mortal-kombat-characters-feature

9 شخصیت بازی Mortal Kombat که بیشتر گیمرها وجودشان را فراموش کرده‌اند

به مدت 30 سال، سری بازی‌های Mortal Kombat تعداد زیادی از شخصیت‌ها را معرفی کرده است. متاسفانه تمام این شخصیت‌ها مثل اسکورپیون (Scorpion) و ساب زیرو (Sub-Zero) ماندگار نشده‌اند.
بازی Mortal Kombat به آسانی یکی از بهترین بازی‌های تاثیرگذار آمریکایی تاریخ در سبک مبارزه نفر به نفر است. از انتشار اولین بازی در سال 1992، به طور کلی این نام تاثیر زیادی بر صنعت بازی‌های کامپیوتری در زمینه‌های خشونت‌های گرافیکی و علامت تجاری معروفش که Fatality بود را داشت. این سبک بازی باعث به وجود آمدن سیستم درجه‌بندی و رده‌بندی‌های سنی (ESRB) برای کاربران شد و امروز همچنان نیز مورد استفاده قرار میگیرد.
این سری بازی، خانه کاراکترهای ماندگار و پرطرفدار است که در واقع فعل بازی Mortal Kombat را صرف میکنند و به آن معنی میدهند، مانند شخصیت‌های Scorpion و جانی کیج (Johnny Cage). با این حال تمام شخصیت‌های معرفی شده در بازی نتوانسته‌اند میخ خود را محکم بکوبند و با گذشت زمان محو شده‌اند. به خاطر میراث این شخصیت‌ها هم که شده، بیایید 9 شخصیت فراموش شده بازی Mortal Kombat که وجودشان کاملاً توسط کاربران از یاد برده شده را باهم بررسی کنیم.

9. Jarek

در اولین بازی سه بعدی معرفی شده سری بازی‌های Mortal Kombat یعنی بازیMortal Kombat IV، شخصیت‌های جدیدی معرفی شدند. هرچند، بیشتر شخصیت‌های معرفی شده در حالت تیری در تاریکی بودند. در یک سمت بازی دو شخصیت فوجین (Fujin) و شینوک (Shinnok) را معرفی کرد که محبوب شدند و در سمت دیگر شخصیت جارِک (Jarek) را به کاربران نشان داد که فراموش شد. به عنوان عضوی از گروه اژدهای سیاه (Black Dragon)، شخصیت Jarek جای شخصیت Kano را گرفته بود و به عنوان یک شخصیت جایگزین، خیلی معمولی بدون هیچگونه استعداد تجسمی و هویتی نشان داده شد. دلیل اینکه این شخصیت در این لیست رده‌های بالاتر را تصاحب نمیکند، به خاطر نقش فراموش٬نشدنی او در پایان یافتن شخصیت جکس (Jax) در بازی Mortal Kombat IV میباشد.

8. Motaro

با وجود داشتن این خصوصیت که او تنها سنتور (Centaur) معرفی شده در سری بازی Mortal Kombat است، شخصیت Morato از جمله کاراکترهایی است که خیلی زود به حاشیه رفت و فراموش شد. معرفی شدن به عنوان یک Boss در بازی Mortal Kombat III، این شخصیت خیلی حضور کمی در سری‌های بازی دارد و در بازی Mortal Kombat IX نقش کوچک حضوری پشت پرده را ایفا میکند. همچنین در بازی Mortal Kombat: Armageddon این شخصیت یک تجربه بازطراحی خیلی بد را داشت و در آن پاهایش را کوچکتر کردند.

7. Chameleon

شخصیت‌های نینجا در سری بازی‌های Mortal Kombat را به آسانی میتوان از جمله شخصیت‌های ماندگار سری محسوب کرد. متاسفانه همه این شخصیت‌ها قدرت‌های ثابت در مقایسه با رقبای بزرگ‌نامشان ندارند.در حالی که شخصیت‌هایی مانند Sub-Zero و Ermac در بین محبوب‌ترین کاراکترهای نینجا قرار میگیرند، نینجای Chameleon محو شده است. در حالی که او در بازی MKIII معرفی شد، تنها حضورش در بازی Mortal Kombat: Armageddon صورت گرفت.

6. Dairou

این شخصیت برای اولین بار در بازی Mortal Kombat Deception معرفی شد و در بین فراموش‌شدنی‌ترین شخصیت‌های مبارز در کل سری بازی‌ها قرار گرفت. در سری‌های بازی که پر است از سایبورگ‌ها (Cyborg)، خدایان و کارکترهایی با شخصیت‌های خاص مانند Johnny Cage، شخصیت داریو (Dairou) رزمی‌کاری است که نمیتواند با سایر کاراکترها رقابت کند. این شخصیت فقط در بازی اول و بازی Mortal Kombat: Armageddon (تقریباً همراه با تمام شخصیتهای دیگر) معرفی شد. Dairou نسبت به دیگر شخصیت‌های مشهور بازی مانند Liu Kang و Kung Lao حرف زیادی برای گفتن ندارد و کاراکتری خسته‌کننده و غیراصیل شمرده میشود.

5. Mokap

ساده و معمولی، شخصیت Mokap یک بازیگر-کاراکتر موشن کپچر (Motion Capture) در سری بازی‌های Mortal Kombat است. با اینکه این کاراکتر کاملاً برای شوخی و خنده به وجود آمده بود، Mokap به عنوان یک شخصیت اصلی در سری بازی‌ها معرفی شده بود. او برای اولین بار به عنوان یک شخصیت مخفی در بازی Mortal Kombat: Deadly Alliance معرفی شد. روش مبارزه Mokap به وسیله توپ‌های موشن کپچر کارگذاشته شده در لباسش است. مانند خیلی دیگر از ورودی‌ها در این لیست، تنها حضورش خارج از بازی اول و در بازی Armageddon بود. بی‌دلیل نیست که خیلی‌ها این شخصیت را فراموش کرده‌اند.

4. Taven

تقریباً غیرممکنه که شخصیت دیگری بتواند جایگاه Scorpion را به عنوان ماندگارترین شخصیت در سری بازی‌های Mortal Kombat غصب کند. با این حال، در طی سال‌ها سعی بر معرفی شخصیت‌های زیادی به عنوان قهرمانان اصلی بازی‌های جدید شد. با اینکه ورودی‌های جدید مانند مقدمه شخصیت Cassie Cage موفقیت‌آمیز بوده، مقدمه شخصیت Taven در بازی Mortal Kombat: Armageddon نتوانست نظر مخاطبان را به خود جلب کند. در ورودی‌های این سری بازی، که بیشترین تعداد ورودی‌های جدید در بازی‌های این سری محسوب میشد، شخصیت Taven به عنوان یکی از شخصیت‌های اصلی در قسمت Konquest mode بازی معرفی شد. با این‌حال به عنوان یکی از معمولی‌ترین و فراموش‌شدنی‌ترین کاراکترهای بازی شناخته شد. این شخصیت از آن زمان تاکنون دیگر مشاهده نشده است.

3. Meat

تعجبی ندارد که سری بازی‌های Mortal Kombat تا خرخره پر از خون و خون‌ریزی هستند. شخصیت Meat از این شرایط به خوبی به نفع خودش استفاده میکند. بازی به صورت موثر خاصیت گوشت بدون پوست در یک کارکتر را استفاده و آن را در قالب یک شخصیت جدید دوباره معرفی کرد. این شخصیت به صورت یک کاراکتر مخفی در بازیMortal Kombat IV معرفی شد و حاصل آزمایشات شنگ سانگ (Shang Tsung) بود. با اینکه آخرین حضورش برای بازی به Mortal Kombat: Armageddon بر میگشت، حضورهای کوتاهی نیز در سه بازی قبل این سری داشت.

2. Kobra

این شخصیت فقط در بازی‌های Mortal Kombat: Deception و Mortal Kombat: Armageddon حضور داشت و دقیقاً میتوان آن را پاسخی به این سوال کرد: ” شخصیت Ken در بازی Street Fighter را آیا میتوانیم در بازی Mortal Kombat در نظر بگیریم، ولی هیچگونه قدرت خاصی نداشته باشه؟” به طرز عجیبی این شخصیت فراموش‌شدنی است و هیچگونه قدرت خارق‌العاده‌ای ندارد که بتواند توجه کسی را جلب کند. حرکات او بیشتر شباهت به شوتوها (Shoto) مربوط به بازی Street Fighter است. اصلاً تعجبی ندارد که کاربران دیگر چیزی مربوط به شخصیت Kobra را از بازی Mortal Kombat: Armageddon به بعد نشنیده باشند.

1. Hsu Hao

اگر طرفداران اصلاً شخصیت Hsu Hao را نشناسند، این دقیقاً چیزی است که سازندگان بازی Mortal Kombat میخواستند. این کاراکتر در بازی Deadly Alliance به عنوان یک همتای شیطانی برای شخصیت Jax معرفی شده بود. استقبال از این شخصیت، در بدترین حالت یک فاجعه تمام عیار بود. نه تنها کاربران بازی به شدت از این شخصیت تنفر داشتند، بلکه جان وُگل (John Vogel) از استودیوی نِتِرِلم (Netherrealm Studios) عنوان کرده بود که حضور دوم این شخصیت در بازی Armageddon با اکراه انجام شده بود.


بخوانید: