ps3-rpg-featured-image

بهترین بازی‌های RPG زمان PS3

کنسول پلی‌استیشن 3 میزبان بازی های زیادی بود که طرفداهای گیم رو به سمت خودش جلب کرده بود البته در  حد و اندازه PS2 کنسول موفقی نبود با این حال در دوره این کنسول شاهد بازی های بسیار جذابی بودیم، و خب همونطور که میدونید بازی خوبی از مهمترین دلایل جذب گیمرها به سمت کنسوله. در بین بازی های مختلف و ژانرهای متفاوت که اون زمان منتشر شدن ما سراغ سبک RPG رفتیم تا ببینیم بهترین های اون شامل چه بازی هایی میشن.

RPG همونطور که میدونید تعداد زیادی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین مجموعه های دنیای بازی  رو شامل میشه که از چندین سال پیش تا حالا ادامه داشتن و همچنان هم در آینده قرار شاهد آثار بیشتری باشیم. امیدواریم در نسل بعد کنسول های سونی یعنی پلی استیشن 5 علاوه بر بازسازی شاهکارهای قدیمی شاهد ظهور آی پی های جدید در سبک RPG باشیم. اما بریم سراغ نسل قبلی یعنی PS3 تا بهترین RPGهای اون رو با هم مرور کنیم.

5. Dragon Age: Origins

شرکت EA و BioWare طرفدارهای بازی‌های RPG رو با اعلام اولین ورود سری جدید خودشون در سال 2008 هیجان زده کردن. و در اواخر سال 2009 که عنوان جذاب Dragon Age: Origins به بازار ویدئو گیم عرضه شد هم منتقدان و هم مردم خیلی از اون استقبال کردن و به تحسین کردنش پرداختن. از نقاط قوت بازی میشه به تجربه عالی اکتشاف در یکی دنیای عالی با طراحی بی نظیر اشاره کرد. از نظر فنی هم بازی خیلی خوب بود. همچنین شخصیت پردازی بازی از مواردی بود که در یاد گیمرها مونده. بخاطر همین ویژگی های خوب بازی تبدیل شد به یکی از بهترین RPGهایی که در اون زمان منتشر شده.

4. The Elder Scrolls IV: Oblivion

اولین بازی بتسدا در این لیست (البته آخریش نیست). قطعا بتسدا رو میشناسید و با بازی های جهان باز اون آشنا هستید، این شرکت خوش نام علاوه بر سبک open-world لطف بسیار بزرگی هم به دنیای بازی‌های RPG کرد. میشه گفت بتسدا بود که جریان اصلی بازی‌های RPG رو راه انداخت و حالا خیلی مدیون اون هستیم. Oblivion نه تنهای یکی از بهترین بازی های پلی استیشن 3 هستش بلکه یکی از بازی های حال حاضر هم به حساب میاد هرچند که حالا افراد زیادی به سراغش نمیرن. این بازی نشون داد که کنسول های اون نسل تا چه حد توان ارائه یک دنیای بزرگ و پر از شخصیت رو به مخاطب ها دارن. این بازی به خاطر اشکلات و بعضی ایرادات در مدل ها که خیلی از بازی های اون دوران داشتن با مشکلاتی رو به رو شد  اما هنوز هم میشه گفت از لذت بخش ترین آثار شناخته میشه.

3. Fallout: New Vegas

قبل از انتشار بازی  Fallout: New Vegas خیلی از طرفدارها به اون شک داشتن و فکر میکردن این بازی فقط به این قصد ساخته شده که از موفقیت فالوت 3 استفاده کنه. خوشبختانه این ترس هوادار ها خیلی زود از بین رفت چون بازی یک داستان عالی داشت و برخی از مکانیک های جذاب Fallout 2 رو هم دوباره استفاده کرد. این بازی عناصر اصلی فالوت 3 رو تغییراتی داد و خیلی هم بهبود بخشید اونارو البته همچنان Fallout 3 بازی بسیار بهتری بود چون نیو وگاس در مقایسه با اون که اولین عنوان 3 بُعدی فالوت بود نوآوری خیلی زیادی نداشت. با تمام اینها بازی در زمان خودش بسیار موفق بود و برخلاف نظرات قبل عرضه، روی بازی کاملا کار شده بود تا اثر مناسبی باشه.

2. The Elder Scrolls V: Skyrim

بازی اسکایریم نیازی به تعریف ندره، همه ما با این بازی بزرگ آشنا هستیم. اثر معروف بتسدا که در تاریخ ویدئو گیم جاودانه شد و با دریافت نقدهای مثبت از طرف مردم و منتقدان و بردن جوایز مختلف تونست خودش رو اثبات کنه. اسکایریم شخصیت های شگفت انگیزی داره که تا مدتها در خاطره ما میمونه همچنین محیط های عالی و داستان شگفت انگیز از مواردی هستن که بازی رو بسیار ارزشمند میکنن. اسکایریم در سال 2011 منتشر شد و همچنان افراد زیادی به انجام اون علاقه دارن، نسخه های مختلف بازی و مادهای بسیار زیاد از دلایلی هستن که بازی همچنان پلیر داره. خیلی از گیمرها منتظر انتشار نسخه بعدی این مجموعه هستن، البته با توجه به خرید شرکت بتسدا توسط مایکروسافت شاید این آخرین نسخه الدر اسکرولز باشه که برای کنسول های سونی منتشر شده.

1 Dark Souls

با اینکه بتسدا در سبک RPG به غول بزرگی تبدیل شده اما بقیه بازیسازها هم افتخارات بزرگی در این زمینه دارن چه بسا بهتر از عنوان بتسدا. از جمله اونها میشه به دارک سولزِ فرام‌سافتوِر اشاره کرد. این بازی چالش بسیار بزرگی برای گیمرهاست چیزی که خیلی ها دوست دارن. سخت بودن بازی فقط به مبارزات و باس ها ختم نمیشه، شما باید بدون نقشه و راهنما مسیر خودتون رو پیدا کنید و برای این کار نیاز دارین محیط های بازی رو خیلی خوب درک کنید و همین موضع باعث بیشتر غرق شدن در بازی میشه. دارک سولز انقلابی در داستان سرایی بازی های ویدئویی بود و همچنان بازیسازها سعی میکنن در آثارشون از این بازی درست بگیرن. یکی از معروف ترین آثاری که تحت تاثیر دارک سولز قرار گرفته The Legend of Zelda: Breath of the Wild هستش.


شما کدوم RPG نسل قبل رو از همه بیشتر دوست داشتید؟


بخوانید: