god-of-war-questions

خدای جنگ: ۱۰ سوال پاسخ داده نشده که دنباله آن باید به آنها پاسخ دهد

چیزهای پرداخت نشده زیادی برای خدای جنگ رگناروک وجود دارد در اینجا ۱۰ سوال که طرفداران بیشتر خواهان جواب آن هستند. آخرین نسخه از خدای جنگ استودیو سانتا مونیکا نظرات مثبتی هم از جانب طرفداران و هم از جانب منتقدان در سراسر جهان دریافت کرد، که بازی به سمت جهت جدید قدم گذاشته و نوع روایت و نحوه‌ی جنگ و داستان کلی آن دلیلیه که بازی توانست نقدهای مثبتی دریافت کنه اینها به کنار فضای رمزآلودی داستان بازی را احاطه کرده است. در نقاط مختلف بازی بازیکن‌ها سناریویی را اجرا می‌کند که به جای جواب دادن به سوالات بیشتر برای آنها سوال به وجود میاره سوالاتی که تا به حال جواب داده نشده اند اینها سوالاتی هستند که طرفداران امیدوارند که در بازی بعدی به آن اشاره و پاسخ داده بشود.

10. نقشه بروک و سیندری برای میمیر چیست؟

در اوج بازی کریتوس و آترئوس به توصیه میمیر توجه نمیکنند و معتقدند که این لحظه شخصی است و کسی در اطراف نیست .این دو سر میمیر را و بروک و سیندری ترک میکنند و به اون سه بی احترامی میکنند. بعد از بازگشت آنها ؛ کریتوس و آترئوس میمیر را تنها بر روی زمین پیدا میکنند و هنگامی که از اون میپرسند برادران هولدرا کجا رفتند ،میمیر میگوید اونا شروع به صحبت در مورد اندازه گیری و آب و هوا و با عجله فرار کردند.دلیل اینکه بروک و سیندری اندازه گیری های سر میمیر رو برداشتن مشخص نیست اما بعضی طرفداران معتقدند برای این است که بتوانند برای میمیر بدن بسازند که سبب اومدن او در بازی بعدی خواهد شد.

9. آیا رویا ها به حقیقت می پیوندد؟

یک پایان مخفی در بازی خدای جنگ وجود دارد و که اگر کریتوس و آترئوس پس از به پایان رساندن سفر اصلی رخ میدهد ،وقتی اونا به خونه میرسند،اونا استراحتی که لایقش هستند رو میکنند که باعث میشه آترئوس رویایی از آینده را ببیند. این خواب پیش بینی میکند که خود تور، خدای رعد و برق به دیدار کریتوس و آترئوس در خانه ی آن ها برود،به نظر جنگ آماده ست. چه این خواب به حقیقت بپیونده یا نه یا اینکه اگر دقیقا همین اتفاق بیفتد این چیزیه که در بازی بعدی میشه انتظارش را داشت.

8. منظور سوارتال چیست ؟

در این نقطه از سفر کریتوس و آترئوس اونا رو به جنگی مرگبار بین الف های روشنایی و الف های تاریکی میرساند. دشمن نهایی این مرحله شاه الف های تاریکی سوارتالیوفور هست . بعد از شکست دادن الف تاریکی او به کریتوس و آترئوس یادآوری میکند که اونا اشتباه بزرگی کردند که این آترئوس را گیج میکند. با در نظر گرفتن این نکته این نشون میده که چیزهای زیادی از جنگ بین الف های تاریکی الف های روشنایی که در بازی نشان داده نشده همچنین به این نکته اشاره می کند که اقدام بعدی کریتوس و آرتروس در بازی بعدی چه مفهومی خواهند داشت.

7. معنی نقاشی دیواری کریتوس چیه؟

در آخر بازی کریتوس و آترئوس یک نقاشی دیواری در راس Jotunheim پیدا میکنند که جزئیاتی از کارهایی که اونا در طول بازی انجام دادن در آن بود. این نشون میده که غول ها و همچنین Faye می دونستند که دقیقا چه اتفاقی به این دو خواهد افتاد قبل از اینکه اتفاقی بیفته. یک بخش از نقاشی دیواری همچنین رویایی از آینده را نشان میدهد
همچنین چیزی ناخوشایند در مورد کریتوس یک بخش از نقاشی دیواری نشان میدهد که کریتوس رو زمین دراز کشیده و کریتوس اون رو بغل کرده.اینکه این منظور رو میرسونه که کریتوس قراره بمیره یا نه. این یکی از گیج کننده ترین بخش های بازی بود.

