Deathloop-feature-correct-size

10 انتظاری که از بازی Deathloop داریم

Deathloop عنوانی درباره نیرو های ماوراییست که به زودی منتشر میشود, در این مقاله قرار است انتظاراتمان از آن را بررسی کنیم.
شرکت Bethesda و Arcane Studios در میان طرفداران محبوب اند , بعد از بازی Dishonored در سال 2012, آن ها جزوی از جریان اصلی بازی های ویدئویی محصوب میشوند , در حالی که بسیاری از شرکت ها ترجیح میدهند روی فرانچایز های محدود و تکراری سرمایه گذاری کنند, Arkane Studios این گونه نیست , هدف آن ها به چالش کشیدن مهارت هاییست که در دهه های گذشته کسب کرده اند.
عنوان جدید این استودیو قصد دارد مکانیزم عنوان های قبلی این استودیو را با عناصر کاملا تازه ای ترکیب کند, توسعه دهندگان این بازی قصد دارند پیچ های جدید و جالبی را به ساختار داستانی اضافه کنند, Deathloop قرار است جایگاه ویژه ای در میان بازی های ماورایی و آخرالزمانی بدست آورد, عنوانی که سازندگانش بیش از ده سال مشغول کار بر روی آن بوده اند.

10. لحن کمدی

بازی Dishonored روایتی بسیار جدی داشت , عنوانی که مأموریت Corvo Attano برای انتقام از کسانی که او را قاتل جا زده‌اند دنبال میکرد, این قاتل در این بازی برای بدست آوردن شرافتش دست به هر کاری میزند. در حالی که بازی Deathloop نیز سنت خشونت بازی های قبلی این استودیو را دنبال میکند, اما گویا مقداری طنز را نیز به داستان اضافه کرده است, در این فرانچایز, شما کنترل کاراکتری به اسم Colt را بدست خواهید داشت, فردی که باید 8 هدف را در جزیره ای عجیب و غریب به اسم Blackreef به قتل برساند , از نظر او این تنها یک کار است و باید هرچه زودتر تمام شود.

9. مسیر های منشعب و سناریو های متفاوت

این جزیره از چیزی که Colt فکر میکند پیچیده تر است, او باید 8 هدف را تا قبل از نیمه شب از بین ببرد, با بعضی از آن ها میشود به طور همزمان کنار آمد اما این به بازیکن ها بستگی دارد که از چه راهی دشمنان Colt را به قتل رسانند. مأموریت نشان داده شده در تریلر Two Birds One Stone , Colt را در حال از بین بردن دو تا از هدف ها در یک مهمانی نشان داد, برای این کار او باید در برنامه های آن دو مداخله میکرد تا مطمئن شود همه چیز آن طور که میخواهد پیش برود, اما این فقط یکی از روش هاییست که بازیکن ها میتوانند با آن بازی را پیش ببرند.

8. داستانی جنایی

Colt قاتلیست که قصد دارد ساکنان Blackreef را از پا در بیاورد, اما بر عکس Dishonored, در این بازی رقیبی برای او وجود دارد که قصد دارد او را نیز به قتل برساند, پس Colt باید هر 8 هدف را سریع تر و قبل از نیمه شب بکشد. اگر او در انجام این کار کوتاهی کند, پدیده ای مرموز اتفاق می افتد, روز آن قدر از اول شروع میشود تا او موفق شود, تنها راه نجات از این چرخه تکراری پایان دادن به مأموریت است و این موضوع را نیز در نظر بگیرید که او هم شکارچی است و هم شکار.

7. قابلیت های ماورایی

تکرار روز تنها عامل ماورایی Deathloop نیست, Colt نیز قابلیت های عجیب و غریبی دارد که از آن ها در مقابل ساکنان Blackreef استفاده میکند, این قابلیت ها شامل تلپورت, حرکت دادن اجسام و دستکاری اشیاء میشود, او باید این مهارت ها را با اسلحه هایش ترکیب کند تا بتواند هر چه زودتر کارش را تمام کند. هر عملی در بازی تعیین کننده ست و هر اشتباه میتواند هزینه داشته باشد, پیشرفت این قابلیت ها کمک میکنند تا Colt به اهدافش نزدیک تر شود, برای پروتاگونیستی که در تکرار روز ها اسیر شده, بهترین اتفاق پایان دادن به این چرخه ست.

6. بخش های چند نفره

در طول این بازی, Colt باید علاوه بر زنده ماندن, به دنبال شکار باشد, در نقطه مقابل او , Julianna Blake قرار دارد که وظیفه اش محافظت از اهداف در مقابل Colt است, بنابراین Colt برای رسیدن به موفقیت باید مدام او را شکست دهد. شبیه اتفاقی که در بازی Dark Souls می افتد و بازیکن های دیگر میتوانند در بازی تأثیر بذارند, Deathloop نیز سیستمی دارد که به دیگران امکان میدهد کنترل Julianna را بدست بگیرند و Colt را شکار کنند , البته این ویژگی های چند نفره در صورت خواست بازیکن میتوانند غیر فعال شوند و در این صورت Julianna Blake توسط هوش مصنوعی کنترل خواهد شد, در هر دو صورت, Julianna مانعی بزرگ به حساب می آید.

5. ضد قهرمان هایی محبوب

باورش سخت است که حتی در سال 2021 نیز بازی هایی با محوریت کاراکتر های ضد قهرمان کم هستند , اما این که Deathloop تصمیم گرفته نه تنها کاراکتر اصلی, بلکه هر دو کاراکتر اصلی اش از سیاه پوست ها باشند, اتفاقی تقریبا بی سابقه‌ست. به جز بازی های RPG که میتوان در آن ها کاراکتر را شخصی سازی کرد, در میان اکثر بازی هایی که کاراکتر های اصلی‌شان سفید پوست ها هستند, Deathloop اثری متفاوت است, شاید با موفقیت Arkane Studios در انتشار این بازی, استودیو های دیگر نیز بیشتر از کاراکتر های رنگین پوست در آثارشان استفاده کنند.

4. اسلحه های منحصر به فرد

یکی از مسائلی که Deathloop را از دیگر بازی های شوتر اول شخص متمایز میکند, اسلحه های منحصر به فرد آنست , از سلاح هایی که به ناخن ها شلیک میکنند گرفته تا تپانچه های akimbo  Arkane Studios در تلاش است تا عنوانی تازه را ارائه دهد. در حالی که هنوز از تمام اسلحه های بازی اطلاع نداریم, قطعا این استودیو اسلحه هایی را معرفی خواهد کرد که با دیگر بازی های این سبک متفاوت باشند, آن ها حتی سعی دارند از ویژگی‌های DualSense پلی استیشن 5 نیز برای ایجاد تجربه ای تأثیر گذار تر استفاده کنند.

3. گرافیک هنری

علاوه بر اسلحه های منحصر به فرد , Arkane Studios قصد دارد سبک هنری به یادماندنی را ارائه دهد, آن ها به جای استفاده از تصاویر بسیار واقعی, سبکی کامیک وار را طراحی کرده اند , سایه هایی اغراق آمیز و گرافیکی هنری آن, Deathloop را از سایر بازی ها متمایز میکند. انتخاب برای ادامه دادن سبک Dishonored در کنار گذاشتن تصاویر واقعی و استفاده از سبک های هنری تر, میتواند موفقیت این بازی در بسیاری از آزمون های بصری را تضمین کند, آن هم در مقابل بازی هایی که تمام تلاش خود را برای طراحی های هرچه واقعی تر به کار میبرند.

2. حلقه های زمان

Deathloop-feature-correct-size

در پیشفرض Deathloop به نظر میرسد که Colt در یک روز برای کشتن چند نفر چند بار زنده میشود, هر بار که نتواند همه آن ها را تا قبل از نیمه شب به قتل رساند, باید روز را از اول شروع کند , به همین دلیل بازیکنان میتوانند از تجربه های قبلی شان برای موفقیت بیشتر استفاده کنند, آیا از بین بردن همزمان دو هدف زیادی وقت گیر است؟ آیا راه دیگری وجود دارد؟ مانند آن چه در تریلر Two Birds, One Stone دیدیم, روش های زیادی برای حل چالش ها در بازی Deathloop وجود دارد.

1. زمان انحصاری پلی استیشن

علاقمندان به Deathloop برای تجربه آن باید از پلی استیشن 5 یا کامپیوتر استفاده کنند, این عنوان از بازی های انحصاری زمان دار سونی است و قبل از خرید Bethesda توسط مایکروسافت قراردادش بسته شده, گمان میرود این بازی در 2022 برای کنسول های Xbox Series X/S منتشر شود. از طرف دیگر احتمالا محتوای بیشتری در اختیار آن هایی که یک سال برای تجربه بازی صبر کرده اند در نظر گرفته خواهد شد, همینطور ممکن است مایکروسافت این بازی را نیز مانند بعضی دیگر از عناوین Bethesda مانند Doom Eternal در Xbox Game Pass قرار دهد.

سیاوش نثری


بخوانید: