10-PlayStation-Games-You-Forgot-Are-Coming-Out-This-Summer

10 بازی پلی‌استیشن که فراموش کرده بودید در تابستان منتشر خواهد شد

بازی‌های زیادی هستن که قراره در تابستان پیش‌رو منتشر بشن، ولی این بازی‌ها احتمالاً از یادتون رفته بودن.
خانواده پلی‌استیشن قراره تابستون فوق‌العاده‌ای رو پشت‌سر بزاره. در حال حاضر با انتشار بازی Returnal،  Resident Evil: Village، مجموعه ریمستر شده بازی Mass Effect و خیلی بازیه‌ای دیگه که در ماه مه منتشر میشن، وضعیتی عالی رو تجربه میکنه. با شروع ماه ژوئن انتشار بازی‌ها به نظر قصد متوقف شدن رو ندارن. مطمئناً بازی‌های زیادی برای بازی کردن خواهیم داشت، اما بازی‌های معرفی شده زیر به احتمال زیاد میتونن کاندیدای بهترین بازی سال 2021 بشن. این تصور خیلی بزرگی میتونه باشه، ولی با این‌حال، امیدواریم این بازی‌ها بتونن ساعات تابستانی را به بهترین شکل برای ما بگذرونن.

10. Final Fantasy VII Remake Intergrade

بازی Final Fantasy VII Remake Intergrade قراره در تاریخ 10 ژوئن برای کنسول PS5 منتشر بشه. اگر بحث فقط داشتن یک پورت PS5 بود که اصلاً این خبر ارزش گفته شدن رو نداشت. با این‌حال، این تنها پلتفرم موجود با قابلیت محتوای دانلود (DLC) یوفی (Yuffie) است و این ارزش آن را خیلی بالاتر میبرد.هزینه خرید آن به همراه مدت زمان بازی هنوز معلوم نیست، ولی احتمالاً مبلغی بین 20$ تا 100$ خواهد داشت و طرفداران قطعاً آن را میخرند.

9. Guilty Gear Strive

بازی Guilty Gear Strive قراره در تاریخ 11 ژوئن برای کنسول‌های PS4 ،PS5 و PC منتشر بشه. این سری بازی سبک مبارزه‌ای به نظر میومد که قراره با نرخ ثابت فروش داشته باشه، یا حداقل بهتر بگیم مشخص کرده بودن که اینطوری باشه. آخرین بازی این سری Guilty Gear Xrd Rev 2 بود که در سال 2017 منتشر شد، پس چند سالی گذشته ازش. ماه ژوئن به نظر ماه خوبی برای انتشار این بازی و ترغیب کاربران و دوستان برای بازی آنلاین در تورنمت‌ها هستش.

8. Ratchet & Clank: Rift Apart

بازی Ratchet & Clank: Rift Apart قرار در تاریخ 11 ژوئن برای کنسول PS5 منتشر بشه. آخرین بازی این سری در سال 2016 در حکم ریبوت برای همزمان بودن با فیلم اصلی منتشر شد. فیلمش اصلاً موفق نبود، ولی بازی از نظر منتقدین خیلی خوب کار شده بود. دوگانگی بین دو شخصیت بازی به گونه‌ای بود که باعث میشد کل پروژه حالت شکست‌خورده‌ای به خودش بگیره و احتمالاً به همین دلیل است که بازی جدید تا این حد طول کشیده. با این‌حال، این بازی به نظر بازی خیلی خوبی برای کنسول خواهد بود.

7. Dungeons & Dragons: Dark Alliance

بازی Dungeons & Dragons: Dark Alliance قراره در 22 ژوئن برای کنسول‌های PS4 و PS5 به همراه Xbox One، Xbox Series X و PC منتشر بشه. این اثر میتونه جانشینی معنوی‌گونه برای بازی Baldur’s Gate: Dark Alliance II که در سال 2004 منتشر شد، باشه. این عامل باعث میشه که انتظار برای منتشر کردن بازی برای کاربران خیلی ناچیز به نظر بیاد. از آنجا که با فضای بازی ایزومتریک سر و کار نداریم، باید به صورت مشابه‌ای هیجان‌زده باشیم موقعی که این بازی شخصیت محور تیمی منتشر بشه.

