Ray-Tracing-Featured

5 بازی پلی استیشن 5 که بهترین Ray-Tracing رو دارن

سخت‌افزار کنسول‌های نسل نهم بسیار قدرتمندتر از گذشته شدن و این نوید ویژگی‌های بصری عالی رو برای بازی‌های میده. با اینکه هنوز بازی‌های زیادی نداریم که صرفا برای نسل نهم ساخته شده باشن تا حداکثر توانایی این کنسول‌هارو ببنیم اما تعداز زیادی از بازی‌های نسل هشتم برای PS5 و xbox series x بهبود پیدا کردن و پیشرفت خوبی بخصوص از جنبه گرافیکی داشتن. یکی از ویژگی‌ها و تکنیک‌هایی که باعث شده این پیشرفت بصری خیلی بیشتر به چشم بیاد ری تریسینگ هستش که بازی رو فوق‌العاده چشم‌نوازتر و زیباتر میکنه. 

کنسول جدید سونی یعنی پلی استیشن 5 به خوبی  میتونه Ray-tracing رو به تصویر بکشه و این رو میتونیم در بازی‌های مختلفی ببینیم اما مواردی هستن که در اونها ری تریسینگ به بهترین شکل استفاده شده که در ادامه اون‌ها رو با هم میبینم. با وی‌گیمر همراه باشید

5. Observer: System Redux

ممکنه گیمرها به نورپردازی در یک بازی ترسناک روانشناختی اهمیتی ندن چون بیشتر بخش‌های بازی در تاریکی اتفاق میوفته اما Observer: System Redux که چطور یک بازی ترسناک هم میتونه از ری تریسینگ استفاده کنه و تصاویر خیره کننده ای خلق کنه که خیلی هم با بازی هماهنگ باشه. از اونجایی که در این بازی تاریکی رو زیاد میبینیم وقتی جایی نور وجود داشته باشه خیلی توجه مارو جلب میکنه و چون از ری تریسینگ استفاده شده جلوه‌های بصری بازی خیلی زیباتر شدن، از نورهای نئون که محیط رو سایبرپانکی میکنن گرفته تا نورهای طبیعی همه کاری میکنن از نگاه کردن به این بازی روی پلی‌استیشن 5 لذت ببریم.

4. Watch Dogs Legion

بازی Watch Dogs Legion حتی در پوسترها و تصاویرش هم میشه نورهای مختلف رو دید که حال و هوای محیط رو به شکل تصور ما از آینده در آوردن. این بازی برای کنسول‌های نسل هشتم منتشر شد و بعد از اون با ارتقاع پیدا کردن برای نسل نهم منتشر شد که نتیجه بسیار جذابی داشت. در این بازی جهان باز ما میتونیم در شهر بچرخیم و از موتور و ماشین استفاده کنیم که بهترین زمان برای لذت بردن از ری تریسینگ بازیه چون وسایل نقلیه بازی چراغ‌هایی دارن که بازتاب جالبی روی بقیه وسایل و خیابون دارن. در این بازی با دنیایی روبه‌روییم که تکنولوژی‌های زیادی وجود داره و خب خیلی از اونها به خوب نورپردازی نیاز دارن که خوشبختانه به لطف Ray-tracing خیلی عالی انجام شده.

3. Call Of Duty Black Ops: Cold War

مجموعه Call of Duty در زمینه ray-tracing فعالیت زیادی نداشته اما خوشبختانه Black Ops: Cold War برای پلی استیشن 5 ارتقاع پیدا کرد و میشه گفت در این مورد به فرانچایز لطف بزرگی کرد و حالا میتونیم کال اف دیوتی رو با ری تریسینگ تجربه کنیم. گرافیک این بازی همونطور که میدونید سعی شده واقع گرایانه باشه و ری-تریسینگ هم کمیک بزرگی در این زمینه کرده بخصوص در لحظات انفجارهای مختلف و جاهایی که به نورپردازی‌ نیازه. علاوه بر این در مواقع مختلفی میتونیم این ویژگی رو به خوبی ببینیم مثل زمانی که زیر بارون هستیم و نور چراغ‌های ماشین تصاویر جذابی رو خلق میکنن.

2. Devil May Cry 5: Special Edition

Devil May Cry 5 مدتی از انتشارش گذشته اما توسعه‌دهندگان بازی در Capcom تصمیم گرفتن تا بازی رو برای کنسول‌های نسل بعد به صورت ویژه منتشر کنه تا گرافیک بهتری رو ارائه بده. نمیشه گفت نسخه نسل بعدی بازی فقط یک بروزرسانی ساده برای بهتر شدن بوده چون واقعا بازی پیشرفت کرده و از نظر بصری بسیار بهتر شده. ray-tracing در نورپردازی‌های این بازی خودنمایی میکنه و وقتی به محیط اطراف دقت میکنیم واقعا محو تصاویر خیره کننده میشیم که به لطف ری ترسینگ به وجو اومدن. بازی Devil May Cry 5: Special Edition حتی اگه نسخه نسل قبلش رو بازی کرده باشید هم ارزش تجربه کردن دوباره رو داره.

1. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales

بدون شک میشه گفت Marvel’s Spider-Man: Miles Morales بزرگترین عنوانی بود که همراه Demon’s Souls به پلی استیشن 5 اومد. متاسفانه برای بازی Demon’s Souls قبل از عرضه گفته شد که از ری تریسینگ استفاده نشده ولی از طرف دیگه مایلز مورالز خیلی عالی از این ویژگی استفاده میکنه و تبلید شده به یک بازی بسیار زیبا. هرجایی از بازی که مایلز روی پنجره باشه میتونیم انعکاسی عالی رو ببینیم علاوه بر این در موارد دیگه مثل بازتاب نور روی اب و چیزهای دیگه هم خیلی خوب دیده میشن. قسمت قبلی این بازی یعنی Marvel’s Spider-Man هم که به تازگی ریمستر شده از ray-tracing استفاده میکنه و میتونیم حتی تجربه ای بختر از قبل از اسپایدرمن داشته باشیم.


بخوانید :