بهترین بازی هایی که بر اساس فیلم ساخته شدن

خیلی از بازی هایی که به براساس فیلم های ساخته میشن ضعیف و بد هستن و اکثرا سازنده ها طرفدارهای فیلم هارو با این کار ناامید میکنن، اما بازهم چندتا الماس درخشان مخفی بین این بازی ها هستن که بازی کردن و لذت بردن از اونها خارج از لطف نیست.ما در اینجا برای شما ۱۰ تا از این الماس های پنهان رو لیست کردیم تا شماهم اونهارو ببینین و از اونها لذت ببرین.

خب اولین نکته ای که باید بهش اشاره کنیم اینه که ما توی این لیست بازی هایی که با فیلم ها در یک مجموعه هستن رو قرار ندادیم، از طرف دیگه ما بازی های خوبی مثل Spider-man ها و سری Arkham رو حذف کردیم چون اون بازی ها بیشتر براساس کمیک ها هستن تا فیلم ها (وبسایت تخصصی کمیک بوک ما) و به همین دلیل ما بیشتر به دنبال بازی هایی هستیم که یک تجربه خوب و متفاوت به گیمر ارائه بدن.با ما همراه باشین.

Alien: Isolation

Alien: Isolation به طور حتم یک بازی ترسناک در زمینه بقاست، بجای اینکه شمارو بندازه توی یک ناحیه محدود با کلی تفنگ و دشمن و چالش های آبکی، Alien: Isolation تمرکز خوب از اسمش هم معلومه بر روی کناره گیری و تنهاییه.شما در نقش دختر رایپلی ۱۵ سال بعد از وقایع اولین فیلم Alien بازی میکنین.بعد از اینکه متوجه میشین جعبه سیاه هواپیمایی که به سرنوشت راپلی بستگی داره توی کشتی شرکت سیگسان مخفی شده شما فرستاده میشین تا پیداش کنین.

درست مثل فیلم alien شما قرار نیست که با کلی تفنگ به جنگ فضاهایی برین چون درگیر شدن با تعداد زیادی از اونها و سرو صدا درست کردن قطعا به نفعتون نیست.بیشتر تمرکز بازی رو پنهانی حرکت کردن و دوری از موجوداته و در این بین از ابزار عجیبی هم استفاده میکنین، سلاح های بازی هم بخاطر کشتن و شکست دادن موجودات نیست و بیشتر برای ترسوندن و فرار کردن از دست اونهاست.

Star Wars Jedi: Fallen Order

بازی های زیادی براساس استاروارز ساخته شدن، که البته اکثرشون ضعیف بودن و راضی کننده نبودن.اما خوشبختانه fallen order توی دست معدود خوب ها قرار میگیره.داستان بازی در بین اپیزود ۳ و اپیزود ۴ فیلم ها قرار میگیره.درواقع در بین اپیزود ۳ و ایونت star wars rebels.شما به عنوان کل کستیس بازی میکنین، یکی از اعضای جدای که درحال خیانت برای از بین بردن جدی بزرگ هستین.

برعکس بقیه بازی های سری استاروارز fallen order شمارو در قالب یک جدای واقعی قرار میده، که با lightsaber و قدرت های زیادی مجهز شده.درطول ماجراجویی شما به سیاره ها مختلفی سفر میکنین که هرکدوم رازها و دشواری های خاص خودشون رو دارن.

Jurassic World Evolution

Jurassic World Evolution از اون چیزی که فکر میکنین یک بازی که توی jurassic park و محدود درست شده خیلی بیشتر و بهتره.این یک بازی شبیه سازی شده است که توسط frontiet developments ساخته شده.همون استودیویی که وظیفه ساخت Planet coaster و planet zoo رو برعهده داشته.در بازی شما یک پارک دایناسور رو اداره میکنین که بین ۵ جزیره پخش شده.

