10-Sci-Fi-Games-To-Play-If-You-Are-A-Fan-of-Mass-Effect

اگر طرفدار بازی Mass Effect هستید، این 10 بازی علمی تخیلی را از دست ندهید

بازی Mass Effect از شناخته‌شده‌ترین سری‌های علمی- تخیلی در صنعت بازی‌های کامپیوتری است. کاربرانی که از انجام این بازی لذت بردهاند، مطمئناً اوقات خوبی را با بررسی بازی‌های زیر خواهند گذراند.
با انتشار اخیر بازی Mass Effect Legendary Edition، بسیاری از کاربران تقاضا دارند که حتی بازی‌های هیجان‌انگیز بیشتری از سبک علمی- تخیلی را تجربه کنند. در حالی که بازی Mass Effect Legendary Edition (که شامل نسخه‌های کاملاً تقویت شدهای از سه گانه اصلی میباشد) مطمئناً ساعات بی‌شماری از شادی رو برای کاربران به ارمغان خواهد آورد، بازی‌های زیاد خیلی خوب دیگری در سبک علمی-تخیلی موجود هستند که بهتره در محدوده رادار شما قرار بگیرند.
از بازی‌های با سبک سنتی علمی- تخیلی شخصیت محور (RPG) تا بازی‌های چندنفره علمی- تخیلی با محوریت شوتر تا بازی‌های ترسناک عجیب و غریب در فضا، این ژانر گسترده از گزینه‌های زیادی برای تمامی سلیقه‌های کاربران بازیهای کامپیوتری پر شده است. بازی Mass Effect با داستان‌سرایی فوق‌العاده‌اش، دیالوگ‌های بسیار عالی تبادل شده و موسیقی خاطرهانگیز در بین کاربران شناخته شده است. بازی‌های علمی- تخیلی که قرار است در پایین به شما معرفی شوند، کاملاً عطش شما رو میتوانند در قبال بازی‌های این سبک برطرف کنند.

10. Star Wars: Knight Of The Old Republic

بازی Star Wars: Knight of the Old Republic ممکن است یکی از نزدیکترین تجربه‌های بازی برای شما بوده که هم‌جوار با بازی Mass Effect میباشد. بازی Star Wars: Knight of the Old Republic بازی بسیار بزرگ و عمیقی در سبک علمی- تخیلی و شخصیت محور کامل با گزینه‌های انتخاب شخصیت‌های فراوان، دیالوگ‌های اختیاری، پارامترهای مبارزه و روایت‌های مختلف میباشد. محوریت داستان این بازی حول جنگ به نظر تمام‌نشدنی کهکشانی بین شوالیهه‌ای جِدای (Jedi) و فرقه سیت (Sith) است. طرفداران جنگ ستارگان (Star Wars) از این بازی لذت فراوان خواهند برد. دلیل آن هم تعدد بسیار زیاد قدرت‌ها از جمله انتخاب کردن لایت سیبر (Lightsaber) مورد علاقه در هنگام پیمایش در سیاره های متفاوت است.

9. The Outer Worlds

بازی The Outer Worlds یک بازی تک نفره گسترده در سبک علمی- تخیلی و شخصیت محور هستش که در آن داستان حول جناح‌های مختلف برای به دست آوردن قدرت میچرخد. شما به عنوان یک شخصیت انتخابی بازی میکنید که بعد از سال‌ها از خواب بیدار میشوید و کشتی استعمارگر شما در اثر یک تصادف در فضا گم شده است. در حالی که شما منظومه هالکیون (Halcyon) رو کاوش میکنید، گروهی از همراهان به شما میپیوندند و شما را در ماموریتتان برای بازپسگیری کهکشان کمک میکنند. بازی The Outer Worlds تاکید شدیدی بر روی المان‌های شخصیت محور دارد، به خصوص انتخاب شخصیت‌ها و دیالوگ‌های فراوانی که میتوانند در نهایت نتیجه داستان شما را در بازی شکل دهند. گیم‌پلی در بازی The Outer Worlds بسیار متنوع است. شما در حالی که سیاره‌های مختلف، مستعمرات و شهرک‌ها رو کاوش میکنید، ماموریت‌های اصلی و فرعی بازی را برای یک تجربه تمام و کمال تکمیل میکنید.