6. Legend Of Mana

بازی Legend of Mana قراره در 24 ژوئن برای کنسول PS4، Nintendo Switch و PC منتشر بشه. استودیوی Square Enix روند ساخت ریمیک‌ها و ریمسترهای خودش رو داره با یکی از موضوعات از یاد رفته در سری Mana ادامه میده. بازی در اصل یک بازی PS1 که در سال 1999 در ژاپن ساخته شد و سال بعد در غرب منتشر شد. با اینکه یک بازی شخصیت‌محور اکشن به حساب میاد، داستان یک پرده به عقب میره تا رویکردهایی تصادفی رو در ساخت دنیای بازیاش داشته باشه.

5. Scarlet Nexus

بازی Scarlet Nexus در 25 ژوئن برای کنسول‌های PS4 و PS5 به همراه Xbox One، Xbox Series X و PC منتشر میشه. از آنجا که این محصول جدیدی است، خیلی سخته که بدانیم انتظار چه چیزی را باید داشته باشیم. توسعه‌دهندگانی که در استودیوی Bandai Namco بر روی پروژه سری Tales کار کرده بودن، در این پروژه حضور دارند که البته با توجه به ساختار انیمه (anime) بازی، این واضحه. با این‌حال اکشن بازی برای تست کردن جذاب خواهد بود. آیا این بازی میتونه نمونه‌ای مثل بازیهای اکشن Dark Souls یا Devil May Cry باشه؟

4. Little Devil Inside

بازی Little Devil Inside قراره در تاریخ نامشخصی در ماه جولای برای کنسول‌های PS4 و PS5 به همراه Xbox One، Xbox Series X و PC منتشر بشه. بازی قراره حتی فضای مرموزانه‌‍تری رو داشته باشه. با توجه به تریلر منتشر شده‌اش، به نظر با بازی‌ای در سبک Monster Hunter یا بیشتر شبیه به Shadow of the Colossus باید طرف باشیم. در صحنه‌های دیگه‌ای از بازی، مردی مسن نشون داده میشه که در محلی خیلی شبیه به لندن در حال لرزیدنه. با چه بازی‌ای قراره روبرو بشیم؟

3. Cris Tales

بازی Cris Tales قراره در 20 جولای برای کنسول‌های PS4 و PS5 به همراه Nintendo Switch، Xbox One، Xbox Series X و PC منتشر بشه. این بازی قرار بود به همراه عرضه همزمان کنسول‌های PS5 و Xbox Series X منتشر بشه ولی در نوامبر 2020 مانند خیلی از بازی‌های دیگه در 2020 و 2021 با تاخیر مواجه شد. امیدواریم که بتونه تاریخ عرضه جدیدش رو نگه داره و تاخیر دوباره نخوره. مزه جدیدی که این بازی شخصیت محور به کاربران ارائه میده، در کنار طراحی‌های هنرمندانه، قابلیت مبارزه کردن در یک دوره زمانی هستش.

2. Samurai Warriors 5

بازی Samurai Warriors 5 در تاریخ 27 جولای برای کنسول PS4 به همراه Xbox One، Nintendo Switch و PC منتشر میشه. این بازی در واقع در ماه ژوئن قراره در ژاپن منتشر بشه، ولی این ناهماهنگی زمانی کوتاه و قابل قبولی هستش. سری‌های Dynasty Warriors معمولاً یک عرضه سالیانه بین اسپین‌آف‌ها و سری اصلی دارن. آخرین بازی منتشر شده در این سری اسپین‌آف به خصوص، بازی Samurai Warriors 4 Empires بود که در سال 2016 عرضه شد و سه‌گانه‌ای رو که در سال 2014 شروع شده بود رو پایان داد.

1.Kena: Bridge Of Spirits

بازی Kena: Bridge of Spirits قراره در 24 آگوست برای کنسول‌های PS4 و PS5 به همراه PC عرضه بشه. این بازی قرار بود یکی از بازی‌هایی باشه که برای کنسول‌های نسل جدید عرضه بشه ولی با تاخیر مواجه شد. به نظر میاد که این بازی ترکیبی از بازی‌های Pikmin و The Legend of Zelda باشه. این مراجع بازی از هرجایی به دست نیومده. توسعه‌دهندگان بازی در واقع اولین بار موقع ساخت فیلم کامپیوتری (CG) بر اساس ماسک ماجورا (Majora’s Mask)، به فکر ساختن اسمی برای خودشون افتادن.


بخوانید :