اولوشن دارای صداگذارهای خوبی مثل جف گولدبلام، برایس دالاس و بی دی وانگ است، این بازی دارای مهارت های پایه ای برای بازی هم هست که شامل : علم، سرگرمی و امنیت میشه.هرچند پارک دایناسورها با چیزی که در فیلم ها دیدیم فرق داره، اما باید گفت که این بازی یکی از بهترین شبیه سازی های انجام شده از روی فیلم هاست و بازی کردن اون خالی از لطف نیست.

Middle-earth: Shadow of War

مثل استاروارز، از روی مجموعه ارباب حلقه هاهم بازی های زیادی ساخته شده که بیشترشون خوب نیستن و ناامید کننده ظاهر شدن.اما دوتا بازی middle-earth یعنی shadow of mordor و shadow of war در اون دسته بندی قرار نمیگیرن.در هردو بازی شما در نقش تالیون بازی میکنین، رنجری که با یک ارباب الف با اسم کلبریمور همکاری میکنه.جای تعجب هم نیست که وظیفه شما متوقف کردن و شکست دادن سائورونه.

shadow of war یک پیشینه از فیلم هاست و داستان قبل از اونهارو داراست که میتونه برای طرفدارهای این مجموعه خیلی جذاب باشه.توی بازی شما باید با ارتش اورک های سائورون درگیر بشین و شکستشون بدین.به محض اینکه بالامرتبه های این ارتش رو شکست دادین و از بین بردین بقیه تلاش میکنن که به این رده و مقام ها برسن و به همین خاطر شما باید با سلسله ها دشمن ها و رغیب های زیادی درگیر بشین.

GoldenEye 007

یکی از قدیمی ترین بازی های این لیست که براساس سری فیلم های جیمزباند ساخته شده و در سال ۱۹۹۷ برای کنسول نینتندو منتشر شد.بازی یکی از بهترین تجربه های شوتینگ زمان خودش رو ارائه میداد، هرچند الان دیگه این بازی قطعا جذابیتی برای شما با گرافیک پایین و گیم پلی ساده نخواهد داشت اما در زمان خودش یکی از بهترین بازی ها دنیا بود و تعدادی زیادی از دوست داران بازی و سینما با این بازی خاطره بازی کردن.

اما بازهم باید گفت که کنسول نینتندو با توجه به نوع طراحی کنترلر و محدودیت گرافیکی که داشت پلتفرم خوب و محبوبی برای بازی های شوتینگ نبود و به همین دلیل این بازی دچار یک ری میک شد و برای کامپیوترهای شخصی هم منتشر شد که به صورت رایگان میتونین این بازی رو انجام بدین.

John Wick Hex

John Wick Hex تجربه ای کامل تر و منظم تر رو نسبت به منابع اصلیش یعنی فیلم ها ارائه میده.خط زمانی این بازی هست که نقطه قوتشه، جایی که زمان می ایسته و شما میتونین برای حرکت بعدیتون برنامه بچینین، میتونین انتخاب کنین که چیکار کنین و چه جایی میخواین چیکار کنین و وقتی که کاری که خواستین رو انجام دادین زمان دوباره راه میوفته.توی این بازی معلوم هم شد که حتی توی بازی های ویدیوی نمیشه مثل جان ویک توی فیلم ها خفن و بدون رغیب بود.

البته بازهم بازی به شما میتونه حس بابایاگا بودن رو بده، با استفاده از انیمیشین های جالب و باحال خودش و سیر درگیری های جالب.بازی صداگذاری ها و جلوه های صوتی خیلی خوبی هم داره که باعث میشه تجربه بهتری داشته باشین.درکل باید گفت که بازی درعین سادگی اما هوشمندانه ساخته شده و به شما تجربه و حس خوبی منتقل میکنه.

Star Wars: Knights of the Old Republic

در اون زمان به نظر میرسید که ترکیب کردن یک فرانچایز میلیارد دلاری با توسعه دهنده Neverwinter Nights و بالدورز گیت گیمز جواب نمیده و ترکیب موفقی نمیشه.اما بایوور ثابت کرد که مسئلی در این نیست و به راحتی میشه اینکارو انجام داد.این بازی همینطور برای اولین نشون داد که یک بازی اقتباس شده از روی فیلم میتونه عمق و داستان جذابی هم برای خودش داشته باشه.