8. Dead Space

بازی Dead Space به آسانی میتواند یکی از بهترین تجربه‌های بازی در زمینه وحشت در فضا نام برده شود. با اینکه در لایه های شخصیت‌محور به بازی Mass Effect شباهت ندارد، این بازی میتواند درخواست طرفداران سبک‌های علمی- تخیلی‌اش را به دلیل تاکیدش بر حالت فضایی پاسخ دهد. شخصیت اصلی داستان اسحاق کلارک (Isaac Clarke) از ریزهکاری‌های شخصیتی پر شده و خیلی از کاربران در حین بازی به آن علاقه پیدا خواهند کرد. اسحاق کلارک در سفینه فضایی USG Ishimura به دام افتاده و در تاریکی متروک و عجیب و غریبی در فضا گم شده است. این بازی درباره بقای یک مرد است که در حال جنگیدن با شیطان‌های درون خودش است. همچنین نِکرومورف‌ها (Necromorph) که موجودات فضایی هستند نیز در هر لحظه حرکات اسحاق رو دنبال میکنند تا او را شکار کنند و او باید برای بقای جان خودش با این موجودات نیز مبارزه کند.

7. Cyberpunk 2077

cyberpunk-2077

بازی Cyberpunk 2077 با وجود عملکرد بحث‌برانگیزش در هنگام انتشار، هنوز میتواند خود را به عنوان تجربه جدید خیلی خوب معرفی کند. در جهانی باز به نام Night City کاراکتر شما، V، در جستجوی ایمپلنتی است که میتواند کلیدی بر جاودانگی باشد. Night City و ساکنانش غرق در تغییر و زرق و برق هستند. داستان بازی Cyberpunk 2077 و کاراکترهایش بر روی قدرت و چگونگی بدست آوردن آن برای کنترل بخشی از کلان‌شهرها متمرکز شده است. اصل این بازی بر اساس تصمیم و روایت عواقب است که با هر فعل و انفعال، داستان شخصیت بازی شکل میگیرد.

6. System Shock

بازی System Shock یک بازی اکشن ماجراجویانه دهه 90 است که در قالب اول شخص ارائه می شود. این سایبرپانک و ماجراجویی سبک علمی- تخیلی بر روی شخصیت شودن (Shodan) متمرکز می شود. این شخصیت یک هوش مصنوعی قادرمطلق و ترسناک است و تمام هدف آن تصرف و کنترل کامل ایستگاه سیتادِل (Citadel Station) می باشد. به عنوان یک هکر بدون نام، وظیفه شما این است که تمام جنبه‌های مربوط به این هوش مصنوعی رو درک تا بتوانید آن را نابود کنید. سازمان در حال هدایت حمله برای تصرف این قدرت به نام TriOptimum Corporation شناخته شده است. به عنوان یک هکر، کاربر قادر است به ایمیل‌ها، اطلاعات دیسک و سیستم‌های امنیتی دسترسی پیدا کند تا بتواند راز جمع شدن قدرت Shodan را به طور دقیق متوجه شود. با اینکه این بازی دارای پایانی باز و فضایی گسترده مثل بازی Mass Effect نیست، ولی میتواند ماجراجویی علمی- تخیلی جایگزینی برای آن دسته از طرفداران بازی‌های ترسناک سایبرپانکی باشد.

5. Destiny 2

بازی Destiny 2 یکی از مدرن‌ترین بازیهای سبک علمی- تخیلی است و با اینکه بیشتر بر روی بخش چندنفره آن تمرکز شده است، هنوز در بین طرفداران این ژانر از محبوبیت بالایی برخوردار است. با اینکه اولین بازی Destiny در زمینه دیالوگ‌ها و تنوع بازی بسیار طاقت‌فرسا و بیر‌وح بود، قسمت دوم آن شرایط بهتری داشت و توانست ساختار خیلی عمیق و همه جانبه‌ا‌ی برای کاربرانی که میخواهند خودشان را در این دنیا غرق کنند، بسازد. مقیاس خالص بازی Destiny 2، به خصوص وقتی که به بخش‌های بازی یا اکتشاف سیاره‌های دیگر میرسد، سرسام‌آور است. برای کاربرانی که هم اکشن و دیالوگ را دوست دارند، بازی Destiny 2 واقعاً میدرخشد. این بازی دارای یک داستان سراسر سینمایی است که حول محافظ منظومه شمسی در برابر تاریکی قریب الوقوع می چرخد و بشقابی کامل از محتوا را برای مخاطبانش حاضر میکند.

4. Elite Dangerous

بازی Elite Dangerous یک بازی منحصر بفرد در سبک علمی- تخیلی است و دلیل آن شباهت داشتن به یک شبیه‌ساز پرواز قرار گرفته در انتهای فضا میباشد. کاربران جدید ممکن است در اول بازی به خاطر موانع ورودی زیاد خسته و بی‌حوصله شوند. این مورد به خصوص در زمان پرواز کردن از بندر کشتی به وجود میآید. بازی Elite Dangerous شامل تمام مراحل از لحظه به لحظه کنترل در کابین خلبان تا کاوش کردن ستاره ها است. به صورت تئوری، بازی Elite Dangerous یک بازی با پایانی کاملاً باز است که طرفداران سبک علمی- تخیلی می توانند در آن به طور مداوم خود را در کهکشان راه شیری برای ادامه ماجراجویی‌شان غرق کنند. این بازی همچنین مقدار زیادی مبارزات فضایی را به همراه دارد که در بخش چندنفره بیشتر متمرکز شده است. در اصل، بازی Elite Dangerous میتواند به عنوان یک اُپرای فضایی شخصیت محور آنلاین تعریف شود.

3. Outriders

بازی Outriders هم یک بازی تک نفره یا چند نفره در سبک علمی- تخیلی بر روی سیاره اینوک (Enoch) است. دنیای اصلی به وجود آورده شده برای این بازی پر از تاریکی، ناامیدی و ویرانی است. با این وجود، هسته داستانی آن شامل روایتی از متحد شدن با همراهان برای به دست آوردن بارقه‌ای از امید است. با اینکه بازی Outriders آن حالت جهان باز گسترده را به همراه اکتشافات و سفینه‌های فضایی زیاد ندارد، ولی اثری متمرکز در سبک علمی- تخیلی است. بازی Outriders تماماً درباره اکشن لحظه به لحظه است. هر شخصیت قدرت مختص به خود با مقدار زیادی اسلحه در تمامی کلاس‌ها را داراست. در یکی از خطوط داستانی بازی، کاربران این قابلیت را خواهند داشت که بتوانند در جنگل بزرگ اینوک، مناطق زاغه نشین، زاغه‌ها و شهرها گردش کنند. بازی Outriders اگرچه از لحاظ مقیاس سیاره‌ای کوچکتر است، ولی با وجود خط سیر اندکش، بازی جذابیست.

2. Star Wars: Jedi Fallen Order

بازی Star Wars: Jedi Fallen Order یکی از بهترین بازیهای ماجراجویی سبک علمی- تخیلی است، به خصوص برای طرفداران این ژانر. کاربران درخواست بازی‌های بیشتر تک‌نفره و داستان‌محور بازیهای جنگ ستارگان را داشته‌اند. این مورد به خصوص بعد از آنکه بازی Star Wars Battlefront در بخش چندنفره دنیای بازی را در چنگ خود گرفت، بیشتر نمود پیدا کرد. دقیقاً اینجاست که بازی Star Wars: Jedi Fallen Order هنر خود را نشان میدهد. در این بازی، قهرمان داستان ما کال کستیس (Cal Kestis) متاسفانه هدف حمله امپراتوری فضایی قرار گرفته و تحت تعقیب قرار میگیرد و در حین فرار باید هدف اصلی خود را پیدا کرده و انجمن جدای (Jedi Order) را بازسازی کند. کال با یک لایت سیبر (Lightsaber) به همراه کلیه ارتقاءها و نیروهای قفل شده جدای (Jedi) مجهز شده است. بازی Star Wars: Jedi Fallen Order با یک داستان متمرکز شده و گیم‌پلی عالی در یکی از سطوح بالا قرار گرفته است.

1. No Man’s Sky

بازی No Man’s Sky یک بازی بزرگ، سبک آزاد و جهان باز فضایی حماسی است که کاربران ساعتها میتوانند در آن گم شوند. با اینکه بازی No Man’s Sky نتوانست بر اساس عرضه اولیه‌اش به خاطر قول‌های بیش از حد و تحویل کمتر شرایط خوبی را تجربه کند، اما استودیوی هلو گیمز (Hello Games) به سختی کار کرده است تا بتواند المان‌های حذف شده رو دوباره جایگزین کند و به یک بازی فضایی خیلی عالی آن را تبدیل کند. بازی No Man’s Sky با اینکه ساختار روایتی به شکل بازی Mass Effect را ندارد، ولی به جای آن راه‌های بی‌پایان تجربه و اکتشاف یک جهان گسترده را برای کاربران ارائه میدهد. از ساختن تا پایه‌ریزی ساختمان تا برداشت کردن و تحقیق، بازی No Man’s Sky برای هر طرفدار ژانر علمی- تخیلی یک مورد جذاب را شامل میشود.