Sonic-Mania-Plus-Cropped-1

5 بازی برتر سگا بر اساس نمره متا

سگا یک از معروف ترین شرکت های بازی سازی دنیاست که اگه از گیمرهای قدیمی باشید حتما با بازی های اون خاطره دارید و هنوز هم براتون حس نوستالژی دارن. به لطف سگا خیلی از افراد با دنیای بازی آشنا شدن و وارد این حوضه شدن، همچنین خیلی از بازی های سگا شروع کننده راه برای ساخت بازی های دیگه بودن و به نوعی راه رو برای بقیه شرکت ها هم هموار کرده. این شرکت در تاریخچه طولانی خودش بازی های زیادی رو عرضه کرده و وضیفه انتشار بازی هایی از شرکت های دیگه رو هم بر عهده داشته و خب فعالیت زیاد باعث میشه در کارنامه این شرکت بازی های خوب و بد وجود داشته باشه اما در این مطلب قصد داریم سراغ بخش خوب کارنامه این شرکت یعنی 5 بازی برتر سگا بر اساس نمره متاکریتیک بریم. با وی گیمر همراه باشید.

91 – Sonic Mania Plus

تعدادی بازی خوب از این سری محبوب سگا وجود داره که پرچمدار این شرکت به حساب میاد. Sonic Mania در سال 2018 با هدف بزرگداشت بیست و پنجمین سالگرد این بازی منتشر شد. Sonic Mania Plus نسبت به نسخه های قدیمی پیشرفت هایی داشت مثل اضاف شدن شخصیت های جدید و وارد شدن همزمان چند بازیکن. این بازی به گذشته خودش وفادار بود و گرافیک 2D خودش رو حفظ کرده بود. خوشبختانه سونیک مانیا پلاس موفق شد نظر منتقدا رو جلب کنه و نمره 91 رو از متاکریتیک دریافت کرد.

92 – Virtua Tennis

طرفدارهای تنیس همیشه به دنبال یک بازی با کیفیت بالا میگردن که در این ژانر ساخته بشه و خیلی جالبه که Virtua Tennis همچنان بعد از گذشت سالها از بهترین بازی های تنیس به حساب میاد. Virtua Tennis از اولین بازی هایی بود که به موفقیت بالایی دست پیدا کرد و تبدیل شد به یکی از بزرگترین و مهم‌ترین موفقیت های سگا. این بازی در زمان انتشارش بسیار مورد استقبال قرار گرفت. مسابقات این بازی بسیار سرگرم کننده بود و تونست گیمرهارو به خودش جذب کنه.  Virtua Tennis از متاکریتیک نمره 92 رو دریافت کرد.

93 – Sonic CD

Sonic CD در سال 2011 منتشر شد و به عقیده اکثر طرفدار های سونیک تبدیل شد به بهترین نسخه این مجموعه. Sonic CD با اضاف کردن سفر در زمان به داستان بازی و گیم پلی برتری خودش نسبت به بقیه بازی های این مجموعه رو بدست اورده. علاوه بر اینها  محیط های بازی هم بسیار عمیق تر خلق شده بودن. تکنیک های خلاقانه در باس فایت ها و خیلی موارد دیگه هم از ویژگی های مثبت این بازی هستن. همه اینها در کنار هم باعث شدن سونیک سی‌دی بازی بسیار جذابی باشه که تونسته نمره 93 رو از متاکریتیک دریافت کنه.

94- Virtua Fighter 4

زمانی که همه بازی های سبک مبارزه ای یکنواخت و عادی بودن Virtua Fighter به عنوان یک بازی ویژه وارد میدون شد. این بازی شایستگی لقب یکی از بهترین بازی های فایتر رو داره اون هم به خاطر نوآوری در سبک خودش بود. از جمله ویژگی های اون میشه به شخصی سازی شخصیت ها و آموزش رایگان برای بدست آوردن مهارت اشاره کرد. همچنین در کنار اینها تکنیک های جنگی در بازی بسیار عالی بودن مثل گرفتن حریف یا فرار کردن که خیلی بهبود پیدا کرده بودن. Virtua Fighter 4 با داشتن ویژگی ها خوب همچنان در خاطر گیمر ها مونده و تبدیل شده به یکی از بهترین بازی های سگا.

94 – Jet Grind Radio

طبق نظر سایت متاکریتیک این بازی جزو 3 بازی برتر پلتفورمر در تمام تاریخه. از نقاط قوت اون میشه به زیبایی شناسی بازی، کیفیت ساخت، موسیقی متن کاملا مطابق بازی، گیم پلی عالی و … اشاره کرد. Jet Grind Radio بسیار زیبا ساخته شدهف در طراحی شهر این بازی با گرافیتی های چشم نواز بسیار دقت شده. سطح پیشرفت چالش های بازی هم بسیار توسط منتقدان مورد تحسین قرار گرفته. به طور کلی مشه گفت بازی واقعا منحصر به فرد بوده و هست و لیاقت جایگاه اول در بهترین بازی های سگا رو داره.


به نظر شما بهترین بازی سگا چی بود؟


بخوانید :

پرفروش ترین بازی های سال ۲۰۱۹
بررسی بازی Sekiro
5 بازی انلاین برای دوران قرنطینه
5 بازی برتر بتسدا
5 باس فایت برتر دارک سولز