Crash Bandicoot-4

کرش بندیکوت 4: 5 نکته خوب بازی

کرش یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین فرانچایزهای دنیای ویدئو گیم به حساب میاد که خیلی‌ها باهاش خاطره دارن و متاسفانه بسیاری از گیمرهای جدید تجربه انجام این بازی رو نداشتن اما به لطف Crash Bandicoot 4: It’s About Time حالا همه میتونن دوباره با این شخصیت دوست داشتنی خاطره بسازن و ازش لذت ببرن. بازی جدید کرش از مکانیک‌های جدید استفاده میکنه و داستان جدید هم داره و خوشبختانه بازی بسیار خوبی شده که هم طرفدارهای قدیمی رو راضی کرده و هم مخاطب‌های جدیدی رو به خودش جذب کرده. در این بازی قطعا ویژگی‌های خوب زیادی وجود دارن البته بعضی نکات بازی هم با انتقاد روبه‌رو شدن که خب طبیعیه. ولی ما با در این مطلب با نکات منفی کاری نداریم و قراره بریم سراغ 5 ویژگی خوب کرش بندیکوت 4.

5. ماسک‌های کوانتوم

در این بازی دیگه Aku Aku و Uka Uka تنها ماسک‌های بازی نیستن و چهار شخصیت کاملا جدید و عجیب و غریب به بازی اضاف شدن که تیم ماسک‌های کوانتومی رو کامل میکنه. این چهار ماسک هرکدوم جنبه ای از واقعیت هستن مثل جاذبه و زمان. اسم این چهار ماسک هم Lani Loli، Akano، Kapuna Wa و Ika Ika هستش و خب اونها هم مثل ماسک‌های بازی‌های قبلی فقط جنبه فان ندارن و کاربرد خاص خودشون رو دارن. مثل Aku Aku که از کرش بیشتر محافظت میکرد این ماسک‌ها هم مکانیک مختلفی به بازی اضاف میککنن که خیلی مفید و جذابن. این کار باعث تنوع بیشتر در گیم پلی شده که خیلی برای بازی مفید بوده.

4. شخصیت‌های جدید قابل بازی

شخصیت‎های جدید بدون شک جزو باحال‌ترین اتفاقت بازی هستن چون اونها باعث یک تنوع بزرگ در این مجموعه شدن و حالا نه تنها با کارکترهایی که قبلا میشناختیم سروکار داریم بلکه افراد جدیدی هم هستن که باهاشون آشنا بشیم و ببینیم چه کاری از دستشون بر میاد. از نکات خوب این شخصیت های جدید اینه که هرکدوم ویژگی‌های خاص خودشون رو دارن و و با تکنیک‌های منحصر به فرد اونها بازی رو تجربه میکنی. به عنوان مثال شخصیت Tawna که خیلی فرز و چالاکه و برای پلیرهایی که به این نوع بازی کردن علاقه دارن خیلی مناسبه.

3. طراحی جذاب و تازه مراحل

Crash Bandicoot 4: It’s About Time واقعا تبدیل شده به یک بازی بزرگتر و بهتر و با وجود اینکه در خیلی از موارد هسته پلتفرمینگ خودش رو حفظ کرده اما در عین حال مراحل بسیار جدیدی رو در اختیار گیمر قرار میده. همچنین کرش 4 با ایجاد چالش‌های خلاقانه تونسته یک دنیای کامل و بزرگ رو ایجاد کنه و اونو گسترش بده که تجربش برای هر کسی لذت بخشه. میشه گفت تمام بخش های بازی از دویدن توی یک دنیای علمی تخیلی در آینده تا مبارزه با باس ها همه به بهترین شکل خلق شدن جوری که مورد قبول گیمرها قرار بگیرن. میشه گفت تقریبا همه سر این موضوع که Crash Bandicoot 4: It’s About Time یک بازی نوآورانه و در عین حال وفادار به ریشه‌های خودش هستش توافق دارن.

2. حالت چند نفره

به عنوان یک بازی پلتفرمر تک نفره کرش هیچوقت در عناوین اصلی خودش میزبان حالت مولتی پلیر نبوده اما حالا به لطف Crash Bandicoot 4 پلیر ها میتونین در بندیکوت بتل با هم رقابت کنن و از یک تجربه چند نفره فان لذت ببرن. برای مولتی پلیر بازی چند حالت مختلف وجود داره که میتونید هر کدوم رو دوست دارید تجربه کنید اما هنوز برای بخش داستانی خبری از  تجربه چند نفره نیست ولی همین که بخش multiplayer برای بازی وجود داره و گیمر ها میتونن تجربه‌های مشترکی رو داشته باشن خیلی خوبه و کمک میکنه ساعت‌های بیشتری سرگرم تجربه این باشیم.

1. اسکین‌های جدید

بدون شک کرش محبوب اکثر گیمرها همون نسخه اصلی با شلوار جین و دستکش و کفش‌های مخصوص خودشه اما تنوع هم چیزیه که همه دوست دارن. به لطف بازی Crash Bandicoot 4: It’s About Time اسکین های بسیار متفاوتی برای این شخصیت محبوب وجود داره که گیمرها میتونن با بازکردن قفل اونها ازشون استفاده کنن و کرش سفارشی شده داشته باشن. خوشبختانه حالا که قرار شده اسکین هم در بازی وجود داشته باشه تعدادشون کم نیست و هرکس میتونه با توجه به سلیقه خودش از دزد دریایی تا هر چیزی یک اسکین رو انتخاب کنه. به طور کلی همه این ویژگی ای جذاب در کنار هم کرش بندیکوت 4 رو شکل دادن و یک بازی فوق العاده در اختیار ما گزاشتن.


بخوانید:

رفتن به نوار ابزار