streets-of-rage-4-logo

شورش در شهر 4 : 5 نکته خوب بازی

Streets of Rage یا همون شورش در شهر یکی از خاطره انگیز ترین فرانچایزها برای گیمرهای قدیمیه و وقتی اعلام شد که قراره قسمت جدیدی از این مجموعه منتشر بشه همه غافلگیر شدیم خیلی از طرفدار های این مجموعه هم این نگرانی رو داشتن که بازی موفقی نباشه و خاطره خوب بازی های قدیمی رو از بین ببره که خوشبختانه بعد از انتشار بازی بهترین اتفاق ممکن افتاد و یک بازی کاملا جذاب تحویل جامعه گیم داده شد که هم گیمر های قدیمی رو خوشحال کرد و هم کسایی که تجربه بازی کردن این مجموعه رو نداشتن . توی این مقاله قصد داریم 5 تا از نکات خوب بازی رو بگیم هرچند که هیچ بازی ای بدون عیب نیست اما خوبی های بازی اونقد زیاد هستن که بدی هاش به چشم نیاد.

5. طراحی ظاهر

خوشبخاتانه Streets of Rage 4 تونسته گرافیک خیلی خوبی رو ارائه بده این بازی نه سعی کرده با بالا بردن گرافیک و سه بعدی کردنش حس بازی های قبلی رو از بین ببره و نه از گرافیک پیکسلی استفاده کرده که گیمر های جدید جذب نشن. شخصیت ها و محیط بازی طراحی ای شبیه به کمیک ها دارن و برای پلیر های قدیمی شخصیت های محبوبی مثل Alex  و Blaze با این سبک جدید گرافیک احساس خیلی خوبی داره. به طور کلی آرتِ بازی (Art) خیلی خوب پیاده سازی شده و میشه ساعت ها بدون خستگی بهش نگاه کرد.

4. سادگی

لازم نیست حتما یک گیمر خیلی حجرفه ای باشید تا بتونید از بازی لذت ببرید. یکی از خوبی های بازی داشتن چهار سطح سختی متفاوته که بازی رو برای هر گیمری لذت بخش میکنه اگه شما برای تفریح میخواید چن ساعتی بازی کنید این امکان فراهمه و اگه هم دنبال چالش میگردید میتونید درجه سخت بازی رو تجربه کنید. خود بازی هم بسیار ساده قابل یادگیریه و همه چی در دسترس شما قرار داره همچنین به لطف گیم پلی قابل درک بازی همه چی فراهمه تا خیلی راحت سراغ این بازی برید.

3. نداشتن مکانیک RPG

از نکات خوب دیگه میشه به این اشاره کرد که توی Streets of Rage 4 مکانیک بازی به RPG تغییر نکرده و همچنان این ژانر رو به صورت خالص باقی گزاشته . این کار باعث شده خدشه ای به بازی برای خرید آپگرید ها وارد نشه و بجای نگرانی روی مسائل فرعی مثل ارتقاع و شخصت و … روی درک مبارزه و گیم پلی تمرکز کنی و با پیشرفت کردن خودت به عنوان یک بازیکن ارتقاع سطح مبارزات رو حس کنی. وفاداری به گذشته فرانچایز از مهمترین خوبی های بازی به شمار میاد.

2. حالت چهار نفره محلی

هر کسی که دنبال تجربه یک بازی خوب با 3 نفر از دوستاشه باید بره سراغ شورش در شهر 4. خوشبختانه بازی این امکان رو داره که 4 نفر توی یک تصویر و کنار هم به مبارزه با دشمن های بازی برن و از جنگیدن کنار هم لذت ببرن. یکی از حالت های محبوب برای گیمر های کو-آپ بوده همیشه و این بازی هم از پرچم دارهای کو-اپ به حساب میاد شما اینجا این امکان رو دارید که به راحتی به هم کمک کنید و جلو برید. البته حالت 4 نفره به صورت محلی در دسترسه و متاسفانه تو حالت آنلاین فقط کو-آپ دو نفره وجود داره.

1. شگفت انگیز بودن مبارزات

با وجود سادگی ظاهر بازی اما سیستم مبارزات عمیق هستن و همیشه غافلگیری های برای بازیکن دارن. دلیل خوب بودن مبارزات بازی فقط حفظ کردن کمبو ها نیست بلکه عناصری مثل الگو حرکت دشمن ها و آگاهی از محیط هم توی مبارزات تاثیرگذار هستن. مبارزه ها معمولا گیمر رو تست میکنن تا ببین در چه حد توانایی داره و همیشه چالش هایی برای جنگیدن وجود داره و باید آماده باشید که جلوی یکی که به شما حمله میکنه رو به شکل متفاوتی بگیرید.


خوانید :

پرفروش ترین بازی های سال ۲۰۱۹
بررسی بازی Sekiro
5 بازی انلاین برای دوران قرنطینه
5 بازی برتر مجموعه Need for Speed