assassins-creed-odyssey-after-beating-the-game

5 فکت عجیب درمورد Assassin’s Creed Odyssey

سری اساسینز کرید همیشه جزو محبوب ترین فرانچایزها بوده و تونسته با انتشار نسخه های مختلف گیمر های زیادی رو به خودش جذب کنه. با اینکه به عقیده خیلی ها این سری در سالهای اخیر پسرفت کرده اما همچنان جزو پرطرفدار ترین بازی های به حساب میاد. در این فرانچایز متنوع، اساسینز کرید اودیسه یکی از جالب ترین بازی ها بود که تفاوت های خیلی زیادی با بقیه نسخه ها داشت، همین تفاوت ها باعث شد اودیسی نظرات خوب و بد مختلفی از گیمر ها دریافت کنه.  Assassin’s Creed Odyssey جزئیات خیلی بالایی داره و نکات جالبی هم در مورد این بازی وجود داره که در این مطلب 5 مورد از اونها رو بهتون میگیم.

1. تنها بازی سری اصلی بدون هیدن بلید

هیدن بلید به عنوان سلاح نمادین بازی اساسینز کرید شناخته میشه که اولین بازی تا قبل از اودیسه باقی مونده بود. اتزیو، کانر ادوارد و همه اساسین ها از هیدن بلید استفاده میکردن اما از Bayek در اورجینز هیدن بلید جایگاه خودش به یک نیزه داد، این کار در اودیسه هم ادامه پیدا کرد. حذف کردن هیدن بلید از اتفاقات عجیب این فرانچایز بود چون طرفدار ها علاقه زیادی به اون داشتن، یکی از نقد های وارد شده به این بازی هم به همین مورد مربوط میشد. اما خوشبختانه یوبیسافت در بازی اساسینز کرید والهالا هیدن بلید رو برگردوند.

2. پیرترین پروتاگونیست فرانچایز

acodyssey-kassandra-alexios

الطایر که در ابتدای این فرانچایز حضور داشت میشه گفت از پیر ترین شخصیت ها بود، اون تقریبا 92 سال سن داشت که بقیه اساسین ها حتی نزدیک اون هم نبودن. برای مثال اتزیو 65 ساله بود وقتی مرد و ادوارد هم فقط 40 سال داشت که به ملاقات مرگ رفت. اما در اودیسه وقتی Layla مکان آتلانتیس رو پیدا کرد تا شخصا به اونجا سفر کنه، وقتی با Alexios/Kassandra ملاقات کرد فهمیدیم اونا از به لطف قدرت Hermes تونستن از حدود سال 451 پیش از میلاد تا الا زنده بمونن. با این حساب میشه گفت اونا بیشتر از 2400 سال عمر کردن و پیرترین شخصیت های این مجموعه هستن.

3. تنها بازی با چند پایان

شاید این مورد برای خیلی ها عجیب به نظر برسه. افرادی که برای سرگرمی اودیسه رو بازی کردن و خیلی روی اون دقیق نشدن احتمالا متوجه نشدن که خط داستانی اصلی بازی پایان های متفاوتی داره. پایان متفاوت در اساسینز کرید اودیسه مثل بقیه بازی ها ساخته نشده که در آخرین لحظات داستان شما چند حق انتخاب دارید، بلکه از ابتدای داستان با تصمیماتی که میگرید و کارهایی که انجام میدید روی پایان بازی تاثیر میزارید. اگه از گیمرهایی باشید که سعی میکنن بازی هارو به صورت کامل به پایان برسونن و همه نکات اون رو بفهمن حتما متوجه این موضوع شدید.

4. یک ایستراگ از گاد اف وار وجود داره

در یونان، جایی که اساسینز کرید اودیسه جریان داره، خدای جنگ ایرسه، کسی که با خشونت و جنگ گره خورده. به هرحال، خدای جنگ برگزیده برای اودیسه، کراتوس است، حداقل در بعضی ایستراگ ها اینطور بوده. غاری در کوه بزرگ پارناسوس در فوکیس وجود داره که علامت های اون شبیه به کراتوسه هستش، شبیه به چیزهایی که در بازی خدای جنگ PS4 قبلا دیدیم.همه این موضوعات احتمال به وقوع پیوستن یک کراس اوور بین god of war و اساسینز کرید والهالا رو محتمل میکنه و احتمال به وقوع پیوتنن این کراس اوور جذاب بیشتر میشه.

5. حالت بتل رویال وجود داره (یه جورایی)

در  بازی اساسینز کرید اودیسی یک نکته جالب وجود داره اون هم بخش بتل رویال بازیه که شاید به طور کامل به این اسم معرفی نشده اما تمام اِلمان ها و نماد های سبک بقاء در اون وجود داره. وقتی در یک نبرد قرار میگیرید و تا وقتی مبارزه تموم نشده و از اون زنده بیرون نیومدید نمیتونید به راهتون ادامه بدین دقیقا سبک بتل رویال در بازی ایجاد شده. به گفته خیلی ها این میتونه نشونه ای از حالت چند نفره برای بازی های آینده این مجموعه باشه. این احتمال هم وجود داره که فقط قصد نوآوری در بازی وجود داشته که با افزودن نمادهای بتل رویان انجام شده.


بخوانید:

بهترین بازی هایی که براساس فیلم ها ساخته شدن

unreal engine 5 : سطح جدیدی در واقع گرایانه بودن

شورش در شهر ۴ : ۵ نکته خوب بازی

دارک سولز :‌ ۵ مبارزه برتر با باس ها

۵ بازی برتر ساخته شده بر اساس کتاب ها