Spider-Man Miles Morales

5 نکته بازی اسپایدرمن: مایلز مورالز که دوست داشتیم

بعد از موفقیت بسیار زیاد بازی اول اسپایدرمن همه دوست داشتن تا ببین اثر کمیک بوکی و ابرقهرمانی بعدی Insomniac چیه که خوشبختانه در یکی از مراسم‌های پلی استیشن بازی Spider-Man: Miles Morales معرفی شد و همه رو غافلگیر کرد. از زمان معرفی این بازی تا الان همه منتظر بودن که اون رو تجربه کنن و الان اسپایدرمن: مایلز مورالز هم روی PS4 و هم روی PS5 در دسترسه. خوشبختانه بازی بعد از انتشار تونست نمرات بسیار خوبی دریافت کنه و انتظارات رو هم برآورده کنه و خب این بازی هم مثل هر اثر دیگه ای نکات مثبت و منفی داره اما ما در این مقاله قراره به سراغ 5 تا از نکات بازی بریم که خیلی خوب هستن و گیمرها اونها رو دوست داشتن، با ما همراه باشید.

5. داستان

داستان بازی بعد از ماجراهای Marvel’s Spider-Man جریان داره و مایلز مدتیه که توسط پیتر آموزش دیده اما فکر میکنه هنوز به اندازه الگو خودش آماده نیست و نیاز به تمرین بیشتر داره، با این حال پیتر توانایی‌های اون رو دیده و تصمیم میگیره به تعطیلات بره و نیویورک رو به اون بسپاره. در نهایت مایلز بایددر مقابل Underground و Roxxon که با هم در حال جنگ هستن قرار بگیره. وقتی که مایلز میفهمه Tinkerer رهبر Underground واقعا کیه زندگیش برای همیشه عوض میشه… این داستان بسیار عالیه و با اینکه بدون نقص نیست برای این شخصیت بسیار عالیه. تنها مشکل این داستان طولانی نبودنشه چون قطعا همه دوست داشتیم بیشتر از این در این داستان زندگی کنیم.

4. شخصیت‌ها

افراد زیادی نیستن که مایلز رو دوست نداشته باشن و وقتی که رسما اعلام شد قراره بازی اختصاصی خودش رو داشته باشه عده بسیار زیادی هیجان ‌زده شدن.یکی از دلایل دوست داشتن مایلز، شخصیت پردازی خوب اونه که در بازی هم به بهترین شکل انجام شده بود، و خب در این بازی مایلز تنها شخصیت نیست و در طول داستان بقیه دوستان و خانواده هم وارد بازی میشن که قبلا در Marvel’s Spider-Man اونها رو ندیده بودیم. خوشبختانه شخصیت‌های Phin ، Ganke و Aaron هم به خوبی مایلز مورالز نوشته شده بودن و برای اونها هم نویسنده‌ها به اندازی کافی وقت گزاشته بودن چون با اینکه بازی اسپایدرمنه اما اونها هم نقش بسیار مهمی دارن و همین باعث شد  شخصیت‌ها یکی از نکات مثبت این بازی باشن.

3. مبارزات

اگه قرار باشه بهترین بخش گیم پلی بازی رو انتخاب کنیم احتمالا همه سر بخش مبارزات توافق داشته باشیم. مایلز مورالز با اینکه قدرت‌های پیتر پارکر رو داره اما توانایی‌های جدیدی هم داره که استفاده از اونها رو در بازی Marvel’s Spider-Man تجربه نکرده بودیم. از بهترین توانایی‌های اون میشه به Venom Skills اشاره کرد که اجازه میده همزمان به چند دشمن آسب بزنی، علاوه بر این مایلز توانایی نامرئی شدن هم داره که کمک میکنه برید و از پشت دشمناتون رو غافلگیر کنید. همه اینها باعث میشه مبارزات در بازی مایلز مورالز حتی از اسپایدرمن قبلی هم سرگرم کننده تر باشه. به لطف سازندگان بازی این توانایی‌ها بسیار عالی در گیم پلی بازی قرار گرفتن و لحظات مبارزه رو به هیجان انگیزترین و بهترین خاطرات گیمرها از این بازی تبدیل کردن.

2. محیط بازی

Marvel’s Spider-Man در شهر نیویورک جریان داره و به گیمر اجازه میده تا به Empire State ،Central Park و بقیه مکان‌های معروف شهر سر بزنن و وقتی مشخص شد بازی مایلز مورالز قراره اطراف Harlem جریان داشته باشه برای همه طرفدارها این سوال پیش اومد که آیا میتونن به بقیه محله‌های شهر هم سر بزنن و ساختمون‌های مختلف رو ببینن؟ و پاسخ اینه: خوشبختانه نه تنها میتونید به تمام مکان‌های بازی اول سر بزنید بلکه حالا میتونید نیویروک رو در زمستان تجربه کنید. اینکه بازی در زمستون استفاق میوفته خیلی خوبه چون باعث میشه برای کسایی که نسخه قبلی اسپایدرمن رو تجربه کردن تنوع خوبی باشه و به سمت بازی جذب بشن. به طور کلی نقشه بازی کاملا یکسانه بجز در دو مورد، اینکه همه چیز زیر برف پوشیده شده و Fisk Tower که الان مخفیگاه Underground شده.

1 موسیقی

ساخت موسیقی متن این بازی بر عهده John Paesano که این کار رو به بهترین شکل انجام داده و باعث شده موسیقی هم مثل بقیه بخش‌های بازی عالی باشه. اگه با مایلز اشنا باشید یا انیمیشن سفر به دنیای عنکبوتی رو دیده باشید میدونید که به چه سبک موسیقی علاقه داره و چه کارهایی رو دوست داره انجام بده. در بازی Spider-Man: Miles Morales به این نکات به خوبی توجه شده و موسیقی‌ها متناسب با تم داستان و حال و هوای این شخصیت انتخاب شدن. این انتخاب خوب باعث شده لحن بازی تکمیل بشه و ارتباط بیشتری باهاش برقرار کنیم. میشه گفت مایلز مورالز در این مورد نسبت به نسخه قبلی بهتر عمل کرده.


شما کدوم بخش از بازی رو بیشتر از همه دوست داشتید؟


بخوانید :