15 بازی سخت PS4

کنسول PS4 با بازی های فوق العاده اش توانست عملکرد بسیار خوبی داشته باشد , در این فهرست بعضی از سخت ترین بازی های این کنسول را بررسی میکنیم. پلی استیشن 4, کنسولی موفق بود, بازی های فوق العاده, کاراکتر های به یادماندنی و روایت هایی که داستان پردازی بازی های ویدئویی را به سطح جدیدی بردند, اما افسوس که هر شروعی پایانی دارد و با انتشار PS5, این کنسول دیگر به پایان عمر خود رسیده است.
بنابراین به احترام این رفیق قدیمی , بیایید نگاهی بیاندازیم به بازی هایی در این نسل که بیشترین چالش را به ارمغان آوردند, عناوینی که برای رد کردن مراحلشان نیاز به زمان, مهارت و عزم راسخ داشتیم, بازی هایی که عبور از آن ها دشوار بود و عرقمان را در آوردند, قطعا خداحافظی با این کنسول سخت است , اما نه به سختی این بازی ها.

15. Alien: Isolation

این بازی در سال 2014 و در ادای احترام به فیلم کلاسیک ریدلی اسکات منتشر و به یکی از سخت ترین و نابسامان ترین بازی های ترسناک PS4 تبدیل شد , عنوانی مخفی کاری که از عناوینی مثل Amnesia: The Dark Descent و Outlast الهام گرفته بود , در این بازی بازیکن با حداقل سلاح باید برای بقای خود به انگیزه بقایش اعتماد میکرد. این بازی با استقبال قابل توجهی مواجه شد و از Metascores نمرات بین 78 تا 83 را گرفت و همچنین از رویداد IGN جایزه بهترین عنوان VR را دریافت کرد.

14. Darkest Dungeon

این بازی در سال 2016 و در سبک RPG Dungeon-Crawl منتشر شد و از عناوین غالفلگیر کننده آن سال بود, این عنوان نمره 80 تا 85 را از Meatscores دریافت کرد و کاندید جایزه Seumas McNally شد اما این جایزه در نهایت به Her Story رسید. شرکت سازنده بازی, Red Hook Studios, وقتی صحبت از سختی این عنوان میشود , هیچ رحمی ندارند, به علاوه مجازات های نوبتی , بازیکن ها دائما باید سطح استرسشان را کنترل کنند, همین عامل, بازیکن هایی که منابع نور و غذا نمی آورند را مجازات میکند.

13. Remnant: From The Ashes

بازی Remnant: From The Ashes توسط Gunfire Games در سال 2019 منتشر و بلافاصله با عنوان Dark Souls with guns تبدیل به برند شد و همانطور که از نامش پیداست بازی بسیار دشواریست
سختی این بازی نیز مانند بازی Dark Souls بخاطر باس های آن است, برخلاف FromSoftware, در این بازی همه چیز تصادفی پیش میرود و زمان کمی به بازیکن ها برای آماده شدن دربرابر اتفاق های سخت داده میشود, شاید این بازی از بهترین های سال 2019 نبود, اما جایگزین مناسبی بود برای طرفدار های فرانچایز Soulsborne شد.

12. Grim Fandango Remastered

این بازی که در ابتدا در سال 1998 منتشر شد , پایان مناسبی برای محبوبیت این ژانر از بازی ها در آن زمان بود , یک شاهکار گرافیکی در تاریخ بازی های ویدئویی که از نمره 94 آن در Metascore پیداست و بعد از سال ها, نسخه بازسازی شده این عنوان برای PS4 نیز منتشر شد.این بازی در آن زمان تنها از لحاظ گرافیکی در اوج نبود, بلکه از لحاظ سطح دشواری نیز در بالاترین سطح ممکن بود, در حالی که اینترنت هنوز داشت راهش را به جریان اصلی باز میکرد, بازیکنان نمیتوانستند به راحتی به جست و جوی آنلاین بپردازند و وقتی در بازی گیر میکردند از اینترنت راه حل پیدا کنند, همین باعث میشد تا توسعه دهندگان بازی ها اغلب دفترچه های راهنمایی برای بازی ها تهیه کنند تا بازیکنان برای حل مشکلاتشان به آن ها رجوع کنند.

