Enemy-clipping-though-wall

10 مورد از باگ هایی که وقتی2077 Cyberpunk بازی میکنید با آن ها مواجه میشوید.

بازی Cyberpunk 2077 اشباع از باگ و قطعی است و این باعث ناراحتیه چون زیر اون همه باگ و خرابی یک گیم بی نظیر پنهان شده مقدار این باگ ها وقتی بیشتر میشه که شما بخواین این بازی رو روی Ps4 یا Xbox one خودتون ران کنین و نباید انتظار تجربه خوبی رو داشته باشید امیدواریم در پچ های بعدی مشکلات بازی رفع بشه و اثری از باگ هایی که میخوایم بهشون اشاره کنیم در آینده نزدیک نباشه.

1_ناپدید شدن Jackie

در یکی از ماموریت های بازی به اسم Pickup, کرکتر Jackie در این ماموریت به خاطر فایتی که پیش میاد به احتمال زیاد ممکنه ناپدید بشه تنها راهی که میتونید از محو شدن او جلو گیری کنید اینه در تمام این مرحله نزدیک او باشید، کمی دور بشید و Jackie به راحتی محو میشه و مانع به اتمام رساندن ماموریت شما می‌شود.

2_کچل ظاهر شدن در جلوی آینه

علارقم اینکه بازی به سبک اول شخصه و نمیتونیم خودمون رو ببینیم بازهم تعداد دفعاتی پیش میاد که شما میتونید خودتون رو در آینه ها ببینید، متاسفانه هر موقع که کرکتر خودمون V رو در آینه می‌بینیم موهاش حذف شده و دیده نمیشه و برای پلیر هایی که علاقه زیادی به V دارند این براشون مثل کابوس میمونه نه اینکه بگیم مشکلی با کچل ها وجود داره و بخوایم قضاوت کنیم فقط اینکه نسخه اصلی این کرکتر مو داره.

3_رد شدن و گیر کردن دشمن ها در دیوار

شما میتونید دشمن‌ها رو به قدری بد بکشید که دشمن‌ها به معنای واقعی کلمه داخل دیوار گیر کنند و احتمالا CD Project میخواسته به ما نشون بده اگر یکی تو دیوار گیر کنه چه شکلی میشه، در کل کسایی که بخوان اون اجسادو از داخل دیوار بیرون بکشن اوقات سختی پیش روشونه و مراسم ختم داغونی خواهند داشت.

4_ریست شدن ستینگ بازی

به خاطر دلایل نامعمولی وقتی ما دوباره وارد بازی میشیم و برمیگردیم به save قبلیمون هر تغییراتی که در گیم پلی یا گرافیک بازی ایجاد کردیم برمیگرده به حالت قبلش مثلا اپشنای گرافیک دوباره روشن میشه یا زیرنویس دوباره روشن میشه.

5_‌تی،T شکل ایستادن NPC ها

تاحالا شده وارد یک رستورانی بشید و ببینید که یک نفر به صورت T شکل ایستاده و تکون نمیخوره؟؟ اگر دیدید باید بگیم که Cyberpunk 2077 خیلی بیش از حد واقعی ساخته شده، اما فکر نمی‌کنم کسی همچنین چیزیو تویه جایی غیر از یک گیم پر از باگ دیده باشه، هرچیم که باشه عادی نیست که یک NPC اینجوری تویه یک گیم جهان باز واستاده باشه.

6_ایتم های معلق روی هوا

در بازی Cyberpunk 2077 نشونه هایی از معلق بودن اشیا در آینده وجود داره که شما میتونید چندین اشیا معلق در هوا رو در کات سین ها و گیم پلی بازی ببینید، اینکه سیگار Johnny Silverhand باشه یا گوشی یه نفر رو هوا. فرض کنید وسط یک استوری دراماتیک هستید و هیچی نمیتوته مثل یک شئی معلق که داره از جلوتون رد میشه به تجربه بازی شما گند بزنه.

7_مشکلات انیمیشنی

وقتی با مردم صحبت می‌کنید یا ماموریت انجام میدید یا حتی به اطرافتون نگاه می‌کنید ممکنه متوجه یک سری از مشکلات انیمیشنی بشید مثلا Jackie روی موتور معلقه و داره حرف میزنه یا هنگام یک مکالمه NPC بازی خیلی سریع بلند میشه و میشینه فقط تصور کنید چقد خنده دار و مزحک به نظر میرسه وقتی با این مشکلات مواجه میشوید.

8_افتادن مردم از یک طبقه به طبقه دیگر

رد شدن از دیوار ها یه چیزه اینکه مردم و آنمی ها بتونن ناگهانی سقوط کنن یه چیز دیگست. در یکی از راه رفتن های داخل آپارتمان یک NPC جلوی چشمای V سقوط میکنه و به قدری ناگهانیه که انگار روح دیدی، قسم میخوری که دیدی NPC رو ولی کسی باور نمیکنه چون خیلی مزحک به نظر میرسه.

9_اسپان شدن داخل NPC ها

وقتی داخل ماشین به عنوان مسافر سیو میکنید و می‌خواهید بعد از مرگ دوباره از سیو بیارید به جای اینکه در جای مسافر ریسپان بشید در جای راننده اسپان میشید که یک NP‌C بخش راننده رو اشغال کرده و کرکتر ها قادرند حرف بزنند و دستای NPC که روی فرمون هست قابل دیدنه همچین بخشی از موی NPC بر روی صورت V دیده میشوید که با پیاده شدن درست می‌شود.

10_ظاهر شدن ماشین‌ها در جاهای دور افتاده

تولید کنندگان یه سری از کارها رو انجام دادن تا بتونند برخی از جزئیات را اضافه کنند بدون اینکه به سخت افزار فشار بیاورند. که این میانبر ها بعضی مواقع به شکل خیلی خجالت آوری نمایان میشه، وقتی که در صحرا رانندگی میکنید ممکن است چند ماشین را در دور دست ببینید که خیلی سریع ظاهر و پنهان می‌شوند، که در Ps5 اینگونه نیست و این مشکل به جایی به شمار نمیره.


بخوانید:

رفتن به نوار ابزار