6. چرا faye مرد؟

سفر آترئوس و کریتوس با مرگ faye آغاز شد هدف اصلی اونا این بود که خاکستر faye رو به بالاترین قله در قلمرو ببرند در حالی که این حقیقت دائما در طول بازی تکرار شد اما هیچوقت اشاره نشد چرا faye مرد. با توجه به نقاشی دیواری در مرحله ی آخر میشه متوجه شد که faye از مرگش با خبر بوده و مرگ اون شروع کننده سفر پدر و پسری (کریتوس و آترئوس) خواهد بود.

5. آیا آتنا تصوری ازخیالات کریتوس است؟

هنگامی که به خونه برمیگردد تا قطعه هایی از گذشته خود را بازیابی کند (تیغه ی هرج و مرج) کریتوس با رویایی از آتنا رو به رو میشود ،دیگر بخشی از گذشته ی کریتوس که اون را به فراموشی سپرده بود .اما چیزی که برای ما ناشناخته ست این است که این رویا فقط یه تصوری ازخیالات کریتوس بوده یا واقعا روح آتنا پیش کریتوس حضور پیدا کرده. اگر چه این آسان است که حضورآتنا رو به عنوان تصورات کریتوس در نظر بگیریم اما باید به این نکته را توجه کرد که حتی اگر آتنا مرده باشد ، او در بازی قبلی نیز برای کریتوس به عنوان یک موجود ستاره ای(خیالی) ظاهر شده است.

4. ذات حقیقی مار جهان چیست؟

مار جهان یکی از مرموز ترین شخصیت های بازی هستش. به گفته ی میمیر مار جهانی بخاطر جنگی عظیم با تور به این جهان فرستاده شد گفته ای که برای کریتوس شگفت آور بود. امیدواریم در دنباله بازی یعنی God of War: Ragnarok چیزهای بیشتری از این شخصیت ببینیم و اطلاعات مهم‌تری از داستان اون به گیمر گفته بشه.

3. آیا tyr کشته شد؟

او خدای جنگ نورس بود و همچنین خدای عدالت و او بجای جنگ افروزی و خونریزی مثل اکثر هدایان نورس tyr بیشتر به دنبال صلح و مهربانی بود. اون در پی این بود که همه ی قلمروها رو با هم متحد کنه که البته این کار اون بخاطر دخالت اودین که اعتقاد داشت او با غول ها متحد هست بی حاصل ماند. گفته میشه که اودین او را یا زندانی کرده یا کشته.

2. چرا کوتوله ها وقتی فریا در اطراف هستش ناپدید می‌شوند؟

بروک و سیندری را میتوان در نقاط مختلف نقشه بازی ملاقات کرد و لوازم مورد نیاز را تهیه کرد. چیزی که عجیبه وقتی فریا باشد از مکان هایی که اونا معمولا هستن رد بشی اون مکان ها رو رها شده میبینی. دلیل اینکار اونها نامعلومه اما به این دلیل نیست که از فریا میترسن. بلکه اونا اون رو به عنوان الهه‌ی خود عبادت میکنن.

1. چه کسی شیپور را نابود کرد؟

یکی از گیج کننده ترین بخش داستان بازی در نیمه ی راه رخ داد . هنگام بازگشت به کابین فریا بعد از اینکه آترئوس بیمار میشود. شیپوری که برای صدا زدن مار جهانی دمیده میشود نابود شده اما مشخص نیست که دقیقا چه کسی این کار را کرده. نظریه های طرفداران در این رابطه به baldur یا modi یا حتی خود کریتوس و آترئوس از آینده اشاره میکنن در حال حاضر همه چیز حدس و گمان است. این چیزیه که امیدواریم در آینده در بازی رخ بده.


خوانید: