final-fantasy-cloud-and-XVI

5 ویژگی ریمیک فاینال فانتزی VII که دوست داریم در فاینال فانتزی 16 هم حفظ بشن

در مورد بازی بعدی این فرانچایز جذاب یعنی Final Fantasy XVI اطلاعات زیادی در دسترس ما نیست اما این رو میدونیم که اسکوئر انیکس باید از نکات مثبت بازی فاینال فانتزی VII Remake الهام بگیره تا به موفقیت نزدیک‌تر بشه. نسخه بازسازی Final Fantasy VII  فقط یک تغییر ظاهری و زیباسازی نبود بلکه با نوآوری‌های جدید در سیستم مبارزات، گرافیک زیبا، صداپیشگی عالی و… یک اثر کامل رو در اختیار گیمرها قرار داد. و خب با توجه به موفقیت این بازی همه گیمرها و طرفداران این مجموعه انتظار دارن که در قسمت‌های بعدی این ریمیک و فاینال فانتزی 16 که با هم در حال توسعه هستن هم شاهد این ویژگی‌ها باشیم که در ادامه به اونها اشاره میکنیم.

5. ماموریت‌های فرعی

نسخه بازسازی Final Fantasy VII در مورد ساید کوئست‌ها یا همون ماموریت‌های فرعی خیلی بهتر از  Final Fantasy XV عمل کرد، اگرچه تعداد اونها کمتر بود اما بینهایت جذاب‌تر بودن. ماموریت‌های فرعی این بازی داستان‌های خیلی بهتری رو ارائه دادن و به گسترش دنیای بازی کمیک کردن همچنین گاهی اوقات یک استراحت بودن برای فاصله گرفتن از داستان دارک بازی. امیدواریم بازی بعدی یعنی Final Fantasy XVI بتونه این جذابیت ماموریت‌های فرعی رو حفظ کنه و حتی بهتر هم بشه البته باید این کار با هوشمندی کامل انجام بشه تا توازن بین ماموریت‌های فرعی و اصلی به هم نخوره که البته با توجه به تجربه کسب کرده از آخرین بازی احتمالا این کار به خوبی انجام بشه.

4. سیستم نبردها

به عقیده خیلی‌ها در این مجموعه مدت زیادیه که مبارزات راحت و جذابی رو ندیدیم اما خوشبختانه Final Fantasy VII Remake با تغییر مکانیک‌های بازی به (Active-Time-Battle و real-time action) مبارزاتی بسیار عالی رو در اختیار پلیر قرار داد. ترکیب این مکانیک‌ها باعث شده تا گیمر دائما در حال حرکت و انجام استراتژی‌های مختلف باشه و اصلا دست از جنگیدن نکشه. Final Fantasy XVI هم باید در عین حال که نوآوری و پیشرفت‌ای متناسب با نسل خودش رو داره از  ریمیک Final Fantasy VII هم الهام بگیره تا نبرهای بسیار بی نقصی برای بازی خلق کنه.

3. کیفیت صداپیشگی

صداپیشگری در بازی‌های ویدوئویی به لطف افزایش بودجه و پیشرفت تکنولوژی در 10 سال گذشته خیلی رشد کرده. Final Fantasy VII Remake هم از بازیگران بسیار با استعدادی برای صداپیشگی شخصیت‌های بازی استفاده کرده بود. همین مورد باعث شد تا بعضی شخصیت‌ها خیلی محبوب‌تر بشن چون صدا تاثیر بسیار زیادی روی بازی داره و خود صدای شخصیت میتونه از ویژگی‌های مثبت یک اثر به حساب بیاد. با توجه به تریلر منتشر شده از بازی Final Fantasy XVI به نظر میرسه در این مورد پیشرفت هم داشته و قراره باز هم شاهد صداپیشگی خیلی خوبی باشیم البته باید تا زمان عرضه بازی صبر کنیم و ببینی چه انتخاب‌ایی برای شخصیت‌های بازی انجام شده.

2. گرافیک

اگه بازی Final Fantasy VII Remake میدونید گرافیک بسیار جذاب و زیبایی داره اما شاید برای بازی Final Fantasy XVI که قراره برای نسل بعد عرضه بشه حتی این گرافیک هم کافی نباشه. قطعا بازی‌های آینده ویژگی‌های گرافیکی خیره کننده‌ای خواهند داشت و خب سازندگان فاینال فانتزی هم نباید از این موضوع غافل بشن. توسعه دهنده‌گان بازی میتونن با توجه به گرافیک نسخه قبلی که خیلی مورد استقبال قرار گرفت بازی بعدی رو بسازن و در کنارش تکنولوژی‌های جدید رو هم قرار بدن. به احتمال زیاد نباید نگران این مورد باشیم چون حتما به گرافیک بازی توجه زیادی میشه اما مهم اینه که ایرادات فنی در اون وجود نداشته باشن یا حد اقل کم باشن.

1. انیمیشن افکت‌های مبارزات

Final Fantasy VII Remake نه تنها سیستم مبارزه سرگرم کننده‌ای داره بلکه تماشا کردن اون هم بسیار خیره کنندس. مبارزات این بازی بسیار پر زرق و برق هستن و در هر نبرد شاهد افکت‌هایی به شدت زیبا بودیم که نبرد رو برای ما هیجان انگیزتر میکرد. در تریلری که از Final Fantasy XVI منتشر شد هم شاهد مبارزه با هیولاهای کلاسیک مجموعه فاینال فانتزی مثل Malboro بودیم که در این مبارزه شاهد افکت‌هایی در شمشیر بودیم که این نوید رو به ما میده سازندگان در مسیر درستی قرار گرفتن و باز هم قراره کلی از جنگیدن و شمشیر زدن در بازی لذت ببریم.


شما چه انتظاری از بازی Final Fantasy XVI دارید؟


بخوانید: