Fallout-76

5 بازی که مجموعه خودشون رو ناامید کردن

وقت چند بازی از یک مجموعه منتشر میشن و اون رو به یک فرانچایز محبوب تبدیل میکنن کار برای استودیو سازنده خیلی سخت میشه که بتونه قسمت بعدی رو هم نسبت به نسخه های قبلی ارتقاع بده و هم نقاط قوت اونها رو حفظ کنه که باعث شکست اون مجموعه نشه. خیلی وقتها این اتفاق میوفته و بازی ها تبدیل به بهترین قسمت فرانچایز خودشون میشن اما وقت هایی هم بوده که یک بازی جدید که به قدر کافی خوب نبوده باعث نا امیدی طرفدار های چندین ساله یک مجموعه شده. توی ایم مقاله قصد داریم 5 مورد از این بازی ها رو بررسی کنیم.

5. Duke Nukem Forever

اولین بازی Duke Nukem توی سال 1991 منتشر شد که به بازیکن اجازه میداد جا پای Duke بزارن و این شخصت خودش رو تو قلب طرفدارا جا داد و بعد از اون این مجموعه شروع به رشد کرد تا اینکه برنامه ساخت چهارمین عنوان این مجموعه اعلام شد. Duke Nukem Forever توی سال 1997 معرفی شد اما بیشتر از یک دهه انتشار اون به تعویق افتاد و توی سال 2011 منتشر شد که متاسفانه با اینکه زمان توسعه بازی خیلی طولانی بود اصلا نتیجه خوبی نداشت و با نقد های شدید رو به رو شد. در واقع این بازی هیچ چیز جدیدی برای ارائه دادن نداشت و تمام خاطرات خوب گیمر ها از بازی های قبلی مجموعه رو هم خراب کرد.

4. Mass Effect: Andromeda

بعد از موقیت های بازی Dragon Age: Inquisition گیمر ها انتظار داشتن که Mass Effect: Andromeda هم بتونه تو سال 2017 به همون موفقیت برسه اما متاسفانه اینطور نبود. مس افکت: آندرومدا نظرات زیادی رو از گیمر ها و منتقدا دریافت کرد که خیلی از اونها انتقاداتی به باگ های زیاد بازی و کسل کننده بودن اون بود. آندرومدا نتونست موفقت بازی های قبلی خودش رو حفظ کنه هرچند فروش نسبتا خوبی داشت اما نظر طرفدار ها که مهم ترین چیز برای یک بازی رو نتونست جلب کنه. این انتفاق برای آندرومدا ممکنه مسیر این فرانچایز رو برای همیشه عوض کنه.

3. Fallout 76

فالوت یکی از محبوب ترین و معروف ترین بازی هاست که تقریبا اکثر گیمر ها اون رو میشناسن و طرفدارش هستن. وقتی Bethesda اعلام کرد قصد داره یک بازی RPG منتشر کنه خیلی ها نظرشون منفی بود با این حال بعضی گیمر ها به این بازی ساز خوش نام اعتماد داشتن و مشتاق بودن یک بازی از فرانچایز فالوت رو به صورت آنلاین تجربه کنن. اما وقتی Fallout 76 با نظرات منفی زیادی رو به رو شد و نتونست به یکی از بازی های خوب این مجموعه تبدیل بشه و همین باعث میشه اگه یک بازی دیگه از این مجموعه ساخته بشه طرفدار ها به این راحتی اعتماد نکنن.

2. Command & Conquer 4: Tiberian Twilight

Command & Conquer یک مجموعه از بازی های استراتژی real-time هستش که توی آینده ای نه چندان دور اتفاق میوفته وقتی که زمین توسط یک ماده به اسم Tiberium آلوده میشه. اولین بازی این مجموعه تو سال 1995 منتشر شد که تونست موفق ظاهر بشه و سبک خودش رو تعریف کنه اما توی بازی Command & Conquer 4: Tiberian Twilight کمپانی AE تغیراتی ایجاد کرد و سعی کرد بعضی سبک هارو ترکیب کنه که متاسفانه موفق نشد. بازی Tiberian Twilight نمرات بسیار پایینی دریافت کرد پاین تر از بازی های قبلی فرانچایز خودش و باعث نا امیدی این مجموعه شد

Deus Ex: Mankind Divided .1

مجموعه Deus Ex فراز و نشیب های خیلی زیاد داشته از شروع کار تا به اینجا. متاسفانه بازی Ex: Mankind Divided نتونست موفقیت بازی Deus Ex: Human Revolution رو حفظ کنه و حتی به شکل چشمگیری ضعیف تر از آخرین نسخه فرانچایز خودش بود. این بازی نتونست نظر طرفدار هارو جلب کنه و باعث گسترش و پیشرفت مجموعه خودش بشه بلکه باعث نابودیش هم شد و بعد از این بازی دیگه شاهد بازی جدید از این مجموعه نبودیم.

بخوانید :

پرفروش ترین بازی های سال ۲۰۱۹
بررسی بازی Sekiro
5 بازی انلاین برای دوران قرنطینه
5 بازی برتر مجموعه Need for Speed