final-fantasy-xv

5 بازی Open-World که خیلی عظیم هستند

بازی‌های Open-world یا همون جهان باز از محبوب ترین بازی‌های حال حاضر هستن. شاید دلیل این محبوبیت آزاد بودن بازیکن در یک جهانِ کاملا قابل کاوش باشه، جایی که هرکاری دوست داری میتونی انجام بدی. بازی‌های Open-world در ابتدای دهه 80 میلادی پدید اومدن و تا الا درحال رشد بودن، همونطور که از اسم این سبک مشخصه دنیای بازی که شخصیت در اون آزاده از اهمیت بالایی برخورده و باید به خوبی ساخته شده باشه. اولین بازی های این سبک جهان خیلی بزرگی نداشتن اما با پیشرفت علم بازیسازی شاهد جهان های بزرگتری بودیم، ولی همیشه بزرگتر بودن به معنی بهتر بودن نیست و گاهی اوقات هم این بزرگ بودن دنیا به بازی آُیب وارد کرده. در این مقاله 5 بازی بزرگ در سبک Open-world رو بررسی میکنیم.

5. No Man’s Sky

مردم با دیدن بازی‌ای با این عظمت واقعا شگفت‌زده شدن. No Man’s Sky قصد داشت به معنی واقعا کلمه جهان باز رو نشون بده و یک دنیای نامحدود رو به تصویر بکشه، اون هم در فضا نه روی زمین. خیلی ها این باور رو دارند که بزرگی بازی No Man’s Sky جذابیت اونه اما در واقعا این عظمت برای بازی یک شکست بود. شما میتونید در دنیای بزرگ این بازی سفر کنید و مناظر جذابی رو ببینید اما در وسعت دنیای بازی گم میشید و اونقدری که باید، از کاوش کردن و ماجراجویی لذت نمیبرید. No Man’s Sky نمونه کامل اینه که عظمت در دنیای بازی همیشه هم خوب نیست.

4. Just Cause 3

هرطور حساب کنیم مقیاس نقشه Just Cause 3 یک موفقیت فنی برای این بازی محسوب میشه. نکات خیلی مثبتی در این دنیا وجود داره، اما حتی با یک نقشه کوچک‌تر هم بازی میتونست به موفقیت برسه و شاید حتی باعث رفع بعضی مشکلاتش میشد. در دنیای Just Cause 3 برخی مناطق نقشه بسیار جذاب طراحی شدن و خیلی جزئیات بالایی دارن اما در برخی مناطق متاسفانه جزئیات کمی وجود داره و خیلی جذاب نیستن که باعث ناامیدی مخاطب ها شده. به‌هر حال Just Cause 3 از بزرگترین بازی های تاریخ بازی‌های ویدیوئی به حساب میاد.

3. Test Drive Unlimited 2

اگه ترجبه انجام بازی Test Drive Unlimited 2 رو داشته باشید با دنیای بزرگ این بازی آشنا هستید. در این بازی شما میتونید بیشتر از 200 مایل بر ساعت رو سپری کنید و لذت ببرید. آزادی در جهان بزرگ بازی در کنار مسابقات مختلف نوآوری خاصی رو به وجود آورده که باعث میشه یک تجربه خیلی خوب از یک بازی ریسینگ داشته باشید. با اینکه بازی ریسینگ جهان بازی مثل Forza Horizon خیلی زیبا طراحی شده و مکانیک گیم پلی خوبی هم داره اما از نظر اندازه با Test Drive Unlimited 2 قابل مقایسه نیست. کمی ناراحت کنندس که مقدار زیادی جزئیات و زیبایی در یک دنیای کوچک استفاده بشه.

2. Final Fantasy XV

Final Fantasy XV یکی از جالب‌ترین بازی‌های این مجموعست. درحالی که بازی‌ای مثل Final Fantasy VII Remake تمرکزش روی گسترش بازی نبوده و دنیای عظیمی نداره Final Fantasy XV کاملا برعکس عمل کرده و یکی از عظیم ترین نقشه ها رو به وجود آورد. بخش قابل توجهی از این بازی رو شما درحال سواری کردن هستین، با یک ماشین لاکچری با قابلیت تظیم سرعت، اما متاسفانه بعد از مدتی این مسافرت‌های زیاد خسته کننده میشن. بعد از یک بروز رسانی شما صاحب یک کامیون هیولا میشید که بهتون این اجازه رو میده از جاده خارج بشید و از هر مسیری دوست دارید عبور کنید، ولی به نظرتون این برای نقشه ای با وسعت 700 مایل مربع کافیه؟

1. Grand Theft Auto V 

GTA V معروف ترین و معروف‌ترین بازی در سبک جهان باز شناخته میشه. این بازی هم وسعت خیلی مناسبی داره و هم به جزئیات به خوبی پرداخته شده. راک استار توانایی خودش در ساخت بازی های Open-world رو اثبات کرده، و حالا که چندین سال از ساخت آخرین قسمت مجموعه Grand Theft Auto گذشته همه منتظریم تا از بازی بعدی این سری پر طرفدار رونمایی بشه. با توجه به پیشرفت بازی در هر قسمت قطعا دنیای قسمت بعدی بازی پیشرفت‌هایی میکنه، حتی اگه از نظر وسعت بزرگتر نشه، چیز های بیشتری برای کاوش کردن در دسترس بازیکن قرار میگیره. برای مثال در GTA V شهر Los Santos رو داریم که ساختمان های خیلی زیادی داره اما در طول بازی میتونیم وارد تعدا کمی از اونها بشیم، شاید در قسمت بعدی امکان سرقت ار خانه های شهر هم فراهم بشه.به نظر شما وسعت نقشه بازی های Open-world باید تا چه حد باشه؟

بخوانید :

پرفروش ترین بازی های سال ۲۰۱۹
بررسی بازی Sekiro
5 بازی انلاین برای دوران قرنطینه
معرفی بازی Brawlhalla
5 بازی برتر مجموعه