Call-of-Cthulhu-witcher

5 بازی برتر بر اساس کتاب

اقتباس توی دنیای فیلم ، سریال و بازی همیشه وجود داره که اکثر مواقع منابع کتاب ها و رمان های معروف تاریخ مثل ارباب حلقه ها، نغمه آتش و یخ، ویچر و … که بارها مورد اقتباس قرار گرفتن. خیلی وقت ها وقتی منبع الهام یک بازی کتاب یا فیلمی هستش بر اساس اون دنیا بازی ساخته میشه و شاید خیلی تغییرات اساسی و بزرگی توی داستان ایجاد بشه اما گاهی وقت ها هم بازی بیشتر به منبع الهامش وفاداره. نتیجه این اقتباس ها خیلی وقت ها بازی هایی بوده که انجام اونها وقت تلف کردنه اما مواردی هم وجود داره که نتیجه اقتباس از یک کتاب اثر خیلی خوبه رو تحویل دنیای گیم داده که توی این مقاله 5 تا از اونها رو معرفی میکنیم.

5. مجموعه The Witcher

قطعا برترین مورد توی این لیست سری ویچر هستش که بیشترین موفقیت رو بین بازی های اقتباس شده از کتاب بدست آورده. بازی ویچر تفاوت هایی هم با رمان های بازی داره مثل شخصیت سیری که یک فرد کاملا بزرگ و بالغ شده و شاید یکی از نقاط قوت ای بازی هم همی تغییرات هوشمندانه و مفیده تا به کسایی که کتاب رو هم خوندن یک تجربه جدید بده و باعث بشه هم از بازی لذت ببرن. سری ویچر ساخته CD Projekt Red از هر قسمت به قسمت بعدی پیشرفت داشته و همه مون افتخارات و جوایز اون رو میدونیم.

4. مجموعه Discworld

مجموعه بازی Discworld بر اساس رمان فانتزی ای به همین اسم ساخته شده یکی از اقتباس های قدیمی به حساب میاد و شاید خیلی از ماها اون رو نشناسیم اما وقتی توی سال 1966 اولین قسمت اون منتشر شد و بعد به کار خودش ادامه داد تونست توی اروپا و انگلیس بازی مهمی بود شاید دلیلش هم شناخته شده بودن نویسنده رمان ها بوده. با اینکه بازی ها اونقدر مورد توجه قرار نگفرتن اما حتی توی آمریکا هم نقد های مثبت زیادی رو دریافت کردن و کسانی که تجربه بازی کردن این مجموعه رو دارن میدونن یکی از سخت ترین بازی های point-and-click هستش که خیلی بازی رو جذاب تر میکنه.

3. بازی Middle-Earth: Shadow Of Mordor

بازی Middle-earth: Shadow of Mordor بر اساس دنیای فانتزی جورج آر آر تالکین ساخته شده اما یک داستان اورجینال داره و تونسته با سبک اکشن ماجرا جویی خودش و بین بازی های open-world  به یکی از بازی های محبوب تبدیل بشه و لقب پر فروش ترین بازی دنیای ارباب حلقه هارو دریافت کرد این بازی تو سال 2014 عرضه شد و سال 2017 هم دنباله اون با اسم Middle-earth: Shadow of War که این بازی هم با نظرات مثبت زیادی رو به رو شد و انتظار میره بازی جدیدی از سری Middle-earth به زودی برای کنسول های نسل بعد معرفی بشه.

2. بازی American McGee’s Alice

بازی American McGee’s Alice بر اساس داداستان معروف الیس در سرزکمین عجایب نوشته Lewis Carroll ساخته شد و داستان بازی اتفاقاتی رو روایت میکرد که بعد از داستان کتاب برای آلیس اتفاق میوفته. این بازی تو سال 2011 و با سبک پلتفرم و اکشن ماجراجویی منتشر شد که عناصر ترسناک روانی رو هم در خودش جای داده بود. در زمان انتشار بازی نظرات مثبتی هم از طرف بازیکن ها و هم از طرف منتقد ها دریافت کرد که باعث شد بازی به یکی از برترین موارد اقتباس شده از کتاب ها تبدیل بشه.

1. بازی Metro 2033

Metro 2033 یک بازی در سبک بقا اول شخصه که بر اساس یک رمان با فضا پسا آخرالزمانی به همین اسم ساخته شده. این بازی موقع عرضه نقد های متفاوتی دریافت کرد، خیلی ها اون رو بخاطر موضوعات گرافیکی و مشکلات هوش مصنوعی نقد کرده بودن اما از طرفی نظرات مثبت زیادی برای داشتن جو دارک و عناصر ترسناکش دریافت کرد. دنباله این بازی تو سال 2013 به اسم Metro: Last Light ساخته شد و قسمت بعد هم با اسم Metro Exodus منتشر شد. تمام بازی های این مجموعه نمرات متوسط و خوبی دریافت کردن.


بخوانید :

پرفروش ترین بازی های سال ۲۰۱۹
بررسی بازی Sekiro
5 بازی انلاین برای دوران قرنطینه
5 بازی برتر بتسدا