edUTI6jw

پیشنهاد 10 بازی اگر از age of empire خوشتان آمده است

اگر به دنبال چیزی هستید که حسی مانند age of empire به شما بدهد، این عناوینی که معرفی میشود رو بررسی کنید. وقتی که بازی age of empire در سال 1997 برای اولین بار منتشر شد لحظه ای مهم برای ژانر RTS بود و این نسخه ای بود که اولین تجربه ی یک بازی استراتژی مدرن بود و مجموعه‌های بود که موفقیت‌های شگفت انگیزی را تجربه کرد. به طور کلی می توان گفت که تعریف این ژانر را به طور کامل تغییر داد زیرا نشان داد که مدیریت تمدن و مبارزه نباید به صورت نوبتی باشد یا از نقشه 4 برابر استفاده کند و فهرست آن با واحدها، لباس‌ها و ساختمان‌های تاریخی و اعصار مختلف در کشورهای مختلف بسته بندی شده است. و از آن زمان، بسیاری از بازی‌ها در طول سال ها سعی کرده اند که مانند age of empire موفق باشند و برخی از آنها بموفقیت بیشتری نسبت به دیگران بدست آوردند. بنابراین با در نظر گرفتن این موارد، در اینجا برخی از بهترین بازی ها وجود دارد که اگر Age of empire را دوست دارید میتونید آنها را بررسی کنید.

10. Stronghold

در سال 2001منتشر شد و مفهوم اداره ی قلعه را در پیش گرفت. شما با مقام لرد و فقط چند فرد روستایی ، شروع می کنید ، اما با گذشت زمان باید نفوذ خود را افزایش دهید ، دفاع خود را تقویت کرده و نیازهای شهر خود را برآورده کنید. یکی از ویژگی های اصلی Stronghold، به غیر از نبردهای محاصره بسیار وسیعی که می توانید داشته باشید، این بود که روستاییان شما اگر ناراضی بودند می توانستند آنجا را ترک کنند. این ترکیب جالب از تلاش برای ساختن یک قلعه غیرقابل نفوذ را ایجاد کرد، اما پایین نگه داشتن مالیات و زیاد کردن فروشگاه های مواد غذایی به اندازه کافی باعث میشود تا مردم از مدیریت شما خوشحال شوند.

9. Empire Earth

در این بازی به جای پیشرفت از عصر سنگ به آهن و سپس توقف، تمدن شما تا عصر آینده پیشرفت میکند این به این معناست که مسابقات مولتی پلیر اغلب می تواند به رویارویی های عجیب و غریب بین سربازان قرون وسطایی، سربازان جنگ جهانی دوم و ماشین های غول پیکر تبدیل شود. Empire Earth یک داستان عمیق عظیم دارد و یک RTS Civ است که کاملاً سرشار از کارهای سرگرم کننده برای انجام و ارتش های قدرتمند برای بازی است.

8. They Are Billions

اگر تا به حال خواسته اید Age Of Empires را تجربه کنید اما با تعداد کمی زامبی، این بازی ممکن است برای شما مناسب باشد. این بازی شما و قلعه شما را در مقابل تعداد زیادی مرده ی متحرک قرار می دهد که مرتباً سعی می کنند دفاع شما را بشکند. منابع و مهمات از طریق ساختمان هایی که در کنار منابع و مهمات قرار گرفته اند به دست می آیند و گیم پلی بازی می تواند جنبه ای از برج های دفاعی را به خود بگیرد، همانطور که دیوارهای غیرقابل نفوذی را در لایه هایی با الگوهای پیچیده می سازید که توسط برج ها، برج ها و سربازان از هر زاویه مراقبت می شوند. با یک ماموریت های منحصر به فرد که همه آنها در یک محیط جذاب Steampunk تنظیم شده اند. از جمله حنبه های مثبت بازی این است که جذابیت They Are Billions شما را برای بازگشت به بازی مشتاق نگه می دارد.

7. Rise Of Nations

این بازی ۶ سال بعد از age of empires منتشر شد و مانند رقیب خود تاثیر چندانی نداشت، این بازی کانسپت مشابهی با age of empires دارد که بازیکنان ماموریت دارند که امپراطوری خود را رشد دهند و نفوذ خودشون را افزایش دهند. تفنگداران، هواپیماها و حتی بمب های هسته ای در زرادخانه شما ظاهر می شود، جنبه مدرن تری به بازی میدهد. بعلاوه ویژگی منحصر به فرد آن برای حرکات در اطراف نقشه بازی و داشتن نیروهای دشمن که به سرزمین شما نفوذ میکنند.

6. Going Medieval

این بازی توسط froxy voxel توسعه یافته شده، در این بازی بازیکنان وظیفه دارند که سرزمین خود در یک بیابان ناهموار و پر از راهزن بسازند. ساختمان‌ها و دیوارها می توانند ستون به ستون سفارشی ساخته شوند، از جمله فضاهای داخلی به انتخاب شما، و این امکان را می دهد که شهری ایجاد شود که کاملاً شبیه هر چیزی باشد. دیوارها در زمان واقعی خراب می شوند زیرا صدمه می بینند و صاعقه می تواند ساختمانها را آتش بزند یا بدتر محصولات شما را نابود کند. این یک رویکرد واقع بینانه تر به Castle Building است که به شما امکان می دهد پادشاهی خود را دقیقاً همانطور که می خواهید اداره کنید.

5. Frozenheim

این بازی که توسط Paranoid Interactive توسعه یافته است، یکی دیگر از بازی هایی است که ارزش توجه را دارد، به خصوص اگر از Assassin’s Creed: Valhalla لذت می برید. شما در این بازی شهری زیبا ازاسکاندیناوی را کنترل میکنید و هدایت وایکینگ را بر عهده‌ دارید که اینکار سختی‌ها آزمایش های بسیار دارد که وظیفه آن برعهده بازیکنان است. Frozenheim با برخی از مدل‌های فوق العاده دقیق، گزینه‌های مدیریتی پیچیده و متنوع، و برخی نبردهای غریزی و تصویری است.

4. Kingdom Wars: The Plague

یکی از جنبه های خوب بازی داشتن زمین بازی بسیار غول پیکر است که اگر بتوانید آن را تسخیر کنید، باز هم ساعت‌های بسیاری طول میکشد.این بازی که توسط استودیو Reverie World توسعه یافته و داستان آن در سال 1347، دوران وحشتناکی که مرگ سیاه(طاعون) در سراسر جهان گسترده بود، قرار دارد، به شما امکان می دهد کنترل یکی از 200 لرد در سراسر اروپا، خاورمیانه و آفریقا را در دست بگیرید. گیم پلی در مقیاس بزرگ اتفاق می افتد، اما برای نبردهای شهری، حجم عظیمی از واحدها که می توانند به طور همزمان در نبردهای عظیم روی صفحه قرار بگیرند، بسیار خیره کننده است.

3. Northgard

Northgard که در سال 2018 توسط Shiro Games راه اندازی شد، یکی دیگر از بازی‌هایی است که در دوران وایکینگ‌ها جریان دارد. اما از نظر زیبایی شناسی شباهت بیشتری با age of empires دارد. مدلهای شهرها و روستائیان شما سبک کارتونی دارند که حس نوستالژی قوی‌ای را به ارمغان می آورد و موسیقی متن آن بسیار عالی است. اما در زیر دل این RTS بازی بسیار چالش برانگیزی است. در این بازی فقط در آن مردمان وحشی ای نیستند که در طبیعت با آنها روبرو خواهید شد، بلکه با هیولاهایی از اساطیر اسکاندیناوی نیز روبرو خواهید شد، بنابراین انتظار گروهی از اسکلت‌ها و وایورنزهای غول پیکر داشته باشند.

2. Hearthlands

بازیکنان را ملزم می سازد تا پادشاهی خود را در یک دنیای فانتزی بسازند. اگرچه نمی‌توانید کنترل مستقیم روستاییان خود را در دست بگیرید، در عوض باید بر ساختن شهر خود و ارائه دفاع برای ‌ساکنان آن تمرکز کنید. این بازی که در سال 2017 منتشر شد یک بازی شهرسازی ساده است که وقتی وارد آن می شوید پر از پستی و بلندی های شگفت انگیز است. چالش هایی نظیر ارتش های عظیم دشمن که به پایگاه شما حمله می کنند و لول های بازی از نظر رویه به این معنی است که هر پادشاهی جدید با بقیه متفاوت است.

1.The Unexpected Quest

این بازی از تنطیمات آشنایی برای ایجاد دنیای فانتزی کارتونی منحصر به فرد خود استفاده کرده است که می توانید به راحتی در آن گم شوید. همانطور که شهر خود را می سازید و ساختارهای پیچیده ای برای نگهداری، تغذیه و دفاع از ساکنان آن ایجاد می کنید، بازی همچنین به شما پاداش ها یا progression بیشتری در داستان می دهد. همچنین تعدادی پازل جالب و منحصر به فرد در سراسر جهان وجود دارد که برای گنج اضافی قابل حل است. در یک بازی پر از کارهایی که باید انجام دهید، Quest غیر منتظره یکی از مواردی است که در بازی وجود دارند که دائماً از شما می‌پرسد: “خوب ، بعدش چی؟”.


بخوانید:

بهترین بازی هایی که براساس فیلم ها ساخته شدن
شورش در شهر ۴ : ۵ نکته خوب بازی
دارک سولز :‌ ۵ مبارزه برتر با باس ها
۵ بازی برتر ساخته شده بر اساس کتاب ها
برترین بازی‌های ابرقهرمانی