داستان این بازی در بین old republic قرار میگیره.۴۰۰۰ هزارسال قبل از اینکه امپراطوری بزرگ به قدرت برسه.شما به عنوان یک جدای بازی میکنین که در یک آزمایش بین کهکشانی برای متوقف کردن دارک ملاک است.

Mad Max

بازی مدمکس درواقع براساس سری فیلم های این مجموعه ساخته نشده و داستانش به اونها مربوط نیست.در واقع این بازی یکم بعد از اینکه فیلم مدمکس فیوری رود به سینماها اومد، منتشر شد.این یک بازی جهان باز اکشن ماجراجوییه که یکم رگه های Assasin creed و  Arkhman asylum در خودش داره.شما به عنوان مکس راکستنکسی بازی میکنین، یک راننده قدیمی جاده که به دنبال سوخت میگرده.

هرچند بازی درسطح و اندازه Arkham Asylum و یا assasin creed ها نیست، اما بازهم تجربه خوبی به شما منتقل میکنه و ازش لذت میبرین.تمرکز بازی هم مثل داستان فیلم ها بر روی درگیری های بزرگ بر سر منابع در این دنیاست و شما باید از این درگیری ها جون سالم به در ببرین.بازی فضای خطرناکی هم داره، اما اگر بتونین اطراف ویست لند باشین و اونجا بچرخین میتونین تجهیزاتی پیدا کنین که باهاش وسیلتون رو قویتر، سریع تر و بهتر کنین.

Friday the 13th: The Game

Friday the 13th: The Game یک بازی چندنفرست که گیم پلی و فضای بازی مشابه با Dead by Daylight ارائه میکنه.بازی های هشت نفره آنلاین حول دریاچه ای میگرده که باید از دست جیسون معروف و خطرناک فرار کنن و به دام اون نیوفتن.

خوشبختانه توی این بازی برخلاف فیلم ها فرار کردن از دست جیسون یکم راحت تره، چون نقشه دریاچه کریستال بزرگ و بازه و میتونین توی مانور بدین.بازی چالش های زیادی هم داره که با حل کردن اونها شانس بقای شما بالاتر میره و به شما تجهیزاتی میده که از اونها میتونین استفاده کنین.حتی ممکنه بعضی از این چالش ها کمک به فرد دیگه برای فرار از دست جیسون یا کند کردن جیسون باشه.

Blair Witch

بلیر ویچ از ناکجا آباد در اومد، ساخته شده و منتشر شده در سال ۲۰۱۹ و کاملا به روی خودش ایستاده و تبلیغات و… خاصی نداشته.شما به عنوان الیس لینچ بازی میکنین، یک افسر پلیس سابق که حالا با یک گروه تیم شده تا بچه ای که توی جنگل های بلک هیل گم شده رو پیدا کنین.

بلیر ویچ بیشتر تمرکز روی گشتن و جستجو کردن لای درخت ها و چوب های جنگل توی تاریکی داره که باید پازل ها و معماهای این بین رو حل کنین.در این مسیر سگ شما بولت هم همراه شما هست که یکی از بهترین و کمک کننده ترین عناصر بازی به شمار میره و به شما توی پیدا کردن آیتم های مختلف کمک میکنه.شما محبورین که بولت رو در این مسیر نزدیک خودتون نگه دارین یا در عوض از ترس و وحشت تنهایی در این مسیر لذت ببرین.

شما کدوم یکی از این بازی هارو انجام دادین؟


بخوانید:

۵ بازی برتر برای دوران قرنطینه

شرورش در شهر ۴ : ۵ نکته خوب بازی

بررسی بازی devil may cry 5

بازی آیرون من را VR تجربه کنید

دارک سولز : ۵ مبارزه برتر با باس ها