارستون انتقام آرتور رو میگیرید ولی مرگ آرتور به همراه اعضای دیگه گروه خیلی از ما هارو ناراحت کرد.

1.Joel (The Last of Us Part 2)

Joel & Ellie

سری بازی The Last of Us رو میشه به عنوان یکی از بهترین بازی های تاریخ دونست. بدون شک همه چیز در این بازی کاملا بی نقص و بی نظیره. برای سال های طولانی هوادار های این بازی منتظر انتشار نسخه دوم بازی بودند و در سال 2020 بالاخره این بازی منتشر شد. در اوایل خیلی از گیمر ها و طرفدار های این بازی به دلایل زیادی از این بازی نا امید شدند و خواستار بازسازی و دوباره نوشته شدن داستان بازی شدند. یکی از مهم ترین دلایل اون رو میشه مرگ شخصیت محبوبمون یعنی Joel دونست. هزم اینکه Joel در این بازی میمیره میتونست برای خیلی هامون راحت تر باشه اگه به طرز بیرحمانه ای کشته نمیشد. در زمستان Joel و برادرش به یک دختر که داره از زامبی ها فرار میکنه کمک میکنند و به خونه امنی میرند که کل اعضای گروه اون دختر اونجان. بعد از اینکه اونها میفهمند اسم اون شخصی که به خونه اومده Joel اونها هردوی اونها رو مورد ضرب و شتم قرار میدند. الی قصد پیدا کردن Joel رو داره و زمانی که به خونه میرسه Joel رو زخمی و بیجون میبینه و سعی میکنه تا نجاتش بده ولی اعضای گروه اون رو میگیرند. الی به زمین میوفته و Joel رو التماس میکنه تا بلند شه ولی اون دختر آخرین ضربه رو به سر  Joel وارد میکنه و اون رو میکشه. در اول خیلی ها بخاطر این بخش از داستان ناراحت شدند ولی در ادامه داستان متوجه دلیل این کار گروه رو متوجه شدند و کمی به اون دختر حق دادند.

 

این 7 مرگ ناگهانی و غیر منتظره ای بود که همه مارو ناراحت و شوکه کرد. شما از مرگ چه شخصیتی بیشتر ناراحت شدید ؟ نظراتتون رو با ما درمیون بذارید.


بخوانید :

نامزدهای Game Awards 2020

آشنایی با سبک MMORPG

5 نکته بازی اسپایدرمن: مایلز مورالز که دوست داشتیم

10 بازی اکشن فراموش شده که به ریمیک نیاز دارن

بهترین بازی های انحصاری Nintendo Switch