protagonist

5 پروتاگونیست برتر انحصاری‌های PS4

در آستانه رفتن به نسل بعدی کنسول ها اتفاقات خیلی زیادی در حال رخ دادنه و همچنان شاهد انتشار بازی های انحصاری جذاب برای کنسول ها هستیم. هر سه کنسول پر طرفدار حال حاضر یعنی نینتندو سوئیچ، پلی استیشن 4 و ایکس باکس 1 بازی های انحصاری خوبی دارن اما کنسول سونی در بین اونها از موارد ویژه و خاصی برخورده که همین یکی از برتری‌های اون نسبت به رقباش به حساب میاد. حتما همه شما با انحصاری های پر فروش و بزرگ PS4 آشنا هستید و شاید هم اونهارو تجربه کرده باشید. در این مطلب ما قصد داریم شخصیت‌های اصلی بازی یعنی پروتاگونیست داستان بازی‌های انحصاری پلی استشن 4 رو رتبه بندی کنیم و ببینیم کدوم قهرمان‌ها تونستن محبوبیت بیشتری کسب کنن.

5. Connor (Detroit: Become Human)

کانر دوست داشتنی،بی‌دست‌وپا و جالب‌ترین ربات(اندروید) بازی Detroit: Become Human هستش. اون بسته به نوع بازی کردن شما یک کاراگاه عالیه ولی در مورد تعامل با بقیه و عواطف انسانی مشکلاتی داره برای همین زمان سختی رو داره سپری میکنه. با اینکه خیلی از اندروید ها در بازی سریع از مسیر خودشون منحرف شدن، کانر خیلی مقاومت کرد و در برابر این کار مبارزه کرد. این مبارزه رو میتونیم در ارتباطش با Hank Anderson که از طریق انتخاب‌های بازیکن تغییر میکنه ببینیم. شخصیت پردازی کانر به شکلی انجام شده که گیمر اون رو دوست داشته باشه و ازش خوشش بیاد همین موضوع به یکی از نکات مثبت بازی هم تبدیل شده و کانر رو هم در لیست محبوب ترین پروتاگونیست‌ها قرار میده.

4.  Nathan Drake (Uncharted 4: A Thief’s End)

نیتن دریک در سه قسمت اول بازی آنچارتد شخصیتی ماجراجو، عاقل و تقریبا خودخواه داشت. در این بازی ها طمع و میل به پیدا کردن گنج، نیتن رو کنترل میکرد اما در آنچارتد 4 نیتن دریک با این حرص و طمع مقابله کرد و همین تحول خوب شخصیتی از دلایل مهم محبوبیتش شد. رشد شخصیت ویژگی مهمی برای کاراکترهای هر بازیه بخصوص اگه چندین قسمت ادامه داشته باشه و آنچارتد این کار رو به خوبی انجام داد. درسته که به گفته خیلی‌ها این شخصیت کمی کلیشه‌ای هستش اما Uncharted 4 بخاطر عمیق بودن شخصیت ها و اضاف کردن جنبه های مختلف به اونها با موضوع کلیشه‌ای شدن مقابله کرده. برای مثال ازدواج با النا تاثیر خیلی مهمی در شخصیت پردازی نیتن دریک داشت و گام بزرگی در محبوبیت اون بود.

3. Aloy (Horizon Zero Dawn)

Aloy که در دوره جوانی شخصیتی یاغی داشت توسط قبیله خوش ترد شد و این موضع تاثیرات بسیاری روی شخصیت و عملکردش داشت. اون خیلی آدم رک و پی‌پرده و البته صادقی هستن و شاید همین باعث شده نتونه درست در اجتماع (قبیله خودش) جایی پیدا کنه و خب این‌ها ویژگی‌های مثبتی هستن که در کنار بقیه خوبی‌های Aloy مثل حمایت از افراد نیازمند و ضعیف در برابر قوانین ناعادلانه باعث محبوبیت زیادش میشن. اون همیشه این قدرت رو داره که به نفع یک شخص دیگه کارهایی رو انجام بده و بخاطر دلسوزی از سنت‌های اشتباه نافرمانی کنه.اگه بازی رو تجربه کرده باشید میدونید خصوصیات فداکارانه زیادی در این شخصیت وجود داره که اون رو به آدم ارزشمندی تبدیل میکنه و باعث میشه دوست داشته باشیدش.

2. Kratos (God Of War)

کریتوس اصلی شاید هیچ جایگاهی در بین بهترین پروتاگونیست‌ها و شخصیت های خوب نداشت. اون یک قاتل عصبانی با وضعیت آشفته بود که فقط هدفش انتقام بود. اما نسخه جدید بازی خدای جنگ تغییرات خیلی زیادی در این شخصیت ایجاد کرده که مهم ترینش هم دادن پسری به اسم Atreus به اونه، این تغییر بسیار مفید و موفق واقع شد. کریتوس مجبوره خشم خودش رو کنترل کنه تا اترئوس هم به سرنوشت خودش دچار نشه و اون هم قربانی این موضوع نشه. همچنین کریتوس در کنار کنترل خشم مواقعی هم بهش نیاز داره تا بتونه با دشمنایی که سر راهشون قرار میگیرن مبارزه کنه و جنگیدن رو هم به پسرش یاد بده، همین ایجاد تعادل بین پدر بودن و جنگجو بودن چیزیه که باعث رشد شخصیتی اون شده و به یک کارکتر غیر انسان ویژگی های انسانی داده.

.1 Ellie (The Last Of Us Part 2)

الی آدم خوبی نیست، اون قربانی دنیای تاریکی شده که در اون رشد کرده و بزرگ شده. تقریبا تمام گیمرها از الی در The Last Of Us Part 2 عصبانی بودن چون با کارهایی که میکرد و تصمیم‌هایی که میگرفت موافق نبودن اما با این حال هیچ‌کس مخالف این مسئله نیست که الی عمیق ترین شخصیت در بازی های پلی استیشن رو داره. تماشای درگیری عاطفی اون بخاطر رابطه با جوئل واقعا جذابه. الی صدمات زیادی دیده اما همچنان برای زنده موندن تلاش میکنه. شخصیت الی پیچدگی زیادی داره و اخلاقش هم پر از بالا و پایینه که اینها نمونه کامل یک شخصیت پردازی عالی برای بازی‌ها به حساب میاد و میتونه الگو خیلی از شرکت‌های دیگه باشه.


به نظر شما بهترین شخصیت در بازی‌های انحصاری PS4 کدوم مورده ؟


بخوانید:

5 بازی اول شخص برتر سال 2019
5 ویلنی که لازم است در بازی اونجرز حضور داشته باشند
برترین بازی‌ها با محوریت دزدان دریایی
5 بازی که اگه به اسکایریم علاقه دارید باید بازی کنید
5 بازی برتر شوتر اول شخص PS4