11. Cuphead

این بازی ابتدا در سال 2017 برای Xbox One و PC و بعد در سال 2020 برای پلی استیشن 4 منتشر شد , این عنوان مستقل , ساخته شرکت Studio MDHR , با اسقبال طرفدار ها و منتقدین روبرو و بخاطر عملکرد نرم افزاری روانش در به تصویر کشیدن تصاویر متحرک دهه 1930 ستایش شد. داستان بازی حول محور شکست دادن باس فایت ها یکی پس از دیگری میگذرد , البته گفتن آن از انجامش بسیار آسان تر است , مبارزه با باس ها در این بازی شما را یاد عناوین سخت کلاسیک می اندازد.

10. Surgeon Simulator

این بازی که برای VR در سال 2013 منتشر شد شاید جزو انتخاب های برتر سال نبود , اما فوق العاده سرگرم کننده ست, حداقل در ابتدا سرگرم کننده ست, در واقع دشواری بیش از حد آن در عین مفرح بودن , تکان دهنده نیز هست , شادمانی در همان اوایل بازی جای خود را به شوک میدهد و بازیکن ها باید از پس غیر ممکن ها بر بیایند. اسکالپل ها لغزنده هستند, کنترل دستانتان مثل پا های خرچنگ سخت است و به خودتان که بیایید میبینید اعضای بدن بیمار در اتاق عمل پخش شده, این شبیه سازی برای عمل جراحی موفقیت آمیز طراحی نشده, ساخته شده تا شما را با اتفاقات غیر منتظره روبرو کند , بعید نیست یک جراحی به قتل و تکه تکه شدن بیمارتان ختم شود و همین ثابت میکند که چرا افراد برای جراح شدن باید سال ها تحصیل و تمرین کنند.

9. God Of War

این بازی اصلا برای بازیکن ها جزو بازی های سخت به حساب نمی آید , عنوانی شاخص از لحاظ داستانی با مبارزات سرگرم کننده و پیچیده اما به هیچ عنوان سخت محسوب نمیشود, تا وقتی که سطح دشواری Give Me God Of War را انتخاب کنید. ناگهان همه چیز شدت میگیرد, سلاح های قدرتمند Kratos ناگهان چندان قدرتمند به نظر نمیرسند و مجبورید برای جاخالی دادن از ضربات دشمن روی نانو ثانیه ها حساب کنید, سختی این سطح به قدریست که یک عطسه از دشمن کافیست تا Kratos را به جهان زیرین بفرستد, از بین افرادی که این سطح از بازی را انتخاب کردند, تعداد بسیار کمی موفق به تمام کردن بازی شدند.

8. Sundered

این بازی از دیگر عناوین مستقلیست که قصد دارد مرز بین هنر و بازی را بردارد و به راستی هنر و شاهکار گرافیکی در هر صحنه از این بازی بیداد میکند , اما این هنر مثال زدنی نباید بازیکن ها را گمراه کند, ماجراجویی های قهرمان این عنوان واقعا دشوارند. آن چه Sundered را منحصر به فرد میکند, این حقیقت است که دشمن های غول پیکر آن ناگهان از ناکجا آباد پیدایشان میشود, این هجوم های ناگهانی معمولا باعث مرگ قهرمان بازی میشوند و اصلا مفهوم بازی نیز همین است, این که مهم نیست کجا باشیم, در نهایت مرگ سراغ همه می آید.

7. The Witness

این بازی از دیگر عناوین مستقلیست که قصد دارد مرز بین هنر و بازی را بردارد و به راستی هنر و شاهکار گرافیکی در هر صحنه از این بازی بیداد میکند, اما این هنر مثال زدنی نباید بازیکن ها را گمراه کند, ماجراجویی های قهرمان این عنوان واقعا دشوارند. آن چه Sundered را منحصر به فرد میکند, این حقیقت است که دشمن های غول پیکر آن ناگهان از ناکجا آباد پیدایشان میشود , این هجوم های ناگهانی معمولا باعث مرگ قهرمان بازی میشوند و اصلا مفهوم بازی نیز همین است, این که مهم نیست کجا باشیم, در نهایت مرگ سراغ همه می آید.

6. Dead Cells

بازیکن هایی که در جزیره Myst قدم زده باشند میدانند که بازی های پازل اول شخص که در جزایر خالی از سکنه اتفاق می افتند, میتوانند در عین سرگرم کننده بودن , بسیار دشوار باشد, این عنوان, یک ماجراجویی پُر زرق و برق در جزیره ای با پازل های پیچیده و عملا بدون توضیح است. البته در ابتدا همه چیز آسان به نظر میرسد و سرنخ های زیادی در نقشه پنهان شده اند, اما به مرور پیچیدگی های بازی ذهن شما را خسته میکنند و کشف راز های بازی به هزارتویی دشوار تبدیل میشود, با این که در نهایت The Witness غیر قابل حل نیست , ولی تا مدت زیادی شما را گیج میکند. 

5. Bloodborne

Bloodborne-The-Old-Hunters

بازی های Software games به سخت و ناامید کننده بودن مشهور هستند و Bloodborne نیز این ویژگی را به ترسناک ترین شکل ممکن ادامه میدهد, بازیکنان در مقابل دشمنان ترسناک این بازی , به چیزی جز مهارتشان متکی نیستند. باس ها وحشتناک اند و جهان بازی شبیه دخمه ای ترسناک است, آنقدر دشمن های عجیب و غریب در این بازی وجود دارند که لحظه ای عدم تمرکز برابر است با مرگ, زمان بندی و تعویض به موقع سلاح از فاکتور های مهم این عنوان هستند, Bloodborne دشوار است و بار ها کشته شدن در این بازی شما را به گریه می اندازد.

4. Nioh

nioh-2

البته که آوردن دو بازی در یک شماره تقلب است , عده ای نیز معتقد هستند که Nioh 1 از قسمت دوم دشوار تر است , اما به هر حال هر دو بازی شرکت Team Ninja از لحاظ داستان سطحی و پوچشان به هم گره خورده اند و البته مبارزات هر دوی آن ها نیز به شدت دشوار است. هر کدام از دشمن های بازی میتوانند شما را بکشند , اگر میخواهید زنده بمانید باید بار ها سبکتان را عوض کنید , مجموعه ای از تاکتیک های پیچیده و سبک دشوار مبارزه ای این بازی نیاز به کسب مهارت دارند , عدم کسب مهارت در این بازی برابر است با مرگ.

3. Dark Souls III

اولین بازی Dark Souls , این فرانچایز را معرفی کرد , دشواری بسیار این بازی , تعریفی دوباره از سبک نقش آفرینی را درست کرد و صادقانه هر سه عنوان این بازی انقدر دشوارند که تصمیم گیری درباره این که کدام کابوس وار تر است مشکل است. ولی بازی Dark Souls3 بخاطر داشتن Nameless King برنده این رقابت است , او احتمالا قوی ترین باس فایت در تاریخ بازی های ویدئوییست , سوار اژدها میشود و مبارزه با او مثل مبارزه با زئوس و تقریبا غیرممکن است.

2. Super Meat Boy

داستان این بازی به قدمت زمان است , داستان تکه گوشتی که عاشق بانداژی مونث میشود و باید او را از دست جنینی شیطانی نجات دهد , این عنوان از چالش برانگیز ترین بازی های این نسل نیز بود, بازیکنان با تجربه این بازی بار ها کشته میشوند, اما تجربه بامزه آن ارزشش را دارد.

1. Sekiro: Shadows Die Twice

sekiro-shadows-die-twice

انتخاب دشوار ترین عنوان در نسلی از بازی های ویدئویی کار ساده ای نیست , زیرا عناوین متفاوت اند و بازی های این لیست نیز واقعا دشوار اند , اما آن چه که Sekiro را از دیگر بازی های Software متمایز میکند , وابستگی بسیار آن به مهارت است. هیچ سلاح یا زرهی مخفی برای کشف وجود ندارد, یادگرفتن کُمبو ها و مبارزات و تسلط بر سیستم مبارزه ای , تنها راه موفقیت در این بازیست, منحنی یادگیری در این بازی ترسناک است, بازیکن ها لااقل دوبار شاهد مرگ Wolf هستند, اما اگر یاد بگیرند و مهارت کسب کنند میتوانند از پس این عنوان بر بیایند , Sekiro دشوار ترین عنوان PS4 است.

سیاوش نثری
منبع: gamerant.com


بخوانید :

رفتن به نوار ابزار