sekiro-nioh-2

5 برتری سکیرو به Nioh 2

مقایسه این دو بازی جذاب و پر طرفدار کار خیلی سختیه و اصلا نمیشه بین اون دوتا یکی رو انتخاب کرد هرکدوم از این دو بازی نقاط قوت و خودشون رو دارن که تونستن مخاطبین رو جذب کنن بازی سکیرو تونست جایزه بازی سال رو تو مراسم The Game Awards 2019 دریافت کنه که عالی بودن این بازی رو نشون میده اما Nioh 2 هم حرف هایی برا گفتن توی این رقابت داره. توی این مقاله قصد داریم 5 برتری سکیرو نسبت به Nioh 2 رو بررسی کنیم و تو مقاله بعدی به ویژگی های خوب Nioh 2 نگاهی میندازیم.

5. از طرف سازنده دارک سولز

بازی سکیرو به دست FromSoftware ساخته شده که تا الا شاهکار های پر طرفداری به دنیای گیم عرضه کرده. به سختی میشه گیمری رو پیدا کرد که اسم سه گانه دارک سولز رو نشنیده باشه یا اونها رو بازی نکرده باشه همچنین بازی بلاد بورن که به صورت انحصاری برای PS4 عرضه شد هم یکی دیگه از بازی های خوب FromSoftware به حساب میاد. و قتی شرکتی با این کارنامه خوب بازی ای رو میسازه خیال طرفدار ها تا حد زیادی راحته چون FromSoftware تجربه کافی تو ساخت بازی داره و میدونه مخاطب به چه چیزی نیاز داره.

4. گیم پلی

گیم پلی یکی از موارد سخت توی مقایسه این دو بازیه چون خیلی از گیمر ها گیم پلی بازی Nioh 2 ره به Sekiro: Shadows Die Twice  ترجیح میدن و بعضی ها هم سکیرو رو بیشتر دوست دارن و بستگی به سلیقه بازیکن داره. گیم پلی بازی سکیرو تفاوت های زیادی با بازی های قبلی فرام سافتور داره. گیم پلی سکیرو موقع عرضه خیلی مورد استقبال قرار گرفت و اکثر کسایی که این بازی رو تجربه کردن از گیم پلی اون رضایت دارن چون انجام مبارزات ، پرش ها ، فرار کردن ها و همه کارها توی این بازی لذت بخشه.

3. زیبایی سکیرو

بازی سکیرو زیبایی خاص خودش رو داره به شکلی که خیلی از لحظات بازی محو منظره های بازی میشید حتی خیلی از موجودات و باس های توی بازی و محیط های مبارزه با اونها به زیبا ترین شکل به تصویر کشیده شده. طراحی های بازی خیلی خیره کننده و عالی هستن از دیزاین شخصیت ها تا طراحی محیط های بازی که علاوه بر زیبایی هوشمنده خاصی هم توی ساخت اونها به کار رفته مثل مپ بازی که با اینکه خیلی بزرگ نیسل اما به شکل پازل مانندی ساخته شده که متوجه کوچک بودن اون نمیشید.

2. Grappling Hook

سلاح هایی به این شکل توی بازی های مختلفی استفاده شدن مثل Batman: Arkham Knight و Dying Light .توی بازی سکیرو از این سلاح برای جا به جایی سریع پرش از روی ساختوم ها به جاهای دیگه استفاده میشه به طور کلی این سلح یکی از بخش های جدا نشدنی از بازیه که علاوه بر کاربردش خیلی هیجان انگیز هم هست که متاسفانه توی بازی Nioh 2 از قابلیت خاصی به این شکل برخوردار نیستیم.

1. شخصیت پردازی

داستان پردازی توی بازی Nioh 2 شاید خیلی خوب انجام شده باشه اما به ععقیده خیلی ها بعضی بخش های اون مزخرفه شما توی این بازی به عنوان یک Yokai برای شکست دادن شر مبارزه میکنید اما توی Sekiro: Shadows Die Twice شخصیت گرگ (wolf) عمیقا درگیر داستانه و حاضره به هر قیمتی که شده وضیفه خودش رو انجام بده همین باعث جذابیت بیشتر بازی شده. داستان و شخصیت پردازی همیشه از پر اهمیت ترین بخش های هر بازی بوده که توی هر دوی این بازی ها به خوبی انجام شده و بازی Nioh 2 هم پیچیدگی های خودشو داره با این حال سکیرو شخصیت جذاب تری داره.


بخوانید :

پرفروش ترین بازی های سال ۲۰۱۹
بررسی بازی Sekiro
5 بازی انلاین برای دوران قرنطینه
5 بازی برتر مجموعه Need for Speed